Ekstraklasa koszykarek – Energa wierzy w wyeliminowanie Artego

2015-03-30, 08:17  Polska Agencja Prasowa

Koszykarki Energi Toruń, choć przystąpią do półfinału mistrzostw Polski z Artego Bydgoszcz z niższej pozycji niż rywal, wierzą w sukces i zdają sobie sprawę z wagi rywalizacji. "Jesteśmy gotowe na wojnę" - powiedziała PAP rozgrywająca Katarzyna Suknarowska.

"Przed nami bardzo ważne spotkania - także dla klubów i miast. Przez cały sezon starałyśmy się zdobyć drugą pozycję w tabeli, żeby mieć przewagę boiska. Mimo że się nie udało myślę, że jesteśmy w stanie pokonać Artego i rozstrzygnąć rywalizację play off na swoją korzyść. Uważam, że jesteśmy mocną drużyną, mamy szeroką ławkę i mam nadzieję, że zagramy w finale, prawdopodobnie z Wisłą Kraków” – dodała rozgrywająca Energi.

Koszykarki z Torunia przygotowania do półfinałowych spotkań rozpoczęły przed swoim ostatnim pojedynkiem ćwierćfinałowym z Glucose Rybnik 24 marca (wygrały go 73:45).

Artego zakończyło ćwierćfinał z MKK Siedlce trzy dni wcześniej. Zdaniem szkoleniowca Energi Elmedina Omanica kalendarz rywalizacji na tym etapie powinien być dla wszystkich drużyn taki sam.

"Przygotowania do spotkań półfinałowych są troszeczkę inne niż do meczów w regularnym sezonie. Nastawiamy się na konkretnego rywala i próbujemy go rozpracować, zarówno taktykę, jak i poszczególne zawodniczki. Szkoda tylko, że nasze drużyny miały inny czas na przygotowanie się do rywalizacji. Prowadzący rozgrywki ligowe nie powinni jednej drużynie dawać więcej czasu na odpoczynek czy przygotowania” – powiedział PAP bośniacki trener.

Energa po sezonie zasadniczym z bilansem 17 wygranych i pięciu porażek uplasowała się na trzeciej pozycji w tabeli Tauron Basket Ligi Kobiet. O jedno zwycięstwo więcej miał zespół Artego i to on ma przewagę parkietu w rywalizacji do trzech zwycięstw, gdyby doszło do decydującego meczu numer pięć 15 kwietnia.

Pierwsze dwa spotkania w tej parze odbędą się 1 i 2 kwietnia w Bydgoszczy. Kolejny mecz lub mecze w Toruniu (11 i 12 kwietnia).

Szkoleniowca cieszy waleczne i ambitne nastawianie zawodniczek do półfinałów oraz fakt, że nie w drużynie żadnych problemów zdrowotnych.

"Myślę, że większe znaczenie psychologiczne będzie miał ewentualny piąty pojedynek, który zagramy w Bydgoszczy, niż te dwa na początku. Wydaje mi się, że większa presja w tej sytuacji spoczywa na przeciwniku. Półfinały z Artego na pewno będą ciekawe, bo są to dwa porównywalne zespoły. Mamy troszkę szerszą ławkę, a bydgoszczanki nieco lepszą wyjściową piątkę, więc będą to zacięte pojedynki. Ważne, żeby robić swoje i czegoś nie popsuć. Czekamy na te spotkania i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Najważniejsze, że wszystkie koszykarki są zdrowe i gotowe do walki” – dodał trener.

W sezonie zasadniczym w tej parze był remis 1-1: Energa wygrała na własnym parkiecie 92:71, a Artego wykorzystało atut własnego, pokonując po bardziej zaciętym spotkaniu rywala 72:66. (PAP)

Toruń
koszykówka

Sport

MŚ 2018 - Belgia rozgromiła Tunezję

MŚ 2018 - Belgia rozgromiła Tunezję

2018-06-24, 11:08
Formuła 1 - Hamilton zdobył pole position we Francji

Formuła 1 - Hamilton zdobył pole position we Francji

2018-06-24, 10:54
ME na żużlu - zwycięstwo Hampela na inaugurację cyklu w Gnieźnie

ME na żużlu - zwycięstwo Hampela na inaugurację cyklu w Gnieźnie

2018-06-24, 10:39
MŚ 2018 - Niemcy uratowali się. Pokonali Szwecję, mimo że przegrywali

MŚ 2018 - Niemcy uratowali się. Pokonali Szwecję, mimo że przegrywali

2018-06-24, 10:23
Liga Narodów - Polacy zakwalifikowali się do turnieju finałowego

Liga Narodów - Polacy zakwalifikowali się do turnieju finałowego!

2018-06-24, 10:09
MŚ 2018  Nawałka: to nie będzie mój najtrudniejszy mecz

MŚ 2018 – Nawałka: to nie będzie mój najtrudniejszy mecz

2018-06-23, 19:02
MŚ 2018  polscy piłkarze odlecieli do Kazania na mecz z Kolumbią

MŚ 2018 – polscy piłkarze odlecieli do Kazania na mecz z Kolumbią

2018-06-23, 11:20
MŚ 2018 - Szwajcarzy przegrywali, ale ostatecznie wygrali z Serbią

MŚ 2018 - Szwajcarzy przegrywali, ale ostatecznie wygrali z Serbią

2018-06-22, 22:44
Ekstraklasa koszykarzy - najlepsi włocławianie Ivan Almeida i Kamil Łączyński

Ekstraklasa koszykarzy - najlepsi włocławianie Ivan Almeida i Kamil Łączyński

2018-06-22, 20:29
MŚ 2018 - Nigeria lepsza od Islandii

MŚ 2018 - Nigeria lepsza od Islandii

2018-06-22, 20:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę