Agnieszka Radwańska zadowolona z formy przed Australian Open 2018

2018-01-09, 20:16  Polska Agencja Prasowa

Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad Brytyjką Johanną Kontą (nr 4.) 6:3, 7:5 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA Tour w Sydney przyznała, że jest szczęśliwa, iż krótko przed wielkoszlemowym Australian Open udało się jej rozegrać tak dobry mecz.

"To była gra na poziomie czołowej dziesiątki świata. Były wzloty i upadki, ale generalnie jestem szczęśliwa z takiego meczu przed Australian Open" - podkreśliła polska tenisistka.

Jak zwróciła uwagę, ważne, że ze względu na upalną pogodę udało się jej zakończyć pojedynek w dwóch partiach.

W pierwszym secie spotkania Radwańska od stanu 1:3 wygrała pięć kolejnych gemów. W drugim zanosiło się na odwrotną sytuację - prowadziła 4:1, by później przegrywać 4:5. Wtedy jednak zmobilizowała się raz jeszcze i zwyciężyła 7:5 po godzinie i 45 minutach rywalizacji. Był to rewanż za ubiegłoroczny finał, który gładko wygrała Brytyjka.

"Wtedy nie poszło po mojej myśli, od początku do końca. Ale nie myślałam dziś o tym, w ogóle nie zaprzątałam sobie tym głowy, tym bardziej, że od początku grałam naprawdę dobrze" - podkreśliła.

Jej rywalka w poprzednim tygodniu skreczowała w ćwierćfinale zawodów w Brisbane. "Dla mnie wiadomością dnia jest fakt, że nie boli mnie już biodro. Reszta ma drugorzędne znaczenie, choć gdybym wcześniej odnalazła właściwy rytm i sposób gry, to mogłabym się pokusić o lepszy rezultat" - zaznaczyła Konta, która była rozstawiona z numerem czwartym.

Przyznała przy tym, że gra Radwańskiej nieco wyprowadzała ją z równowagi. "Muszę następnym razem być bardziej opanowana, zachować większy sposób, ale przy takim sposobie gry Agi, to nie jest - co wszyscy wiedzą - łatwe. Ona co chwila zadaje przeciwniczce trudne zagadki na korcie, a znaleźć właściwą odpowiedź jest niezwykle trudno" - analizowała.

W drugiej rundzie Radwańska zmierzy się z Catherine "CiCi" Bellis. Amerykanka wygrała w 2017 roku w Dubaju ich jedyny dotychczas pojedynek.

"To młoda, groźna rywalka, bardzo utalentowana, świetnie poruszająca się po korcie. Przede mną kolejne spore wyzwanie, ale jestem gotowa" - wspomniała Radwańska.

Przed rokiem Polka była rozstawiona w Sydney z numerem drugim, a obecnie - jako 28. zawodniczka światowego rankingu - nie ma jej w ogóle w tym gronie.

"Rozmawiałam o tym z Angie Kerber, która jest w podobnej sytuacji i od początku musi grać z rozstawionymi zawodniczkami. Zgodnie stwierdziłyśmy, że... one prawdopodobnie mają z tym problem" - podsumowała z uśmiechem była wiceliderka klasyfikacji tenisistek.

Sport

Ekstraklasa koszykarek - Energa i Artego wygrały na wyjeździe i walczą dalej

Ekstraklasa koszykarek - Energa i Artego wygrały na wyjeździe i walczą dalej

2019-04-07, 07:00
1. liga koszykarzy - Enea Astoria rozpoczęła ćwierćfinały od triumfu

1. liga koszykarzy - Enea Astoria rozpoczęła ćwierćfinały od triumfu

2019-04-06, 20:19
Ekstraliga koszykarzy - niespodziewana porażka Polskiego Cukru Toruń

Ekstraliga koszykarzy - niespodziewana porażka Polskiego Cukru Toruń

2019-04-06, 18:45
Superliga tenisistów stołowych - porażki drużyn z regionu w przedostatniej kolejce

Superliga tenisistów stołowych - porażki drużyn z regionu w przedostatniej kolejce

2019-04-06, 11:00
Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz zakończył sezon na 12. miejscu

Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz zakończył sezon na 12. miejscu

2019-04-06, 09:19
Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał w Zielonej Górze z Falubazem

Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał w Zielonej Górze z Falubazem

2019-04-05, 22:27
Cel Nie gadać o złocie. Po prostu je zdobywać

Cel? Nie gadać o złocie. Po prostu je zdobywać!

2019-04-05, 19:22
Ekstraklasa piłkarska - lider z Lechem, Legia w Zabrzu

Ekstraklasa piłkarska - lider z Lechem, Legia w Zabrzu

2019-04-05, 11:00
Ranking FIFA - Polska na 20. miejscu, Belgia nadal prowadzi

Ranking FIFA - Polska na 20. miejscu, Belgia nadal prowadzi

2019-04-05, 07:50
Ekstraliga żużlowa  grudziądzkie Gołębie chcą w końcu wznieść się wysoko

Ekstraliga żużlowa – grudziądzkie „Gołębie” chcą w końcu wznieść się wysoko

2019-04-04, 19:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę