MŚ 2018 - podopieczni Nawałki po pierwszym treningu w Soczi

2018-06-13, 21:17  Polska Agencja Prasowa
Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas środowego treningu w Soczi. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Polski podczas środowego treningu w Soczi. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłkarze reprezentacji Polski odbyli pierwszy trening w Soczi, gdzie zamieszkali na czas mistrzostw świata w Rosji. Rafał Kurzawa i Kamil Glik ćwiczyli indywidualnie. Zajęcia biało-czerwonych obserwowało około 200 fanów.

Trening był otwarty dla mediów i kibiców. Gospodarze obiektu „Sputnik-Sport” ograniczyli jednak możliwość wstępu. Wejście na obiekt było biletowane. Dla przedstawicieli mediów przeznaczono 98 wejściówek.

Zajęcia miały luźny charakter. Zawodnicy głównie bawili się piłką, lub grali w tzw. dziada. Glik i Kurzawa biegali wokół boiska. „Malcziki w różowych koszulkach są fajni” – rzuciła kobieta, która przechodziła obok boiska.

Na trybunach zasiadło wielu kibiców z Azji oraz Rosji. Najbardziej zainteresowani byli Robertem Lewandowskim. 12-letni chłopiec wywiesił baner z napisem w języku angielskim: „Lewandowski, daj mi swoją koszulkę”.

Fani mogli podejść do barierki oddzielającej trybuny od boiska dopiero po zakończeniu treningu. Kapitan reprezentacji Polski w asyście ochroniarzy po zajęciach najdłużej przebywał z fanami, którym cierpliwie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. W tym czasie Maciej Rybus, Karol Linetty i dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan strzelali na bramkę, której bronił Bartosz Białkowski.

Przez cały czas wokół boiska biegał Glik, który na zgrupowaniu w Arłamowie doznał kontuzji barku. Pierwotnie wydawało się, że obrońca AS Monaco nie poleci do Rosji. Jednak po szczegółowych badaniach w Nicei okazało się, że za kilka dni będzie mógł wrócić do treningów z zespołem.

„Kamil to odpowiedzialny facet i zdaje sobie sprawę, że jeśli nie będzie mógł grać, to będzie musiał być szczery. Dobrze sobie radził z trudnościami na boisku i wychodził obronną ręką. Fajnie, że jest z nami, bo jest ważny dla nas również poza boiskiem” – przyznał Łukasz Piszczek.

Turniej w Rosji rozpocznie się w czwartek. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

Z Soczi Marcin Cholewiński (PAP)

piłka nożna

Sport

Energa Basket Liga - Świetna obrona i wygrana Astorii Bydgoszcz

Energa Basket Liga - Świetna obrona i wygrana Astorii Bydgoszcz

2021-11-12, 15:41
Eliminacje MŚ 2022 - Glik: spodziewamy się Andory grającej agresywnie

Eliminacje MŚ 2022 - Glik: spodziewamy się Andory grającej agresywnie

2021-11-11, 20:01
Energa Basket Liga - Torunianie z kolejną wygraną

Energa Basket Liga - Torunianie z kolejną wygraną

2021-11-10, 19:41
Eliminacje MŚ 2022 - Lewandowski: chcemy w Andorze zapewnić sobie baraże

Eliminacje MŚ 2022 - Lewandowski: chcemy w Andorze zapewnić sobie baraże

2021-11-09, 22:15
Żużlowa Polonia odsłoniła karty. W składzie m.in. Zagar, Bjerre i Miedziński

Żużlowa Polonia odsłoniła karty. W składzie m.in. Zagar, Bjerre i Miedziński

2021-11-09, 20:15
WTA Finals - Sabalenka, Sakkari i Badosa grupowymi rywalkami Świątek

WTA Finals - Sabalenka, Sakkari i Badosa grupowymi rywalkami Świątek

2021-11-09, 13:46
Eliminacje MŚ 2022 - Sousa już z kadrą, na debiut czeka Matty Cash

Eliminacje MŚ 2022 - Sousa już z kadrą, na debiut czeka Matty Cash

2021-11-08, 16:29
Energa Basket Liga - Osłabiony Anwil wygrywa z Treflem i wraca na szczyt tabeli

Energa Basket Liga - Osłabiony Anwil wygrywa z Treflem i wraca na szczyt tabeli

2021-11-08, 14:55
III liga: Derby na remis, Olimpia ucieka

III liga: Derby na remis, Olimpia ucieka

2021-11-07, 23:09
Tauron Liga - 39 błędów i porażka Pałacu z Volleyem Wrocław

Tauron Liga - 39 błędów i porażka Pałacu z Volleyem Wrocław

2021-11-07, 21:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę