Euroliga koszykarek – trener Energi: najważniejsza jest gra z czołówką

2014-11-02, 13:18  Polska Agencja Prasowa

Koszykarki Energi Toruń środowym meczem z wicemistrzem Rosji Nadieżdą w Orenburgu zadebiutują w prestiżowej Eurolidze (gr. B). Trener Elmedin Omanic cieszy się, że zespół otrzymał szansę rywalizacji z najlepszymi drużynami na Starym Kontynencie.

Udział w najbardziej cenionych rozgrywkach koszykarek w Europie ma być dla torunianek przede wszystkim nauką i zbieraniem doświadczenia, które może zaowocować w polskiej lidze.

„Najważniejsze jest to, że mamy możliwość gry w Eurolidze z najlepszymi, a miasto i klub będzie miało w swoim +CV+ uczestnictwo w najbardziej prestiżowych rozgrywkach koszykarek. Myślę, że będzie to dla nas także bardzo cenne doświadczenie, które zaowocuje w krajowej lidze w fazie play off" - powiedział PAP bośniacki trener Elmedin Omanic.

W grupie B, teoretycznie łatwiejszej, Energa zmierzy się, oprócz Nadieżdy, z wicemistrzem poprzednich rozgrywek Fenerbahce Stambuł (z trenerem Jackiem Winnickim i Agnieszką Bibrzycką), BK Imos Brno, Agu Spor Kulubu, Famila Beretta Schio, Tango Bourges Basket i CB Avenida Salamanka.

"Na pewno będziemy walczyć i starać się dla naszych kibiców wygrać mecz, mecze, choćby te we własnej hali. Myślę, patrząc realnie, że będzie bardzo ciężko, bo wszystkie zespoły są mocne, a co najmniej 50 procent z nich jest lepsza od nas personalnie. Mają także dużo większe budżety, lepszą organizację, doświadczenie. Jesteśmy prawdziwym beniaminkiem i dlatego wielkich oczekiwań nie ma” – dodał.

Przed inauguracją rozgrywek klub jest już przygotowany na przyjęcie pierwszego rywala we własnej hali - 12 listopada zmierzy się z tureckim Agu Spor. Włodarze Energi liczą na spore zainteresowanie meczami w Toruniu.„Mamy nadzieję, że rozgrywki przyciągną więcej kibiców niż spotkania ligowe. W końcu do hali sportowo-widowiskowej w Toruniu zawitają najlepsze europejskie drużyny. Przed każdym meczem przeprowadzamy po kilka konkursów, w których nagrodami są wejściówki na kolejne spotkania Energi. Nie zabraknie także elementów promocji zewnętrznej, aby większość mieszkańców wiedziała, że w grodzie Kopernika gościć będą najmocniejsze europejskie drużyny klubowe” – podkreślił rzecznik prasowy klubu Łukasz Łukaszewski.

Sprzedaż biletów na pierwszy pojedynek we własnej hali rozpocznie się w poniedziałek 3 listopada. Wejściówki można także nabywać przez internet.

Z występami drużyny w europejskiej elicie duże nadzieje wiążą także władze miasta. "Mecze Euroligi będą transmitowane w telewizji. To będzie doskonała promocja dla miasta, a klub otrzyma dodatkowe fundusze" - mówił po zgłoszeniu Energi do rozgrywek prezydent Torunia Michał Zaleski.

Najciekawszym transferem Energi przed sezonem było zaangażowanie wicemistrzyni świata z 2010 roku Czeszki Terezy Peckovej. Występowała ona regularnie w Eurolidze od 2006 roku, więc jej doświadczenie będzie dla zespołu bardzo cenne. Objawieniem drużyny może być jamajska rozgrywająca Maurita Reid, która w 2011 roku broniła barw chorwackiego Gospicu, a w minionym sezonie węgierskiego Pecsu. (PAP)

koszykówka

Sport

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych  PGE VIVE na 4. miejscu

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych – PGE VIVE na 4. miejscu

2019-06-03, 10:00
Liga Narodów siatkarzy - rewanż za finały mistrzostw świata. Polska przegrała z Brazylią

Liga Narodów siatkarzy - rewanż za finały mistrzostw świata. Polska przegrała z Brazylią

2019-06-03, 08:00
Piłkarskie MŚ do lat 20  Polska przegrała z Włochami w 18 finału

Piłkarskie MŚ do lat 20 – Polska przegrała z Włochami w 1/8 finału

2019-06-03, 07:00
Giro dItalia 2019 - Carapaz zwycięzcą wyścigu, Majka szósty

Giro d'Italia 2019 - Carapaz zwycięzcą wyścigu, Majka szósty

2019-06-02, 22:00
2. liga żużlowa - triumf Polonii Bydgoszcz w Krakowie z bonusem

2. liga żużlowa - triumf Polonii Bydgoszcz w Krakowie z bonusem

2019-06-02, 20:33
Ekstraliga żużlowa  MRGARDEN GKM Grudziądz zremisował u siebie z mistrzem Polski

Ekstraliga żużlowa – MRGARDEN GKM Grudziądz zremisował u siebie z mistrzem Polski!

2019-06-02, 19:37
Srebro Polaków na wioślarskich ME w Lucernie. Trzech zawodników jest z regionu

Srebro Polaków na wioślarskich ME w Lucernie. Trzech zawodników jest z regionu

2019-06-02, 14:09
Złoty medal wioślarskich Mistrzostw Europy dla zawodników z Włocławka i Torunia

Złoty medal wioślarskich Mistrzostw Europy dla zawodników z Włocławka i Torunia

2019-06-02, 12:12
Piłkarki KKP Bydgoszcz awansowały do ekstraklasy

Piłkarki KKP Bydgoszcz awansowały do ekstraklasy!

2019-06-02, 10:30
Liga Narodów siatkarzy - Polska wygrała z USA po tie-breaku

Liga Narodów siatkarzy - Polska wygrała z USA po tie-breaku

2019-06-02, 09:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę