Kwalifikacje olimpijskie i sukcesy młodzieży – Zawisza Bydgoszcz podsumował kajakarski sezon

2023-10-28, 11:24  Redakcja
Na zakończeniu pojawiło się wielu młodych kajakarzy/fot.: Patryk Głowacki

Na zakończeniu pojawiło się wielu młodych kajakarzy/fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi otrzymali drobne nagrody/fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi otrzymali drobne nagrody/fot.: Patryk Głowacki

Upominki otrzymali też przyjaciele kajakowej sekcji/fot.: Patryk Głowacki

Upominki otrzymali też przyjaciele kajakowej sekcji/fot.: Patryk Głowacki

Prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister/fot.: Patryk Głowacki

Prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister/fot.: Patryk Głowacki

Za kajakarską sekcją Zawiszy Bydgoszcz świetny rok. Przede wszystkim trzech zawodników wywalczyło dla Polski kwalifikacje olimpijskie i najpewniej mogą oni szykować się do startu na igrzyskach w Paryżu. Ponadto sukcesy na różnych arenach zdobyli także młodsi zawodnicy.

Zawisza zorganizował zakończenie sezonu w sali konferencyjnej budynku klubowego. Podczas uroczystości upominki otrzymali zawodnicy, a także m.in. przyjaciele sekcji. Zadowolony z minionych już zmagań jest prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister. – Cieszymy się z wyników. Na wszystkich imprezach byliśmy, istnieliśmy i zdobywaliśmy medale – powiedział prezes.

Ten rok był przede wszystkim walką o kwalifikacje olimpijskie. Przepustki dla kraju wywalczyły Helena Wiśniewska i Dominika Putto, a także Mateusz Polaczyk w kajakarstwie górskim. Cała trójka może w zasadzie szykować się do startu w Paryżu. – Oczywiście, że myśli się o tej imprezie. Mam swoje cele, ale nie chcę o nich mówić na głos. Mierzę wysoko, bo chcę spełniać marzenia – powiedziała Wiśniewska, czyli złota i srebrna medalistka tegorocznych mistrzostw Świata. Putto z kolei przywiozła z imprezy w Duisburgu srebro i brąz.

Relacja z zakończenia sezonu kajakarskiej Zawiszy Bydgoszcz:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Polska Hokej Liga - Energa przegrywa z rozpędzoną Unią Oświęcim [wideo]

Polska Hokej Liga - Energa przegrywa z rozpędzoną Unią Oświęcim [wideo]

2021-11-07, 12:23
Energa Basket Liga - Derby dla Torunia, 20 asyst Watsona [wideo]

Energa Basket Liga - Derby dla Torunia, 20 asyst Watsona! [wideo]

2021-11-06, 12:14
KH Energa Toruń zagra o Puchar Polski

KH Energa Toruń zagra o Puchar Polski

2021-11-05, 13:15
El. MŚ 2022 - Sousa od początku na zgrupowaniu w Hiszpanii

El. MŚ 2022 - Sousa od początku na zgrupowaniu w Hiszpanii

2021-11-05, 09:30
Energa Basket Liga - Czas na derby Twarde Pierniki podejmują Astorię Bydgoszcz [transmisja]

Energa Basket Liga - Czas na derby! Twarde Pierniki podejmują Astorię Bydgoszcz [transmisja]

2021-11-04, 21:56
Żużlowe okno transferowe otwarte. Znamy pierwsze nowe nazwiska w GKM-ie

Żużlowe okno transferowe otwarte. Znamy pierwsze nowe nazwiska w GKM-ie

2021-11-03, 12:49
El. MŚ 2022 - Cash: Powołanie to spełnienie marzeń

El. MŚ 2022 - Cash: Powołanie to spełnienie marzeń

2021-11-02, 11:15
Energa Basket Liga Kobiet - Kolejne porażki Basketu 25 i Energi Toruń

Energa Basket Liga Kobiet - Kolejne porażki Basketu 25 i Energi Toruń

2021-11-02, 09:06
El. MŚ 2022 - Matty Cash w kadrze na mecze z Andorą i Węgrami, w składzie też Milik i Grabara

El. MŚ 2022 - Matty Cash w kadrze na mecze z Andorą i Węgrami, w składzie też Milik i Grabara

2021-11-01, 21:02
Znani sportowcy, którzy odeszli w minionych 12 miesiącach

Znani sportowcy, którzy odeszli w minionych 12 miesiącach

2021-11-01, 13:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę