Piłkarska ekstraliga kobiet bez mistrza Polski

2014-03-06, 14:20  Polska Agencja Prasowa

Aktualny mistrz Polski Unia Racibórz z powodów finansowych nie przystąpi do rundy wiosennej piłkarskiej ekstraligi kobiet. "To decyzja ostateczna, poinformowaliśmy PZPN. W klubie nie ma już żadnej zawodniczki" - powiedział PAP prezes klubu Józef Teresiak.

W listopadzie 2013 z Unią pożegnał się jej trener i sponsor Remigiusz Trawiński. Stworzył klub 12 lat wcześniej, przez większość czasu był też jego prezesem.

Zimą w klubie zostało siedem zawodniczek. Działacze liczyli na dotrwanie do finiszu sezonu drużyną uzupełnioną młodzieżą. Rundę jesienną raciborzanki zakończyły na drugim miejscu w tabeli ze stratą pięciu punktów do Medyka Konin. W poprzednich rozgrywkach po raz piąty z rzędu zdobyły mistrzostwo kraju.

Po odejściu Trawińskiego działacze Unii rozważali nawiązanie współpracy z pierwszoligową gdyńską Checzą, ale ostatecznie ten pomysł nie wypalił.

"Można było jakoś może dociągnąć do czerwca. Ale nie chcieliśmy obiecywać, podpisywać kontraktów, na które nie mamy pokrycia. Zawodniczki odeszły do innych klubów. Widoków na sponsora nie ma, więc chyba lepiej odejść honorowo, bez długów" - dodał Teresiak.

Unia przez pięć ostatnich sezonów grała w Lidze Mistrzyń. Nigdy nie zdołała awansować do 1/8 finału. W październiku 2013 odpadła w 1/16 finału z tureckim Konak Belediespor (1:2 na wyjeździe, 0:0 u siebie).

"Żeby grać na takim poziomie potrzeba 1,2-1,5 mln złotych na sezon. Na występy tylko w ekstralidze wystarczy 300-400 tys. Ale ja chciałem czegoś więcej, rozwoju" - powiedział PAP Trawiński.

"Najdroższe jest utrzymanie zespołu w +martwym+ sezonie, bo u nas rozgrywki trwają bardzo krótko, a żeby skutecznie rywalizować w Europie trzeba mieć odpowiednio przygotowaną drużynę. To kosztuje. Dla mnie ten ostatni rok był mordęgą. Wiedziałem, że nikt nie pomoże, ale zdobyliśmy tytuł, graliśmy w Lidze Mistrzyń. Jest mi bardzo żal, ale cóż - taka jest rzeczywistość" - zakończył. (PAP)

piłka nożna

Sport

Michał Sokołowski z Anwilu Włocławek: Brakuje mi złotego medalu

Michał Sokołowski z Anwilu Włocławek: Brakuje mi złotego medalu

2019-09-23, 16:20
Wieczór będzie należał do polskich siatkarzy Czas na mecz z Niemcami

Wieczór będzie należał do polskich siatkarzy! Czas na mecz z Niemcami!

2019-09-23, 11:30
Ekstraliga żużlowa - Fogo Unia Leszno mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu

Ekstraliga żużlowa - Fogo Unia Leszno mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu!

2019-09-23, 07:46
1. liga piłkarska - remis Olimpii Grudziądz na koniec 10. kolejki

1. liga piłkarska - remis Olimpii Grudziądz na koniec 10. kolejki

2019-09-23, 06:30
2. liga piłkarska - porażka Elany Toruń w Polkowicach

2. liga piłkarska - porażka Elany Toruń w Polkowicach

2019-09-23, 06:00
Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń nie dała szans beniaminkowi

Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń nie dała szans beniaminkowi

2019-09-22, 23:45
Formuła 1 - 16. miejsce Roberta Kubicy, sukces Ferrari w Singapurze

Formuła 1 - 16. miejsce Roberta Kubicy, sukces Ferrari w Singapurze

2019-09-22, 23:45
Ekstraklasa piłkarska - Pogoń Szczecin utrzymała prowadzenie

Ekstraklasa piłkarska - Pogoń Szczecin utrzymała prowadzenie

2019-09-22, 21:30
Piłkarska ekstraliga kobiet - drużyna KKP Bydgoszcz gościnna dla GKS-u Katowice

Piłkarska ekstraliga kobiet - drużyna KKP Bydgoszcz gościnna dla GKS-u Katowice

2019-09-22, 08:00
Żużlowa Grand Prix - Bartosz Zmarzlik na podium w Cardiff Złoty medal bardzo blisko

Żużlowa Grand Prix - Bartosz Zmarzlik na podium w Cardiff! Złoty medal bardzo blisko!

2019-09-21, 22:24
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę