Turniej WTA w Auckland - awans Agnieszki Radwańskiej do ćwierćfinału

2018-01-03, 16:40  Polska Agencja Prasowa

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na twardych kortach w Auckland (pula nagród 226 750 dol.). Rozstawiona z "czwórką" tenisistka pokonała Amerykankę Taylor Townsend 6:3, 7:5.

O ile w pierwszej odsłonie Radwańska dość pewnie punktowała rywalkę, to w drugim Townsend postawiła jej już trudniejsze warunki. W inauguracyjnej partii - przy stanie 4:1 i 30:0 dla Polki zawodniczki miały przymusową ok. 20-minutową przerwę spowodowaną deszczem. 21-letnia Amerykanka odrobiła później stratę jednego przełamania i obroniła dwie piłki setowe, ale przy trzeciej spasowała.

W drugiej zawodniczki popisywały się udanymi zagraniami. Krakowianka potwierdziła, że dobrze spisuje się w obronie, zagrała też kilka efektownych lobów. Zawodniczka z USA z kolei punktowała pięć razy za sprawą asów i zaliczyła kilka udanych returnów. Radwańska prowadziła 2:0, a później 5:3, ale zdeterminowana przeciwniczka doprowadzała do wyrównania. Radwańska wykorzystała drugiego meczbola po godzinie i 38 minutach gry.

Była to pierwsza konfrontacja 28. w światowym rankingu Polki z 95. w tym zestawieniu Amerykanką.

Townsend wygrała juniorski Australian Open zarówno w singlu, jak i w deblu. Kilka miesięcy później krągła zawodniczka została poproszona przez Amerykański Związek Tenisowy (USTA), by zrezygnowała z udziału w juniorskim US Open ze względu na swoją wagę i zalecono jej schudnięcie. Do tego czasu wstrzymano jej finansowanie. Tłumaczono, że kierowano się przy tym troską o jej zdrowie i właściwy rozwój.

Polka na otwarcie w Auckland wygrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maia 6:2, 4:6, 6:2. W ćwierćfinale zmierzy się z kolejną Amerykanką Sachią Vickery. Ze 122. tenisistą świata nigdy wcześniej nie rywalizowała. Będzie miała okazję "pomścić" Magdalenę Fręch, która nie sprostała Vickery w kwalifikacjach nowozelandzkiego turnieju.

Krakowianka triumfowała w tej imprezie w 2013 roku. Występ sprzed czterech lat był jedynym dotychczas jej startem w tych zawodach.

***

Agnieszka Radwańska chwaliła po meczu 1/8 finału turnieju WTA w Auckland swoją rywalkę Amerykankę Taylor Townsend. "Zaskoczyła mnie wiele razy" - przyznała polska tenisistka.

"Myślę, że był to świetny mecz w wykonaniu nas obu. Taylor pokazała kilka niewiarygodnych zagrań w biegu nie wiadomo skąd. Zaskoczyła mnie wiele razy. Bardzo się cieszę, że zdołałam wygrać to spotkanie w dwóch setach" - zaznaczyła 28-letnia krakowianka.

"Musiałam walczyć o każdy punkt. Było wiele przełamań, wzloty i upadki. Trzeba w takiej sytuacji robić cały czas swoje i nie rozpamiętywać tego, co było. To właśnie zrobiłam" - podsumowała Radwańska.

Sport

Turniej Pamięci Wojciecha Wesołowskiego. Patronat Polskiego Radia PiK

Turniej Pamięci Wojciecha Wesołowskiego. Patronat Polskiego Radia PiK

2018-09-24, 13:03
MŚ siatkarzy 2018 - Polacy zagrają w trzeciej fazie z Włochami i Serbią (terminarz)

MŚ siatkarzy 2018 - Polacy zagrają w trzeciej fazie z Włochami i Serbią (terminarz)

2018-09-24, 11:48
Piłkarskie wyniki weekendu - sprawdź jak poradziły sobie drużyny z regionu

Piłkarskie wyniki weekendu - sprawdź jak poradziły sobie drużyny z regionu

2018-09-24, 10:53
MŚ siatkarzy 2018 - Polacy pokonali Serbów 3:0 i awansowali do szóstki

MŚ siatkarzy 2018 - Polacy pokonali Serbów 3:0 i awansowali do "szóstki"

2018-09-23, 22:50
MŚ w kolarstwie 2018 - drużyna Kwiatkowskiego tuż za podium

MŚ w kolarstwie 2018 - drużyna Kwiatkowskiego tuż za podium

2018-09-23, 21:48
Ekstraliga żużlowa - Betard Sparta Wrocław z brązowym medalem

Ekstraliga żużlowa - Betard Sparta Wrocław z brązowym medalem

2018-09-23, 21:43
Pierwszy w Polsce maraton wioślarskich ósemek Run  Row zorganizowano w Toruniu

Pierwszy w Polsce maraton wioślarskich ósemek Run & Row zorganizowano w Toruniu

2018-09-23, 16:13
Liga Mistrzów FIBA - Polski Cukier Toruń awansował dalej

Liga Mistrzów FIBA - Polski Cukier Toruń awansował dalej

2018-09-23, 07:53
MŚ siatkarzy 2018 - Polska przegrała z Francją

MŚ siatkarzy 2018 - Polska przegrała z Francją!

2018-09-23, 07:34
Żużlowa GP 2018  Woffinden wygrał w Teterowie, Zmarzlik trzeci

Żużlowa GP 2018 – Woffinden wygrał w Teterowie, Zmarzlik trzeci

2018-09-23, 07:24
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę