Formuła 1 - BBC: Sirotkin kierowcą zespołu Williams

2018-01-05, 21:08  Polska Agencja Prasowa

Brytyjski serwis internetowy bbc.com napisał, że Rosjanin Siergiej Sirotkin będzie kierowcą zespołu Formuły 1 Williams w sezonie 2018. Obecnie trwają ostatnie rozmowy finalizujące kontrakt.

Ekspert serwisu zajmujący się wyścigami samochodowymi Andrew Benson uważa, że zespół z Grove nie kierował się tylko względami finansowymi, ale także wynikami jakie obaj główni pretendenci do fotela w bolidzie teamu Williams - Sirotkin i Robert Kubica uzyskali podczas ostatnich testów po sezonie w Abu Zabi.

Benson twierdzi, że 22-letni Rosjanin, który ma o wiele większe zaplecze finansowe niż Polak, w Abu Zabi był szybszy. I to właśnie miało zdecydować o zatrudnieniu Rosjanina.

Sirotkin popierany przez potężne rosyjskie koncerny naftowe zgromadził budżet wynoszący około 15 mln euro, gdy Kubica był w stanie zaoferować o połowę mniej.

Partnerem Rosjanina w ekipie Williamsa będzie 19-letni Kanadyjczyk Lance Stroll, który debiutował w F1 w sezonie 2017. Sirotkin w wyścigach F1 jeszcze nigdy nie jeździł.

Na razie nie wiadomo, kiedy brytyjski team oficjalnie ogłosi skład na sezon 2018. Dobrze poinformowane źródła przewidują, że nastąpi to najwcześniej w połowie stycznia. Do tego czasu mają zostać załatwione wszystkie formalności i podpisany kontrakt.

Sirotkin w zespole zastąpi Felipe Massę, który po sezonie 2017 definitywnie zakończył - jak sam twierdzi - karierę w F1. Brazylijczyk jednak zapowiada, że nie zerwie całkowicie kontaktu ze sportem, nieoficjalnie wiadomo, że jest zainteresowany startami w Formule E.

Sport

Stanisław Chomski trenerem Unibaksu

2014-05-27, 15:34
Zjazd PZPN - Boniek: Nawałka ma nasze pełne poparcie

Zjazd PZPN - Boniek: Nawałka ma nasze pełne poparcie

2014-05-27, 13:14

MŚ 2014 - protest w pierwszym dniu zgrupowania piłkarzy Brazylii

2014-05-26, 20:04

Roland Garros – Pliskova rywalką A. Radwańskiej w drugiej rundzie

2014-05-26, 20:03

Kajakarz Doba po powrocie do domu: rzeka większą frajdą od oceanu

2014-05-26, 19:27

Zdaniem Piotra Makowskiego, odmładzanie kadry to słuszny kierunek

2014-05-26, 15:29

Wyprawa na Kanczendzongę - Adam Bielecki: sypie śnieg, wracam do bazy

2014-05-26, 11:14

Większość w referendum przeciw igrzyskom olimpijskim w Krakowie

2014-05-26, 08:24
El. ME siatkarek - Polki z kompletem zwycięstw

El. ME siatkarek - Polki z kompletem zwycięstw

2014-05-25, 22:26

Drużynowe MP w ciężarach - Tarpan Mrocza liderem

2014-05-25, 22:25
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę