Reid i Pawlak w Enerdze Toruń

2014-07-10, 15:53  Polska Agencja Prasowa / Monika Kaczyńska
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej klub poinformował o zawodniczkach, które od nowego sezonu będą występowały w barwach Energi. Fot. Monika Kaczyńska

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej klub poinformował o zawodniczkach, które od nowego sezonu będą występowały w barwach Energi. Fot. Monika Kaczyńska

Aleksandra Pawlak oraz pochodząca z Jamajki Maurita Reid zostały zawodniczkami grającej w ekstraklasie koszykarek Energi Toruń. Kompletowanie składu na nowy sezon ligowy oraz Euroligę, w której zagra zespół, powoli dobiega końca.

Maurita Reid ma być w Toruniu jednym z największych wzmocnień. Pochodząca z Jamajki, ale posiadająca także amerykańskie obywatelstwo koszykarka na polskich parkietach grać będzie po raz drugi. Wcześniej w sezonie 2009/2010 reprezentowała barwy MUKS Poznań i dała się poznać z bardzo dobrej strony. Ma bogate doświadczenie na arenach międzynarodowych. Po grze na amerykańskich uczelniach jej pierwszym europejskim klubem był Hatis Erywań, z którym zagrała także w rozgrywkach EuroCup.

Występująca na pozycjach rzucającej lub rozgrywającej koszykarka w sezonie 2010/2011 miała okazję zaprezentować się w rozgrywkach Euroligi, w których zagra także z Energą. Będąc zawodniczką chorwackiego Gospic Osiguranje, w 10 pojedynkach osiągnęła średnią 17,1 pkt na mecz, 5,3 asysty, 5 zbiórek i 3,8 przechwytów.

Ostatni sezon spędziła w węgierskim PEAC-PECS, z którym zdobyła tytuł wicemistrza kraju. Ponownie zaprezentowała się także w rozgrywkach EuroCup, gdzie ponownie była wyróżniającą się zawodniczką. Reid osiągnęła tam średnie 12,8 pkt. na mecz, ponad cztery asysty i przechwyty oraz sześć zbiórek.

"Słyszałam, że w Toruniu jest naprawdę dobra drużyna. To z pewnością będzie dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie" - powiedziała na stronie internetowej klubu Reid.

Drugą nową zawodniczką w grodzie Kopernika jest Aleksandra Pawlak. Grająca na pozycji skrzydłowej koszykarka po raz pierwszy postanowiła przenieść się nieco dalej od miejsca urodzenia. Łodzianka od 2001 roku na zmianę reprezentowała barwy miejscowych klubów ŁKS lub Widzewa. Raz (2008) zagrała w MTK Pabianice. Mierząca 189 cm wzrostu Pawlak w minionym sezonie była jedną z liderek Widzewa, dla którego zdobywała średnio niemal 14 punktów na mecz. Koszykarka ma na swoim koncie także występ w sześciu spotkaniach reprezentacji Polski w eliminacjach do turnieju Eurobasket 2015.

Wcześniej umowy podpisały Małgorzata Misiuk, która ostatni sezon spędziła w zespole Riviery Gdynia oraz Amerykanka Rebecca Harris - jedna z najlepszych ofensywnych zawodniczek polskiej ligi w ubiegłym sezonie, która grała w Rybniku. Kontrakty na grę w Toruniu przedłużyły Serbka Jelena Velinovic, Weronika Idczak oraz Róża Ratajczak. (PAP i inf. własne)

Reid i Pawlak w Enerdze Toruń (Popołudnie z nami)

Toruń
koszykówka

Sport

WTA Finals – po raz pierwszy od 2010 roku bez Agnieszki Radwańskiej

2017-10-22, 09:52

Włodarczyk przegrał przez nokaut walkę z Gasijewem o pas IBF

2017-10-22, 08:17
Liga Mistrzyń siatkarek - Developres Rzeszów awansował do trzeciej rundy

Liga Mistrzyń siatkarek - Developres Rzeszów awansował do trzeciej rundy

2017-10-22, 08:11
ME w kolarstwie torowym 2017  złoty medal Alana Banaszka

ME w kolarstwie torowym 2017 – złoty medal Alana Banaszka

2017-10-22, 08:07
Ekstraklasa piłkarska - szalony mecz w Gdańsku, kolejna przegrana Pogoni

Ekstraklasa piłkarska - szalony mecz w Gdańsku, kolejna przegrana Pogoni

2017-10-22, 08:01

Ekstraklasa koszykarzy - pierwsza porażka Anwilu Włocławek w sezonie

2017-10-21, 21:02
Ekstraklasa siatkarek - zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz i porażka Budowlanych Toruń

Ekstraklasa siatkarek - zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz i porażka Budowlanych Toruń

2017-10-21, 20:29

1. liga koszykarzy - derby dla Enei Astorii Bydgoszcz

2017-10-21, 19:11

Sportowa sobota - siatkarskie i koszykarskie popołudnie

2017-10-21, 09:14

Liga NBA - 10 punktów Marcina Gortata, drugie zwycięstwo Wizards

2017-10-21, 08:19
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę