MŚ 2018 - podopieczni Nawałki po pierwszym treningu w Soczi

2018-06-13, 21:17  Polska Agencja Prasowa
Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas środowego treningu w Soczi. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas środowego treningu w Soczi. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłkarze reprezentacji Polski odbyli pierwszy trening w Soczi, gdzie zamieszkali na czas mistrzostw świata w Rosji. Rafał Kurzawa i Kamil Glik ćwiczyli indywidualnie. Zajęcia biało-czerwonych obserwowało około 200 fanów.

Trening był otwarty dla mediów i kibiców. Gospodarze obiektu „Sputnik-Sport” ograniczyli jednak możliwość wstępu. Wejście na obiekt było biletowane. Dla przedstawicieli mediów przeznaczono 98 wejściówek.

Zajęcia miały luźny charakter. Zawodnicy głównie bawili się piłką, lub grali w tzw. dziada. Glik i Kurzawa biegali wokół boiska. „Malcziki w różowych koszulkach są fajni” – rzuciła kobieta, która przechodziła obok boiska.

Na trybunach zasiadło wielu kibiców z Azji oraz Rosji. Najbardziej zainteresowani byli Robertem Lewandowskim. 12-letni chłopiec wywiesił baner z napisem w języku angielskim: „Lewandowski, daj mi swoją koszulkę”.

Fani mogli podejść do barierki oddzielającej trybuny od boiska dopiero po zakończeniu treningu. Kapitan reprezentacji Polski w asyście ochroniarzy po zajęciach najdłużej przebywał z fanami, którym cierpliwie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. W tym czasie Maciej Rybus, Karol Linetty i dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan strzelali na bramkę, której bronił Bartosz Białkowski.

Przez cały czas wokół boiska biegał Glik, który na zgrupowaniu w Arłamowie doznał kontuzji barku. Pierwotnie wydawało się, że obrońca AS Monaco nie poleci do Rosji. Jednak po szczegółowych badaniach w Nicei okazało się, że za kilka dni będzie mógł wrócić do treningów z zespołem.

„Kamil to odpowiedzialny facet i zdaje sobie sprawę, że jeśli nie będzie mógł grać, to będzie musiał być szczery. Dobrze sobie radził z trudnościami na boisku i wychodził obronną ręką. Fajnie, że jest z nami, bo jest ważny dla nas również poza boiskiem” – przyznał Łukasz Piszczek.

Turniej w Rosji rozpocznie się w czwartek. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

Z Soczi Marcin Cholewiński (PAP)

piłka nożna

Sport

Tauron 1. Liga - Siódma z rzędu wygrana Visły Bydgoszcz

Tauron 1. Liga - Siódma z rzędu wygrana Visły Bydgoszcz

2021-02-07, 21:11
Energa Basket Liga - Emocje do ostatniej syreny i wygrana Astorii w derbach [wideo]

Energa Basket Liga - Emocje do ostatniej syreny i wygrana Astorii w derbach [wideo]

2021-02-07, 13:15
PŚ w skokach - Stoch drugi w Klingenthal, wygrał Granerud

PŚ w skokach - Stoch drugi w Klingenthal, wygrał Granerud

2021-02-07, 10:56
Energa Basket Liga - Kyndall Dykes na dłużej w Anwilu Włocławek

Energa Basket Liga - Kyndall Dykes na dłużej w Anwilu Włocławek

2021-02-06, 12:13
Puchar Polski siatkarzy - BKS Visła Bydgoszcz kontra Jastrzębski Węgiel w 14 finału

Puchar Polski siatkarzy - BKS Visła Bydgoszcz kontra Jastrzębski Węgiel w 1/4 finału

2021-02-05, 20:46
Sztangista Mikołaj Paterek Sportowcem Roku 2020 Gminy Sępólno Krajeńskie

Sztangista Mikołaj Paterek „Sportowcem Roku 2020 Gminy Sępólno Krajeńskie"!

2021-02-05, 12:13
El. ME koszykarzy - dwaj koszykarze z regionu w kadrze, Taylor nie powołał Mateusza Ponitki

El. ME koszykarzy - dwaj koszykarze z regionu w kadrze, Taylor nie powołał Mateusza Ponitki

2021-02-04, 18:00
Mityng Copernicus Cup - Duplantis, Holloway i Kipruto wystartują w Toruniu. Czy padną rekordy świata

Mityng Copernicus Cup - Duplantis, Holloway i Kipruto wystartują w Toruniu. Czy padną rekordy świata?

2021-02-04, 16:03
Energa Basket Liga - Kolejne osłabienie Anwilu przed derbami z Astorią

Energa Basket Liga - Kolejne osłabienie Anwilu przed derbami z Astorią

2021-02-04, 13:34
Tauron 1. Liga - Szybkie zwycięstwo Visły we Wrocławiu

Tauron 1. Liga - Szybkie zwycięstwo Visły we Wrocławiu

2021-02-03, 20:16
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę