Za nami rekordowy Bydgoski Bieg Niepodległości! Ponad 1700 osób w biało-czerwonych barwach

2025-11-11, 14:54  Redakcja
Triumf w klasyfikacji generalnej wywalczył Marcin Biskup/fot. Wiktor Sobociński

Triumf w klasyfikacji generalnej wywalczył Marcin Biskup/fot. Wiktor Sobociński

1750 amatorów aktywności fizycznej wzięło udział w „Bydgoskim Biegu Niepodległości”. Uczestnicy pokonali 5-kilometrową pętlę, zamieniając ulicę Gdańską w sportową arenę. Triumf w klasyfikacji generalnej wywalczył Marcin Biskup.

Lekkoatleci z całego kraju rozpoczęli zmagania o godzinie 10:00. Start i finisz wyznaczono na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Trasa prowadziła malowniczym szlakiem – ulicą Gdańską w kierunku kompleksu parkowego Myślęcinek, a następnie, po nawrocie w rejonie Ogrodu Zoologicznego, z powrotem na obiekt sportowy.

Wyścig, choć rekreacyjny i otwarty dla każdego, umożliwiał profesjonalny pomiar czasu. Uczestnicy mogli zmierzyć własne możliwości dzięki elektronicznemu systemowi z chipami pomiarowymi.

W rywalizacji mężczyzn nie do pokonania okazał się Marcin Biskup. 26-letni bydgoszczanin zameldował się na mecie po upływie zaledwie 14 minut i 30 sekund (00:14:30.23). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Bartosz Kotłowski (00:16:14.45) oraz Jakub Kirsz (00:16:16.89).

Wśród pań najlepsza była Katarzyna Kuber (00:18:01.71). Drugą lokatę zapewniła sobie Katarzyna Piotrowska (00:18:50.05). Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Gawron (00:19:12.89).

Na specjalne wyróżnienie zasługują ci najbardziej doświadczeni. Wśród nich należy wymienić 72-letniego Janusza Lenca z klubu TKKF Kolejarz Bydgoszcz, który swoje pierwsze maratony zaliczał jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, udowadniając, że zamiłowanie do ruchu nie zna granic wieku.

Zanim sportowcy ruszyli do rywalizacji, energię do startu zapewniła im rozgrzewka prowadzona przez Igę Baumgart-Witan, medalistkę IO i mistrzostw globu w biegach na 400 metrów.

Szczegóły poniżej:

Relacja Wiktora Sobocińskiego

Sport

Tauron 1. Liga - Visła wygrywa, ale traci punkt z Avią

Tauron 1. Liga - Visła wygrywa, ale traci punkt z Avią

2021-11-07, 17:19
Polska Hokej Liga - Energa przegrywa z rozpędzoną Unią Oświęcim [wideo]

Polska Hokej Liga - Energa przegrywa z rozpędzoną Unią Oświęcim [wideo]

2021-11-07, 12:23
Energa Basket Liga - Derby dla Torunia, 20 asyst Watsona [wideo]

Energa Basket Liga - Derby dla Torunia, 20 asyst Watsona! [wideo]

2021-11-06, 12:14
KH Energa Toruń zagra o Puchar Polski

KH Energa Toruń zagra o Puchar Polski

2021-11-05, 13:15
El. MŚ 2022 - Sousa od początku na zgrupowaniu w Hiszpanii

El. MŚ 2022 - Sousa od początku na zgrupowaniu w Hiszpanii

2021-11-05, 09:30
Energa Basket Liga - Czas na derby Twarde Pierniki podejmują Astorię Bydgoszcz [transmisja]

Energa Basket Liga - Czas na derby! Twarde Pierniki podejmują Astorię Bydgoszcz [transmisja]

2021-11-04, 21:56
Żużlowe okno transferowe otwarte. Znamy pierwsze nowe nazwiska w GKM-ie

Żużlowe okno transferowe otwarte. Znamy pierwsze nowe nazwiska w GKM-ie

2021-11-03, 12:49
El. MŚ 2022 - Cash: Powołanie to spełnienie marzeń

El. MŚ 2022 - Cash: Powołanie to spełnienie marzeń

2021-11-02, 11:15
Energa Basket Liga Kobiet - Kolejne porażki Basketu 25 i Energi Toruń

Energa Basket Liga Kobiet - Kolejne porażki Basketu 25 i Energi Toruń

2021-11-02, 09:06
El. MŚ 2022 - Matty Cash w kadrze na mecze z Andorą i Węgrami, w składzie też Milik i Grabara

El. MŚ 2022 - Matty Cash w kadrze na mecze z Andorą i Węgrami, w składzie też Milik i Grabara

2021-11-01, 21:02
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę