KOL ukarała organizatora derbów Ziemi Lubuskiej. Surowe sankcje dla klubu z Zielonej Góry

2025-07-18, 13:37  Redakcja
KOL ukarała organizatora derbów Ziemi Lubuskiej/fot. Archiwalne/Róża Koźlikowska/PGE Ekstraliga

KOL ukarała organizatora derbów Ziemi Lubuskiej/fot. Archiwalne/Róża Koźlikowska/PGE Ekstraliga

Komisja Orzekająca PGE Ekstraligi podjęła decyzję w sprawie wydarzeń, do których doszło podczas derbowego spotkania 11. kolejki pomiędzy STELMET Falubazem Zielona Góra a GEZET Stalą Gorzów. Postępowanie dyscyplinarne, wszczęte z powodu niewystarczającego zabezpieczenia imprezy masowej, zakończyło się dotkliwymi sankcjami dla organizatora zawodów.

W wyniku przeprowadzonego postępowania, Komisja stwierdziła poważne nieprawidłowości w zakresie organizacji i zabezpieczenia spotkania. Jak wskazano w uzasadnieniu, działania podjęte przez klub z Zielonej Góry stanowiły naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, co mogło skutkować zagrożeniem dla uczestników wydarzenia i zaburzeniem porządku publicznego. Zgromadzony materiał dowodowy potwierdził, że doszło do istotnych uchybień organizacyjnych, które wymagały zdecydowanej reakcji dyscyplinarnej ze strony organów ligowych.

Na Zielonogórski Klub Żużlowy S.S.A. nałożono karę finansową w wysokości 120 tysięcy złotych. Dodatkowo, Komisja zastosowała trzy środki dyscyplinarne:
1. Zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców Falubazu w trzech najbliższych meczach wyjazdowych.
2. Zamknięcie Trybuny K – zlokalizowanej na pierwszym łuku stadionu przy ul. Wrocławskiej – na jeden najbliższy mecz domowy. Jednocześnie wykonanie tej kary zostało zawieszone warunkowo na sześć miesięcy. Jeśli w tym czasie nie dojdzie do kolejnych incydentów, sankcja nie zostanie wykonana.
3. Obowiązek wpłaty 80 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Polskiego Związku Motorowego, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji zawodnika Daniela Kaczmarka, który ucierpiał podczas zawodów.

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil ponownie z nagrodą za mistrzostwo i frekwencję

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil ponownie z nagrodą za mistrzostwo i frekwencję

2019-06-18, 13:00
Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Japonią i są blisko turnieju finałowego

Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Japonią i są blisko turnieju finałowego!

2019-06-18, 11:01
Ekstraklasa siatkarek - juniorka dołączyła do składu Pałacu Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarek - juniorka dołączyła do składu Pałacu Bydgoszcz

2019-06-17, 17:00
Memoriał Kusocińskiego - Iga Baumgart-Witan wywalczyła minimum na MŚ 2019

Memoriał Kusocińskiego - Iga Baumgart-Witan wywalczyła minimum na MŚ 2019

2019-06-17, 15:00
3. liga piłkarska - Chemik Bydgoszcz spadł do 4. ligi

3. liga piłkarska - Chemik Bydgoszcz spadł do 4. ligi

2019-06-17, 12:35
El. ME piłkarzy ręcznych - awans Polaków do turnieju finałowego

El. ME piłkarzy ręcznych - awans Polaków do turnieju finałowego

2019-06-17, 10:00
Piłkarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Polska wygrała z Belgią

Piłkarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Polska wygrała z Belgią!

2019-06-17, 08:24
Liga Narodów siatkarzy - Polacy za trzy punkty wygrali z Kanadą

Liga Narodów siatkarzy - Polacy za trzy punkty wygrali z Kanadą

2019-06-16, 22:00
2. liga żużlowa - Polonia nie do zatrzymania Bydgoszczanie wygrali w Pile

2. liga żużlowa - Polonia nie do zatrzymania! Bydgoszczanie wygrali w Pile!

2019-06-16, 20:08
W derbach MRGARDEN GKM Grudziądz rozbił Get Well Toruń

W derbach MRGARDEN GKM Grudziądz rozbił Get Well Toruń!

2019-06-16, 19:57
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę