Kolejne sukcesy polskich kajakarzy na ME. Dwa medale Kołodziejczyk i Ostrowskiej

2024-06-15, 18:27  PAP/Redakcja
Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska najpierw zdobyły medal w czwórce, a potem w duecie/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska najpierw zdobyły medal w czwórce, a potem w duecie/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Drugi dzień kajakarskich mistrzostw Europy w Szegedzie przyniósł kolejne medale dla reprezentacji Polski. „Biało-czerwoni” zdobyli w sobotę sześć krążków. Dwa z nich wywalczyły Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska z Zawiszy Bydgoszcz.

Kołodziejczyk i Ostrowska najpierw zgarnęły srebro w K4 na 500 metrów. Z reprezentantkami Zawiszy popłynęły Julia Olszewska i Justyna Iskrzycka. Kilka godzin później bydgoskie kajakarki już w duecie cieszyły się z kolejnego sukcesu, jakim był brąz w K2 na 200 metrów.

Jeszcze cztery polskie osady stanęły na podium. Dwukrotnie uczynił to duet Dorota Borowska – Sylwia Szczerbińska. Panie wywalczyły srebro w C2 na 500 metrów oraz 200 metrów. Kanadyjkarze Oleksii Koliadych i Aleksander Kitewski także zdobyli srebrny medal w rywalizacji na 200 metrów. Ponadto drugie miejsce w K1 na 200 metrów zajął Jakub Stepun.

Po dwóch dniach Polska ma 10 medali – 2 złote, 7 srebrnych i 1 brązowy. W niedzielę odbędą się ostatnie finały.

Wyniki medalowe reprezentantów Polski:

Kobiety:

K2 na 200 metrów:
1. Blanka Kiss, Anna Lucz (Węgry) – 38.02
2. Mia Medved, Anja Osterman (Słowenia) – 38.16
3. Katarzyna Kołodziejczyk, Sandra Ostrowska (Polska) – 38.62

K4 na 500 metrów:

1. Noemi Pupp, Sara Fojt, Tamara Csipes, Alida Gazso (Węgry) – 1:35.16
2. Justyna Iskrzycka, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska, Katarzyna Kołodziejczyk (Polska) – 1:36.38
3. Maria Virik, Anna Sletsjoee, Hedda Oritsland, Kristine Amundsen (Norwegia) – 1:37.15

C2 na 200 metrów:

1. Antia Jacome, Maria Corbera (Hiszpania) – 44.97
2. Sylwia Szczerbińska, Dorota Borowska (Polska) – 45.35
3. Agnes Kiss, Bianka Nagy (Węgry) – 45.44

C2 na 500 metrów:
1. Agnes Kiss, Bianka Nagy (Węgry) – 2:00.49
2. Sylwia Szczerbińska, Dorota Borowska (Polska) – 2:00.57
3. Anhelina Bardanouskaya, Volha Klimawa (Białoruś) – 2:00.78

Mężczyźni:

K1 na 200 metrów:
1. Oleksandr Zajcew (Ukraina) – 35.40
2. Jakub Stepun (Polska) – 35.43
3. Badri Kawelaszwili (Gruzja) – 35.44

C2 na 200 metrów:
1. Aleksiej Korowaszkow, Iwan Sztyl (Rosja) – 37.43
2. Aleksander Kitewski, Oleksii Koliadych (Polska) – 37.75
3. Manuel Fontan, Adrian Sieiro (Hiszpania) – 38.10

Borowska, Ostrowska, Kołodziejczyk, Stepun i Kitewski po zdobyciu medali. Źródło: Redakcja Sportowa PR/PZKaj

Sport

Piłka nożna  Glik kupił karetkę, na Hampden Park Szkoci zagrają z Polską

Piłka nożna – Glik kupił karetkę, na Hampden Park Szkoci zagrają z Polską

2022-03-15, 00:51
Tauron Liga  Joker Świecie żegna się z ekstraklasą kobiet

Tauron Liga – Joker Świecie żegna się z ekstraklasą kobiet

2022-03-15, 00:04
Energa Basket Liga  Anwil wygrywa po dogrywce, 33 punkty Mathewsa [wideo]

Energa Basket Liga – Anwil wygrywa po dogrywce, 33 punkty Mathewsa! [wideo]

2022-03-14, 21:52
Energa Basket Liga  Derby w Bydgoszczy dla Twardych Pierników [wideo]

Energa Basket Liga – Derby w Bydgoszczy dla Twardych Pierników! [wideo]

2022-03-14, 00:12
Energa Basket Liga Kobiet  Druga porażka Basketu 25 Bydgoszcz w Gdyni

Energa Basket Liga Kobiet – Druga porażka Basketu 25 Bydgoszcz w Gdyni

2022-03-13, 20:38
Skoki narciarskie  Słoweńcy najlepsi w Vikersund, Polacy na 5 miejscu MŚ

Skoki narciarskie – Słoweńcy najlepsi w Vikersund, Polacy na 5 miejscu MŚ

2022-03-13, 19:42
Energa Basket Liga  Czas na koszykarskie derby w Bydgoszczy [transmisja]

Energa Basket Liga – Czas na koszykarskie derby w Bydgoszczy [transmisja]

2022-03-13, 11:55
Tauron Liga - Pałac Bydgoszcz zdobywa punkt z Budowlanymi Łódź

Tauron Liga - Pałac Bydgoszcz zdobywa punkt z Budowlanymi Łódź

2022-03-12, 23:24
Tauron 1. liga  BKS Visła Proline Bydgoszcz wygrywa na wyjeździe z Chrobrym

Tauron 1. liga – BKS Visła Proline Bydgoszcz wygrywa na wyjeździe z Chrobrym

2022-03-12, 22:40
Energa Basket Liga Kobiet  Basket 25 Bydgoszcz przegrywa z mistrzem Polski

Energa Basket Liga Kobiet – Basket 25 Bydgoszcz przegrywa z mistrzem Polski

2022-03-12, 21:42
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę