Kwalifikacje olimpijskie i sukcesy młodzieży – Zawisza Bydgoszcz podsumował kajakarski sezon

2023-10-28, 11:24  Redakcja
Na zakończeniu pojawiło się wielu młodych kajakarzy/fot.: Patryk Głowacki

Na zakończeniu pojawiło się wielu młodych kajakarzy/fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi otrzymali drobne nagrody/fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi otrzymali drobne nagrody/fot.: Patryk Głowacki

Upominki otrzymali też przyjaciele kajakowej sekcji/fot.: Patryk Głowacki

Upominki otrzymali też przyjaciele kajakowej sekcji/fot.: Patryk Głowacki

Prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister/fot.: Patryk Głowacki

Prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister/fot.: Patryk Głowacki

Za kajakarską sekcją Zawiszy Bydgoszcz świetny rok. Przede wszystkim trzech zawodników wywalczyło dla Polski kwalifikacje olimpijskie i najpewniej mogą oni szykować się do startu na igrzyskach w Paryżu. Ponadto sukcesy na różnych arenach zdobyli także młodsi zawodnicy.

Zawisza zorganizował zakończenie sezonu w sali konferencyjnej budynku klubowego. Podczas uroczystości upominki otrzymali zawodnicy, a także m.in. przyjaciele sekcji. Zadowolony z minionych już zmagań jest prezes CWZS Zawisza – Stowarzyszenie Kajakowe, Waldemar Keister. – Cieszymy się z wyników. Na wszystkich imprezach byliśmy, istnieliśmy i zdobywaliśmy medale – powiedział prezes.

Ten rok był przede wszystkim walką o kwalifikacje olimpijskie. Przepustki dla kraju wywalczyły Helena Wiśniewska i Dominika Putto, a także Mateusz Polaczyk w kajakarstwie górskim. Cała trójka może w zasadzie szykować się do startu w Paryżu. – Oczywiście, że myśli się o tej imprezie. Mam swoje cele, ale nie chcę o nich mówić na głos. Mierzę wysoko, bo chcę spełniać marzenia – powiedziała Wiśniewska, czyli złota i srebrna medalistka tegorocznych mistrzostw Świata. Putto z kolei przywiozła z imprezy w Duisburgu srebro i brąz.

Relacja z zakończenia sezonu kajakarskiej Zawiszy Bydgoszcz:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Eliminacje MŚ 2022 - Węgrzy zdobyli Narodowy. Polacy rozczarowali w ostatnim tegorocznym meczu

Eliminacje MŚ 2022 - Węgrzy zdobyli Narodowy. Polacy rozczarowali w ostatnim tegorocznym meczu

2021-11-16, 00:17
III liga: Olimpia Grudziądz mistrzem jesieni. W weekend ruszają rewanże

III liga: Olimpia Grudziądz mistrzem jesieni. W weekend ruszają rewanże

2021-11-15, 09:54
Eliminacje MŚ 2022 - Lewandowski i Glik poza kadrą na mecz z Węgrami

Eliminacje MŚ 2022 - Lewandowski i Glik poza kadrą na mecz z Węgrami

2021-11-14, 18:15
Tauron 1. Liga - Visła traci punkty w Siedlcach

Tauron 1. Liga - Visła traci punkty w Siedlcach

2021-11-14, 16:33
Eliminacje MŚ 2022 - Sousa cieszy się z baraży, ale liczy na poprawę gry

Eliminacje MŚ 2022 - Sousa cieszy się z baraży, ale liczy na poprawę gry

2021-11-13, 13:57
Eliminacje MŚ 2022 - Mamy to Wygrana z Andorą i pewne baraże kadry Sousy

Eliminacje MŚ 2022 - Mamy to! Wygrana z Andorą i pewne baraże kadry Sousy

2021-11-12, 23:40
ATP Finals - Miedwiediew, Zverev i Berrettini grupowymi rywalami Hurkacza

ATP Finals - Miedwiediew, Zverev i Berrettini grupowymi rywalami Hurkacza

2021-11-12, 17:30
Energa Basket Liga - Świetna obrona i wygrana Astorii Bydgoszcz

Energa Basket Liga - Świetna obrona i wygrana Astorii Bydgoszcz

2021-11-12, 15:41
Eliminacje MŚ 2022 - Glik: spodziewamy się Andory grającej agresywnie

Eliminacje MŚ 2022 - Glik: spodziewamy się Andory grającej agresywnie

2021-11-11, 20:01
Energa Basket Liga - Torunianie z kolejną wygraną

Energa Basket Liga - Torunianie z kolejną wygraną

2021-11-10, 19:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę