Ilona Termińska (Apator Toruń): Jan Ząbik dał inną energię. Po zmianie pojechaliśmy po medal [wywiad]

2023-10-17, 15:17  Redakcja
Ilona Termińska (po lewej) jest zadowolona z wyników Apatora/fot. Archiwum/Ireneusz Sanger

Ilona Termińska (po lewej) jest zadowolona z wyników Apatora/fot. Archiwum/Ireneusz Sanger

For Nature Solutions KS Apator Toruń ma za sobą szczególny sezon w PGE Ekstralidze. Po siedmiu latach drużyna ponownie stanęła na podium mistrzostw Polski. – Wystartowaliśmy z dużymi nadziejami, potem było gorzej. Po małej zmianie pojechaliśmy po medal – podsumowała prezes klubu, Ilona Termińska.

Sukces „Aniołów” rodził się w bólach. Szczególnie w pierwszych meczach drużyna spisywała się poniżej oczekiwań, przez co dość długo była zaangażowana w walkę o utrzymanie. Poprawa nastąpiła, gdy po Robercie Sawinie funkcję trenera objął Jan Ząbik. – Decyzja została podjęta siłą rozpędu. Trener Ząbik wprowadził innego ducha do zespołu. Ma on inną energię i zawodnicy to docenili – stwierdziła prezes.

Ostatecznie Apator zajął w fazie zasadniczej piąte miejsce. Później wszedł do półfinału jako szczęśliwy przegrany, nie wykorzystując szansy na finał, przegrywając dwumecz z mocno poturbowaną Betard Spartą Wrocław. Ostatecznie torunianie cieszyli się z sukcesu w postaci brązowego medalu. – Dwumecz z Włókniarzem był widowiskowy. Wszyscy jechali na najwyższym poziomie i zgodnie z potencjałem – oceniła Termińska.

Klub ma jednak z czego wyciągać wnioski. Przede wszystkim chodzi o juniorów. Ich forma pozostawiała wiele do życzenia. Pomóc ma nowy trener zespołu – Piotr Baron. – Odkąd jest on z nami, intensywność treningu wzrosła. Liczę, że to przyniesie efekt w wynikach – powiedziała prezes. W trakcie i po sezonie uwagę skupił na sobie Krzysztof Lewandowski. Sporo mówiło się m.in. o odejściu 18-latka. – Na teraz Lewandowski zostaje z nami. Mam nadzieję, że dzięki dobrej pracy zrobi on postęp – dodała Termińska.

Pełna rozmowa z prezes Iloną Termińską:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Bydgoskie koszykarki blisko awansu do EuroCup

Bydgoskie koszykarki blisko awansu do EuroCup

2022-10-06, 23:15
Lech Poznań zremisował w trzecim meczu piłkarskiej Ligi Konferencji

Lech Poznań zremisował w trzecim meczu piłkarskiej Ligi Konferencji

2022-10-06, 21:45
Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Astanie. Majchrzak odpadł w Tokio

Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Astanie. Majchrzak odpadł w Tokio

2022-10-06, 13:18
Polki sensacyjnie pokonały USA Szansa na ćwierćfinał MŚ realna

Polki sensacyjnie pokonały USA! Szansa na ćwierćfinał MŚ realna

2022-10-05, 23:57
GKM Grudziądz czwartą drużyną Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

GKM Grudziądz czwartą drużyną Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

2022-10-05, 20:20
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału w Ostrawie. Rywalka skreczowała

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału w Ostrawie. Rywalka skreczowała

2022-10-05, 18:37
Polscy tenisiści stołowy odpadli w 18 finału DMŚ

Polscy tenisiści stołowy odpadli w 1/8 finału DMŚ

2022-10-05, 15:59
Polki przegrały z Serbkami. Ćwierćfinał mistrzostw się oddala

Polki przegrały z Serbkami. Ćwierćfinał mistrzostw się oddala

2022-10-05, 00:16
Patryk Dudek pojedzie w Grand Prix. Żużlowiec otrzymał dziką kartę

Patryk Dudek pojedzie w Grand Prix. Żużlowiec otrzymał dziką kartę

2022-10-04, 17:35
Dzieci grały o Puchar Niepodległości. Gol Brodnica wygrał zmagania

Dzieci grały o Puchar Niepodległości. Gol Brodnica wygrał zmagania

2022-10-04, 14:51
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę