Ekstraklasa koszykarzy - klub z Torunia wykupił dziką kartę

2014-06-02, 18:55  Polska Agencja Prasowa

Koszykarze pierwszoligowego zespołu Polski Cukier SIDEn Toruń zagrają w nowym sezonie w ekstraklasie. Klub z grodu Kopernika przyjął zaproszenie Tauron Basket Ligi do udziału w jej rozgrywkach.

Informację o wykupieniu przez toruński klub tak zwanej dzikiej karty przekazano w poniedziałek, na konferencji zorganizowanej w nowej hali, gdzie zespół będzie grać.

"Cieszymy się, że koszykarskie rozgrywki na najwyższym poziomie odbywać się będą w tak okazałym i nowoczesnym obiekcie jak nowa hala w Toruniu. Mam nadzieję, że spełnimy wymagania organizatorów, ale przede wszystkim oczekiwania kibiców" - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Drużynie prowadzonej w pierwszej lidze przez Grzegorza Sowińskiego nie udało się wywalczyć awansu na parkiecie, mimo że w rundzie zasadniczej była najlepsza. Klub posiadający najwyższy budżet w tej klasie rozgrywkowej nieoczekiwanie odpadł po pierwszej rundzie ćwierćfinałowej. Dzięki zaproszeniu władz Tauron Basket Ligi, to o czym marzono w Toruniu stało się faktem.

Zespół czekają spore zmiany. Najważniejszą z nich jest nowy właściciel, którym została firma Consus SA, będąca liderem na rynku ochrony klimatu. Teraz rozpoczyna się budowanie struktur całego klubu i to dosłownie. Zespół zyska nowego trenera, którego nazwisko ma być podane w środę 4 czerwca. Zajmie się on budowaniem składu, który - według nowych władz klubu - w pierwszym sezonie będzie miał za cel awans do fazy play off.

Toruński klub będzie drugim w województwie kujawsko-pomorskim, obok Anwilu Włocławek, grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej. (PAP)

Toruń
koszykówka

Sport

Turniej Czterech Skoczni – pięciu Polaków wystąpi we wtorek w Bischofshofen

2015-01-05, 19:08

Rajdowe Mistrzostwa Europy - Kajetanowicz nokautuje rywali w Austrii

2015-01-05, 17:09

Gwiazdy łyżwiarstwa figurowego na zawodach w Toruniu

2015-01-05, 15:29

Superliga tenisistów stołowych - Chen Weixing: jestem rozczarowany

2015-01-05, 14:41
Piłkarze Zawiszy wznowili treningi

Piłkarze Zawiszy wznowili treningi

2015-01-05, 13:48
Rajd Dakar: Sonik drugi, Hołowczyc piąty na pierwszym etapie

Rajd Dakar: Sonik drugi, Hołowczyc piąty na pierwszym etapie

2015-01-05, 08:47

Europejskie puchary w koszykówce - Wisła i Energa wracają na parkiety

2015-01-05, 08:37
Wygrana koszykarek Energi w Gorzowie

Wygrana koszykarek Energi w Gorzowie

2015-01-05, 08:33

TCS - Stoch siódmy w Innsbrucku, zwycięstwo Freitaga

2015-01-04, 16:32

Puchar Hopmana - Polska wygrali z Australią 3:0

2015-01-04, 16:16
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę