Właściciel Zawiszy Radosław Osuch: "Żarty się skończyły" [wideo]

2014-11-04, 15:00  Polska Agencja Prasowa
Na stronie klubu WKS Zawisza można znaleźć gorzki wpis właściciela drużyny. Grafika: www.wkszawisza.pl

Na stronie klubu WKS Zawisza można znaleźć gorzki wpis właściciela drużyny. Grafika: www.wkszawisza.pl

Na stronie klubu WKS Zawisza można znaleźć gorzki wpis właściciela drużyny Radosława Osucha, który próbuje zrozumieć, co jest przyczyną tak słabych wyników.

Właściciel Zawiszy Bydgoszcz we wtorek wydał oświadczenie dotyczące fatalnej sytuacji klubu w ekstraklasie. Radosław Osuch nie przebiera w słowach, nazywając swoich zawodników "pseudopiłkarzami" i ocenia, że mają w klubie "za dobrze".

"Żarty się skończyły. Po raz pierwszy w życiu naprawdę nie wiem, jak zaradzić ciągnącemu się od siedmiu miesięcy kryzysowi. Przez 13 lat mojej obecności w piłce na poziomie ekstraklasy nie pamiętam, aby jakiś klub miał tak długi dołek. Od zapewnienia sobie awansu do +grupy mistrzowskiej+ w poprzednim sezonie, rozegraliśmy 23 mecze w ekstraklasie i ponieśliśmy 18 porażek. To sytuacja niespotykana, wręcz dramatyczna. Już trzeci trener nie może sobie z tym problemem poradzić" – napisał Osuch w oświadczeniu.


Osuch o piłkarzach: "Biorą duże pieniądze, a nie ponoszą odpowiedzialności. To się skończyło". Źródło: Agencja TVN/x-news

Podkreślił, że od momentu, kiedy przyszedł do Bydgoszczy Zawisza miał trzy poważne kryzysy, ale każdy z nich udawało się przezwyciężyć. Efektem było zdobycie, po raz pierwszy w historii, Pucharu i Superpucharu Polski. Zdziwienie właściciela jest tym większe, że sukcesy te osiągnął niemal ten sam skład, który gra obecnie.

Zdaniem Osucha seria porażek spowodowała, że piłkarze nie wytrzymują presji.

"Moim zdaniem ta seria porażek sparaliżowała piłkarzy i zwyczajnie nie wytrzymują psychicznie, szczególnie po stracie bramki. Ale to oni sami sobie zgotowali ten los. Osobiście mam do większości z nich pretensje o zaangażowanie, ponieważ walczymy dziś +o życie+, a nie widzę tego na boisku, szczególnie w końcówkach spotkań, gdzie powinniśmy walczyć +jak lwy+ o zmianę niekorzystnego rezultatu" – kontynuował właściciel Zawiszy.

Zaznaczył, że od prawie 40 miesięcy klub wywiązuje się wobec piłkarzy ze wszystkich zobowiązań finansowych i zapewnia odpowiednie warunki do treningów. Mimo to trzeci już sztab szkoleniowy nie jest w stanie przełamać niemocy. Osuch zrzuca jednak odpowiedzialność za fatalne wyniki na samych zawodników, zarzucając im brak zaangażowania na boisku.

"Teraz jestem pewien, że piłkarze mają zwyczajnie +za dobrze+ w Zawiszy, a - co może było moim błędem - do tej pory nie ponieśli jakichkolwiek konsekwencji. Nie widzę też, by specjalnie przejmowali się swoją beznadziejną zdobyczą punktową i pozycją w tabeli. Mam już dosyć wspierania zespołu po kolejnych porażkach i mówienia zawodnikom, że jesteśmy +prawdziwymi rycerzami+ i wygramy następny mecz, bo są oni na dzień dzisiejszy +pseudopiłkarzami+" – napisał Osuch.

Zapowiedział też rozliczenia z zespołem, gdyż ich brak, jak to określił, spowoduje "ekstraklasowy pogrzeb". Jednocześnie podziękował wszystkim kibicom, którzy mimo fatalnych wyników Zawiszy wciąż zasiadają na trybunach.

"Mogę Was tylko przeprosić za wyniki mojego klubu" – zwrócił się na koniec do sympatyków Osuch.

Piłkarze Zawiszy zajmują ostatnie, 16. miejsce w tabeli. Ich dorobek w 14 kolejkach to dwie wygrane, remis oraz 11 porażek. Bilans bramek: 15-35. W lecie doszło w klubie do zmiany trenera - Ryszarda Tarasiewicza, który wcześniej wprowadził zespół do ekstraklasy, a w pierwszym sezonie zajął ósme miejsce i sięgnął po Puchar Polski, zastąpił Portugalczyk Jorge Paixao. Pod jego wodzą drużyna zdobyła co prawda Superpuchar, ale szybko odpadła z eliminacji Ligi Europejskiej i przegrywała mecz za meczem na krajowym podwórku. Od 1 września szkoleniowcem bydgoskiej ekipy jest Mariusz Rumak.

Najbliższy pojedynek Zawisza rozegra w niedzielę, a jej rywalem w Bydgoszczy będzie siódmy w tabeli Górnik Zabrze. (PAP)

Bydgoszcz
piłka nożna

Sport

MP w siatkówce plażowej - obrońcy tytułu nie wystartują w Toruniu

MP w siatkówce plażowej - obrońcy tytułu nie wystartują w Toruniu!

2019-08-29, 15:00
Czekaliśmy na to 52 lata Polska znów zagra na MŚ koszykarzy Pierwszy mecz już w sobotę

Czekaliśmy na to 52 lata! Polska znów zagra na MŚ koszykarzy! Pierwszy mecz już w sobotę

2019-08-29, 14:00
Ekstraklasa siatkarzy - reprezentant Słowenii wzmocnił Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - reprezentant Słowenii wzmocnił Chemika Bydgoszcz!

2019-08-29, 12:31
Piłkarska Liga Mistrzów - sprawdź wyniki decydującej rundy eliminacji

Piłkarska Liga Mistrzów - sprawdź wyniki decydującej rundy eliminacji

2019-08-29, 11:00
US Open 2019: mecze drugiej rundy singla Świątek i Majchrzaka przełożone na czwartek

US Open 2019: mecze drugiej rundy singla Świątek i Majchrzaka przełożone na czwartek

2019-08-29, 10:00
Gra o spełnienie marzeń. Legia Warszawa jeden mecz od fazy grupowej Ligi Europy

Gra o spełnienie marzeń. Legia Warszawa jeden mecz od fazy grupowej Ligi Europy

2019-08-29, 09:00
Vuelta a Espana 2019 - Madrazo wygrał piąty etap. Awans Rafała Majko

Vuelta a Espana 2019 - Madrazo wygrał piąty etap. Awans Rafała Majko

2019-08-29, 07:00
ME siatkarek 2019 - Polki nie wykorzystały swoich szans i przegrały z Belgią

ME siatkarek 2019 - Polki nie wykorzystały swoich szans i przegrały z Belgią

2019-08-28, 21:05
Kolejne wielkie zawody lekkoatletyczne w Polsce Tym razem na Stadionie Śląskim

Kolejne wielkie zawody lekkoatletyczne w Polsce! Tym razem na Stadionie Śląskim

2019-08-28, 17:00
Znamy skład Polaków na MŚ koszykarzy Czwórka z Polskiego Cukru Toruń i jeden z Anwilu Włocławek

Znamy skład Polaków na MŚ koszykarzy! Czwórka z Polskiego Cukru Toruń i jeden z Anwilu Włocławek

2019-08-28, 15:16
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę