Odmieniona kadra polskich bobsleistów trenuje w Niemczech

2014-11-06, 12:00  Polska Agencja Prasowa

Reprezentacje polskich bobsleistów i skeletonistów przygotowują się do nowego sezonu w niemieckim Koenigssee oraz w austriackim Igls. Tymi pierwszymi, w całkowicie zmienionym składzie, opiekuje się trener Andrzej Żyła, natomiast drugimi Niemiec Peter Meyer.

"Po igrzyskach w Soczi karierę zakończyli olimpijczycy: Dawid Kupczyk, Marcin Niewiara, Michał Kasperowicz i Daniel Zblewski, a Daniel Zalewski odpadł wskutek wpadki dopingowej. W zaistniałej sytuacji zmuszeni byliśmy postawić na nowych zawodników. Ze +starej gwardii+ w kadrze pozostał jedynie Mateusz Luty" – powiedział PAP prezes Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Marek Wiśniowski.

Od wtorku kadrowicze trenują w Niemczech.

"Zgrupowanie w Koenigssee potrwa do 9 listopada. Do trenującej piątki dołączy później dwójka uczęszczająca na zajęcia w międzynarodowej szkole w Igls. Pierwszym sprawdzianem będzie dla nas start w Pucharze Europy na olimpijskim torze w Igls koło Innsbrucka. Ze względów oszczędnościowych zrezygnowaliśmy z udziału w zawodach Pucharu Świata w USA i Kanadzie otwierających sezon poolimpijski" - powiedział PAP trener kadry narodowej Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Andrzej Żyła.

W Koenigssee ćwiczą: pilot Mateusz Luty (AZS AWF Katowice), Mateusz Pawlikowski (Karkonosze Jelenia Góra), Filip Wieczorek, Grzegorz Grabowski (obaj AZS AWFiS Gdańsk) oraz Rafał Koszyk (Agros Zamość), natomiast w Igls piloci Karol Lis (AZS AWFiS Gdańsk) i Artur Walczak (OSA Zgorzelec).

W Niemczech polscy bobsleiści mają w planach wykonać 20 ślizgów. Uzupełnieniem treningu będą zajęcia na siłowni w pobliskim Rif, w obiekcie należącym do Uniwersytetu w Salzburgu. Nie zabraknie ich także na pływalni oraz na ścieżce startowej.

Do rywalizacji o punkty Pucharu Świata biało-czerwoni włączą się w pierwszych zawodach europejskiej części cyklu w niemieckim Altenbergu (5-11 stycznia).

Inauguracja sezonu PŚ 2014/15 odbędzie się 13 grudnia w amerykańskim Lake Placid. Za oceanem światowa czołówka rozegra jeszcze jedne zawody w kanadyjskim Calgary (15-20 grudnia).

W Koenigssee przebywa także piątka skeletonistów. Pod kierunkiem Meyera przygotowują się: Niemiec Filip Moelter (Hanza Gdańsk), który otrzymał już polską licencję startową, Rafał Gref (AZS AWF Katowice), Filip Fundanicz, Marta Orłowska (oboje Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Ustianowa Ustrzyki Dolne) oraz Kamil Karnas (AZS AWFiS Gdańsk).

Pierwsze zawody o Puchar Europy rozegrają w dniach 18-22 listopada w norweskim Lillehammer. Poprzedzi je trening na tamtejszym torze.

Imprezy rangi mistrzowskiej w sezonie 2014/15:

Mistrzostwa Europy w bobslejach i skeletonie - 26 stycznia-1 lutego - La Plagne (Francja)
Mistrzostwa świata juniorów w bobslejach - 8-15 lutego - Altenberg (Niemcy)
Mistrzostwa świata w bobslejach i skeletonie - 23 lutego-8 marca - Winterberg (Niemcy)
Mistrzostwa świata juniorów w skeletonie - 10-14 lutego - Altenberg (Niemcy)

(PAP)

sporty zimowe

Sport

Ekstraklasa hokejowa - sromotna porażka Energi Toruń

Ekstraklasa hokejowa - sromotna porażka Energi Toruń

2018-10-12, 08:20
Piłkarska Liga Narodów - Polska przegrała z Portugalią w Chorzowie

Piłkarska Liga Narodów - Polska przegrała z Portugalią w Chorzowie

2018-10-11, 23:05
Ekstraklasa koszykarek - pewne zwycięstwo Artego Bydgoszcz u siebie

Ekstraklasa koszykarek - pewne zwycięstwo Artego Bydgoszcz u siebie

2018-10-11, 21:07
1. liga siatkarek - pierwsze zwycięstwa zespołów z Włocławka i Świecia

1. liga siatkarek - pierwsze zwycięstwa zespołów z Włocławka i Świecia

2018-10-11, 08:16
Liga Mistrzów FIBA - świetna inauguracja Anwilu Włocławek

Liga Mistrzów FIBA - świetna inauguracja Anwilu Włocławek

2018-10-11, 07:59
Piłkarska Liga Narodów  Brzęczek: zagramy czterema obrońcami

Piłkarska Liga Narodów – Brzęczek: zagramy czterema obrońcami

2018-10-10, 21:07
Rafał Bruski: Miasto wesprze Polonię i wyremontuje stadion

Rafał Bruski: Miasto wesprze Polonię i wyremontuje stadion

2018-10-10, 16:49
Liga Mistrzów FIBA - Łączyński: chcemy co najmniej wyjść z grupy

Liga Mistrzów FIBA - Łączyński: chcemy co najmniej wyjść z grupy

2018-10-10, 14:55
Ekstraklasa siatkarzy  odmieniony Chemik Bydgoszcz chce się poprawić

Ekstraklasa siatkarzy – odmieniony Chemik Bydgoszcz chce się poprawić

2018-10-10, 14:02
Liga Mistrzów FIBA - Anwil w grupie z najlepszymi ekipami Francji i Łotwy

Liga Mistrzów FIBA - Anwil w grupie z najlepszymi ekipami Francji i Łotwy

2018-10-08, 22:40
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę