Kwalifikacje olimpijskie i sukcesy młodzieży – Zawisza Bydgoszcz podsumował kajakarski sezon

2023-10-28, 11:24  Redakcja
Na zakończeniu pojawiło się wielu młodych kajakarzy/fot.: Patryk Głowacki

Na zakończeniu pojawiło się wielu młodych kajakarzy/fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi otrzymali drobne nagrody/fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi otrzymali drobne nagrody/fot.: Patryk Głowacki

Upominki otrzymali też przyjaciele kajakowej sekcji/fot.: Patryk Głowacki

Upominki otrzymali też przyjaciele kajakowej sekcji/fot.: Patryk Głowacki

Prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister/fot.: Patryk Głowacki

Prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister/fot.: Patryk Głowacki

Za kajakarską sekcją Zawiszy Bydgoszcz świetny rok. Przede wszystkim trzech zawodników wywalczyło dla Polski kwalifikacje olimpijskie i najpewniej mogą oni szykować się do startu na igrzyskach w Paryżu. Ponadto sukcesy na różnych arenach zdobyli także młodsi zawodnicy.

Zawisza zorganizował zakończenie sezonu w sali konferencyjnej budynku klubowego. Podczas uroczystości upominki otrzymali zawodnicy, a także m.in. przyjaciele sekcji. Zadowolony z minionych już zmagań jest prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister. – Cieszymy się z wyników. Na wszystkich imprezach byliśmy, istnieliśmy i zdobywaliśmy medale – powiedział prezes.

Ten rok był przede wszystkim walką o kwalifikacje olimpijskie. Przepustki dla kraju wywalczyły Helena Wiśniewska i Dominika Putto, a także Mateusz Polaczyk w kajakarstwie górskim. Cała trójka może w zasadzie szykować się do startu w Paryżu. – Oczywiście, że myśli się o tej imprezie. Mam swoje cele, ale nie chcę o nich mówić na głos. Mierzę wysoko, bo chcę spełniać marzenia – powiedziała Wiśniewska, czyli złota i srebrna medalistka tegorocznych mistrzostw Świata. Putto z kolei przywiozła z imprezy w Duisburgu srebro i brąz.

Relacja z zakończenia sezonu kajakarskiej Zawiszy Bydgoszcz:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Tauron 1. Liga - Pałac przegrywa z Developresem

Tauron 1. Liga - Pałac przegrywa z Developresem

2021-10-15, 22:26
Energa Basket Liga - Frąckiewicz w Anwilu Włocławek [wideo]

Energa Basket Liga - Frąckiewicz w Anwilu Włocławek [wideo]

2021-10-15, 17:31
Prezydent odznaczył arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudę Złotym Krzyżem Zasługi

Prezydent odznaczył arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudę Złotym Krzyżem Zasługi

2021-10-14, 19:25
Puchar Polski Siatkarzy - Anioły Toruń wygrywają z Treflem Lębork i lądują w trzeciej rundzie

Puchar Polski Siatkarzy - Anioły Toruń wygrywają z Treflem Lębork i lądują w trzeciej rundzie

2021-10-14, 13:44
Energa Basket Liga - Frasunkiewicz: Mamy zalążek drużyny i dużo pracy przed sobą

Energa Basket Liga - Frasunkiewicz: Mamy zalążek drużyny i dużo pracy przed sobą

2021-10-13, 15:32
Eliminacje MŚ 2022 - Ważna wygrana Polaków w Albanii i skandal na trybunach

Eliminacje MŚ 2022 - Ważna wygrana Polaków w Albanii i skandal na trybunach

2021-10-13, 09:34
Tauron Liga - Joker wraca bez punktów z Radomia

Tauron Liga - Joker wraca bez punktów z Radomia

2021-10-12, 14:10
Eliminacje MŚ 2022 - Sousa przed Albanią: to mecz o wszystko

Eliminacje MŚ 2022 - Sousa przed Albanią: to mecz o wszystko

2021-10-12, 09:56
Eliminacje MŚ 2022 - Glik: Albania zrobiła duży postęp

Eliminacje MŚ 2022 - Glik: Albania zrobiła duży postęp

2021-10-11, 20:30
Energa Basket Liga - Anwil nadal niepokonany w lidze, Arka kolejną ofiarą

Energa Basket Liga - Anwil nadal niepokonany w lidze, Arka kolejną ofiarą

2021-10-11, 19:38
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę