Polski finał w siatkarskiej Lidze Mistrzów! ZAKSA z awansem i wygraną nad Perugią

2023-04-06, 22:39  Redakcja
ZAKSA Kędzierzyn–Koźle pokonała Sir Sicomę Monini Perugia 3:1 w rewanżu i trzeci raz z rzędu zagra w finale Ligi Mistrzów/Fot: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/Facebook

ZAKSA Kędzierzyn–Koźle pokonała Sir Sicomę Monini Perugia 3:1 w rewanżu i trzeci raz z rzędu zagra w finale Ligi Mistrzów/Fot: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/Facebook

Obrońcy tytułu najlepszej drużyny w Europie pojechali na rewanż do Włoch po wygranej 3:1. Do upragnionego awansu brakowało zaledwie dwóch setów.

Zawodnicy Tuomasa Sammelvuo od początku spotkania bardzo dobrze prezentowali się w bloku. Za to ekipa z Perugii nie potrafiła poradzić sobie z Bartoszem Bednorzem i Davidem Smithem. ZAKSA prowadziła przez większość pierwszego seta i wygrała go 25:23.

Andrea Anastasi ratował się zmianami, wprowadzając Ołeha Płotnyckiego i Jesusa Herrerę. Parkiet opuścili Kamil Semeniuk i Kamil Rychlicki. Przyniosło to efekt, ale tylko na moment. Sir Sicoma Monini Perugia prowadziła nawet 10:6.

W polu zagrywki pojawił się David Smith, który swoją świetną zagrywkę dał czas partnerom na ustawienie bloku, i to niejednokrotnie. Z czteropunktowego prowadzenia Perugii zrobiło się 13:10 dla ZAKSY. Ta nie wypuściła przewagi aż do końca, deklasując rywali 25:18. Skutecznym blokiem „Koziołki” przypieczętowały awans, dzięki temu dojdzie do polskiego finału (po raz pierwszy w historii) z Jastrzębskim Węglem.

Choć sprawa dwumeczu była rozstrzygnięta, trzeba było dograć mecz do końca. Obaj trenerzy wpuścili zawodników rezerwowych i to przełożyło się na poziom widowiska, część włoskich kibiców opuściła halę. W pojedynku „drugich garniturów” był remis 1:1, co dało zwycięstwo ekipie z Kędzierzyna–Koźla 3:1. Dzięki temu ZAKSA trzeci raz z rzędu zagra w finale Ligi Mistrzów.

Sir Sicoma Monini Perugia – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn–Koźle 1:3 (23:25, 18:25, 25:19, 25:27)

Polski finał w siatkarskiej Lidze Mistrzów odbędzie się w Turynie 20 maja.

Sport

Polska przegrała ze Stanami. Polakom pozostała walka o brąz

Polska przegrała ze Stanami. Polakom pozostała walka o brąz

2022-07-23, 21:17
Druga Polka w historii zdobyła szczyt K2

Druga Polka w historii zdobyła szczyt K2

2022-07-23, 18:30
Świątek zagrała z Radwańską na pomoc Ukrainie

Świątek zagrała z Radwańską na pomoc Ukrainie

2022-07-23, 16:30
Trener Zawiszy: Kadra powinna być mocniejsza, liczę na progres [WYWIAD]

Trener Zawiszy: Kadra powinna być mocniejsza, liczę na progres [WYWIAD]

2022-07-23, 14:45
Polonia po rewanż za sensacyjną porażkę. Co szykuje prezes Relacja w PR PiK

Polonia po rewanż za sensacyjną porażkę. Co szykuje prezes? Relacja w PR PiK

2022-07-23, 11:15
Kiełbasińska ósma w finale. Słaba sesja polskich lekkoatletów

Kiełbasińska ósma w finale. Słaba sesja polskich lekkoatletów

2022-07-23, 08:26
Sromotna klęska GKM-u. Grudziądzanie bez szans na play-offy

Sromotna klęska GKM-u. Grudziądzanie bez szans na play-offy

2022-07-22, 22:41
Apator wygrał z Arged Malesą, ale raczej nie przekonał kibiców

Apator wygrał z Arged Malesą, ale raczej nie przekonał kibiców

2022-07-22, 20:44
BKS Visła gotowa na nowy sezon. Jurkiewicz marzy o PlusLidze [WYWIAD]

BKS Visła gotowa na nowy sezon. Jurkiewicz marzy o PlusLidze [WYWIAD]

2022-07-22, 19:45
Lekkoatletyczne MŚ: Katarzyna Zdziebło wicemistrzynią świata w chodzie na 35 km

Lekkoatletyczne MŚ: Katarzyna Zdziebło wicemistrzynią świata w chodzie na 35 km

2022-07-22, 18:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę