ME w łyżwiarstwie figurowym 2018 – sześcioro Polaków na starcie w Moskwie

2018-01-17, 20:03  Polska Agencja Prasowa

Sześcioro Polaków wystąpi w rozpoczynających się w środę w Moskwie mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Na starcie pojawią się m.in. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew - para taneczna, która rywalizowała będzie w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Drugą polską parą w konkurencji tańców na lodzie będą Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. W rywalizacji solistek zaprezentuje się 19-letnia Elżbieta Gabryszak, a wśród solistów Igor Rezniczenko.

Rok temu w Ostrawie polska para taneczna zajęła 8. miejsce, co jest najlepszym osiągnięciem w karierze 22-latki i 24-latka. Ceremonia otwarcia europejskiego czempionatu w Moskwie zaplanowana jest na środę na godzinę 18.00

"Przede wszystkim chcemy pojechać bezbłędne programy, bez większych potknięć i nieczystych kroków. To dla nas najważniejsze przed igrzyskami, żeby zanotować jak najwięcej bezbłędnych przejazdów. Ostatnie przygotowania przebiegły bardzo spokojnie, bez większych komplikacji" - powiedziała PAP Kaliszek.

Łyżwiarka dodała, że ME są jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu jej i Spodyriewa w 2018 roku. "Traktujemy ten start nawet nie jako próbę przedolimpijską, ale jedne z najistotniejszych zawodów w sezonie" - dodała.

"W tym roku będzie bardzo ciężko o poprawienie miejsca z ME 2017. Konkurencja jest dużo silniejsza. Mamy nadzieję, że my również, ale po poprzednich startach już wiemy, że obecnie poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Będziemy starali się utrzymać na swoim miejscu, być w pierwszej dziesiątce" - podkreśliła Kaliszek.

Tegoroczne programy pary są znów bardzo energiczne i żywiołowe.

"Postawiliśmy na taniec. Nasz program dowolny jest bardzo rytmiczny, oparty na tanecznej muzyce. Chcemy pokazać w swoich przejazdach jak najwięcej radości. To dla nas najważniejsze. Program krótki złożony jest z latynoamerykańskich rytmów. Stawiamy więc na to, co jest bliskie naszej naturze" - stwierdziła zawodniczka klubu Axel Toruń.

Przed rokiem sześć (dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe) z dwunastu możliwych do zdobycia medali ME 2017 przypadło reprezentantom Rosji.

W dotychczasowych startach Polacy wywalczyli w ME siedem medali - trzy srebrne i cztery brązowe. Po raz ostatni stanęli na podium stanęli w Warszawie w 2007 roku w parach sportowych Dorota i Mariusz Siudkowie, plasując się na trzecim miejscu.

Przed rokiem złote medale zdobyli Hiszpan Javier Fernandez wśród solistów oraz Rosjanka Jewgienija Miedwiediewa w gronie solistek. Najlepsi w konkurencji par tanecznych okazali się reprezentanci Francji Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron, a w parach sportowych Rosjanie Jewgienia Tarasowa i Władimir Morozow.

program MŚ 2017:

17 stycznia (środa)
program krótki solistów
program krótki par sportowych

18 stycznia (czwartek)
program krótki solistek
program dowolny par sportowych - finał

19 stycznia (piątek)
program krótki par tanecznych
program dowolny solistów - finał

20 stycznia (sobota)
program dowolny par tanecznych - finał
program dowolny solistek - finał.

Sport

IMŚJ na żużlu - Drabik coraz bliżej obrony tytułu

2018-07-23, 07:57
Ekstraklasa piłkarska - Lech wygrał w Płocku, remis w Zabrzu

Ekstraklasa piłkarska - Lech wygrał w Płocku, remis w Zabrzu

2018-07-23, 07:11
Letnia GP w skokach 2018  Kamil Stoch wygrał konkurs w Wiśle. Żyła drugi

Letnia GP w skokach 2018 – Kamil Stoch wygrał konkurs w Wiśle. Żyła drugi

2018-07-23, 07:06
Tour de France 2018 - Majka ósmy w Carcassone, wygrał Duńczyk Nielsen

Tour de France 2018 - Majka ósmy w Carcassone, wygrał Duńczyk Nielsen

2018-07-23, 07:03
Lekkoatletyczne MP  Kotwiła poprawiła rekord Polski Szewińskiej

Lekkoatletyczne MP – Kotwiła poprawiła rekord Polski Szewińskiej

2018-07-23, 06:58
Lekkoatletyczne MP  Włodarczyk z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie

Lekkoatletyczne MP – Włodarczyk z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie

2018-07-23, 06:53
Formuła 1 - Hamilton wygrał Grand Prix Niemiec

Formuła 1 - Hamilton wygrał Grand Prix Niemiec

2018-07-23, 06:50
Andrzej Bargiel jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2

Andrzej Bargiel jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2

2018-07-22, 16:14

Andrzej Bargiel osiągnął szczyt K2, przygotowuje się do zjazdu na nartach

2018-07-22, 09:44

Lekkoatletyczne MP – Hołub-Kowalik królową 400 m

2018-07-21, 23:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę