Kwalifikacje olimpijskie i sukcesy młodzieży – Zawisza Bydgoszcz podsumował kajakarski sezon

2023-10-28, 11:24  Redakcja
Na zakończeniu pojawiło się wielu młodych kajakarzy/fot.: Patryk Głowacki

Na zakończeniu pojawiło się wielu młodych kajakarzy/fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi otrzymali drobne nagrody/fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi otrzymali drobne nagrody/fot.: Patryk Głowacki

Upominki otrzymali też przyjaciele kajakowej sekcji/fot.: Patryk Głowacki

Upominki otrzymali też przyjaciele kajakowej sekcji/fot.: Patryk Głowacki

Prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister/fot.: Patryk Głowacki

Prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister/fot.: Patryk Głowacki

Za kajakarską sekcją Zawiszy Bydgoszcz świetny rok. Przede wszystkim trzech zawodników wywalczyło dla Polski kwalifikacje olimpijskie i najpewniej mogą oni szykować się do startu na igrzyskach w Paryżu. Ponadto sukcesy na różnych arenach zdobyli także młodsi zawodnicy.

Zawisza zorganizował zakończenie sezonu w sali konferencyjnej budynku klubowego. Podczas uroczystości upominki otrzymali zawodnicy, a także m.in. przyjaciele sekcji. Zadowolony z minionych już zmagań jest prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister. – Cieszymy się z wyników. Na wszystkich imprezach byliśmy, istnieliśmy i zdobywaliśmy medale – powiedział prezes.

Ten rok był przede wszystkim walką o kwalifikacje olimpijskie. Przepustki dla kraju wywalczyły Helena Wiśniewska i Dominika Putto, a także Mateusz Polaczyk w kajakarstwie górskim. Cała trójka może w zasadzie szykować się do startu w Paryżu. – Oczywiście, że myśli się o tej imprezie. Mam swoje cele, ale nie chcę o nich mówić na głos. Mierzę wysoko, bo chcę spełniać marzenia – powiedziała Wiśniewska, czyli złota i srebrna medalistka tegorocznych mistrzostw Świata. Putto z kolei przywiozła z imprezy w Duisburgu srebro i brąz.

Relacja z zakończenia sezonu kajakarskiej Zawiszy Bydgoszcz:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio

Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05
Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

2021-07-28, 06:05
PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

2021-07-27, 22:54
IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

2021-07-27, 19:32
Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

2021-07-27, 08:45
Enea Abramczyk Astoria Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

Enea Abramczyk Astoria! Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

2021-07-26, 18:15
IO w Tokiotenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

IO w Tokio/tenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

2021-07-26, 14:15
IO w Tokiotenis - Iga Świątek odpada z turnieju

IO w Tokio/tenis - Iga Świątek odpada z turnieju

2021-07-26, 12:52
PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

2021-07-26, 10:49
IO Tokiosiatkówka - pierwsze zwycięstwo Polaków. 3:0 z Włochami

IO Tokio/siatkówka - pierwsze zwycięstwo Polaków. 3:0 z Włochami

2021-07-26, 09:16
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę