Agnieszka Radwańska zadowolona z formy przed Australian Open 2018

2018-01-09, 20:16  Polska Agencja Prasowa

Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad Brytyjką Johanną Kontą (nr 4.) 6:3, 7:5 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA Tour w Sydney przyznała, że jest szczęśliwa, iż krótko przed wielkoszlemowym Australian Open udało się jej rozegrać tak dobry mecz.

"To była gra na poziomie czołowej dziesiątki świata. Były wzloty i upadki, ale generalnie jestem szczęśliwa z takiego meczu przed Australian Open" - podkreśliła polska tenisistka.

Jak zwróciła uwagę, ważne, że ze względu na upalną pogodę udało się jej zakończyć pojedynek w dwóch partiach.

W pierwszym secie spotkania Radwańska od stanu 1:3 wygrała pięć kolejnych gemów. W drugim zanosiło się na odwrotną sytuację - prowadziła 4:1, by później przegrywać 4:5. Wtedy jednak zmobilizowała się raz jeszcze i zwyciężyła 7:5 po godzinie i 45 minutach rywalizacji. Był to rewanż za ubiegłoroczny finał, który gładko wygrała Brytyjka.

"Wtedy nie poszło po mojej myśli, od początku do końca. Ale nie myślałam dziś o tym, w ogóle nie zaprzątałam sobie tym głowy, tym bardziej, że od początku grałam naprawdę dobrze" - podkreśliła.

Jej rywalka w poprzednim tygodniu skreczowała w ćwierćfinale zawodów w Brisbane. "Dla mnie wiadomością dnia jest fakt, że nie boli mnie już biodro. Reszta ma drugorzędne znaczenie, choć gdybym wcześniej odnalazła właściwy rytm i sposób gry, to mogłabym się pokusić o lepszy rezultat" - zaznaczyła Konta, która była rozstawiona z numerem czwartym.

Przyznała przy tym, że gra Radwańskiej nieco wyprowadzała ją z równowagi. "Muszę następnym razem być bardziej opanowana, zachować większy sposób, ale przy takim sposobie gry Agi, to nie jest - co wszyscy wiedzą - łatwe. Ona co chwila zadaje przeciwniczce trudne zagadki na korcie, a znaleźć właściwą odpowiedź jest niezwykle trudno" - analizowała.

W drugiej rundzie Radwańska zmierzy się z Catherine "CiCi" Bellis. Amerykanka wygrała w 2017 roku w Dubaju ich jedyny dotychczas pojedynek.

"To młoda, groźna rywalka, bardzo utalentowana, świetnie poruszająca się po korcie. Przede mną kolejne spore wyzwanie, ale jestem gotowa" - wspomniała Radwańska.

Przed rokiem Polka była rozstawiona w Sydney z numerem drugim, a obecnie - jako 28. zawodniczka światowego rankingu - nie ma jej w ogóle w tym gronie.

"Rozmawiałam o tym z Angie Kerber, która jest w podobnej sytuacji i od początku musi grać z rozstawionymi zawodniczkami. Zgodnie stwierdziłyśmy, że... one prawdopodobnie mają z tym problem" - podsumowała z uśmiechem była wiceliderka klasyfikacji tenisistek.

Sport

Formuła 1 - Robert Kubica ostatni na obu treningach w Bahrajnie

Formuła 1 - Robert Kubica ostatni na obu treningach w Bahrajnie

2019-03-29, 19:40
Ekstraklasa piłkarska - Piast z liderem, klasyk w Krakowie

Ekstraklasa piłkarska - Piast z liderem, klasyk w Krakowie

2019-03-29, 14:30
Bydgoszcz gospodarzem Grand Prix w paralekkoatletyce

Bydgoszcz gospodarzem Grand Prix w paralekkoatletyce!

2019-03-29, 12:00
Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz nie zagra w półfinale

Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz nie zagra w półfinale

2019-03-29, 09:13
Mecz życia już wygrali. Czas dojść do formy. Drużyna młodych piłkarzy po przebytej chorobie nowotworowej

Mecz życia już wygrali. Czas dojść do formy. Drużyna młodych piłkarzy po przebytej chorobie nowotworowej

2019-03-28, 13:35
Trener Energi Toruń Stefan Svitek: Moja drużyna zagrała najgorszy mecz w sezonie

Trener Energi Toruń Stefan Svitek: Moja drużyna zagrała najgorszy mecz w sezonie

2019-03-28, 12:00
Ekstraklasa koszykarek - zwycięstwo Artego Bydgoszcz i porażka Energi Toruń

Ekstraklasa koszykarek - zwycięstwo Artego Bydgoszcz i porażka Energi Toruń

2019-03-28, 08:04
Ekstraklasa koszykarzy - Amerykanin Rob Lowery bohaterem torunian

Ekstraklasa koszykarzy - Amerykanin Rob Lowery bohaterem torunian

2019-03-27, 12:00
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń pokonał Stelmet na wyjeździe

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń pokonał Stelmet na wyjeździe!

2019-03-27, 07:00
Obiecał i dotrzymał słowa Tym razem pojawił się z medalem

Obiecał i dotrzymał słowa! Tym razem pojawił się z medalem

2019-03-26, 20:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę