Polski finał w siatkarskiej Lidze Mistrzów! ZAKSA z awansem i wygraną nad Perugią

2023-04-06, 22:39  Redakcja
ZAKSA Kędzierzyn–Koźle pokonała Sir Sicomę Monini Perugia 3:1 w rewanżu i trzeci raz z rzędu zagra w finale Ligi Mistrzów/Fot: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/Facebook

ZAKSA Kędzierzyn–Koźle pokonała Sir Sicomę Monini Perugia 3:1 w rewanżu i trzeci raz z rzędu zagra w finale Ligi Mistrzów/Fot: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/Facebook

Obrońcy tytułu najlepszej drużyny w Europie pojechali na rewanż do Włoch po wygranej 3:1. Do upragnionego awansu brakowało zaledwie dwóch setów.

Zawodnicy Tuomasa Sammelvuo od początku spotkania bardzo dobrze prezentowali się w bloku. Za to ekipa z Perugii nie potrafiła poradzić sobie z Bartoszem Bednorzem i Davidem Smithem. ZAKSA prowadziła przez większość pierwszego seta i wygrała go 25:23.

Andrea Anastasi ratował się zmianami, wprowadzając Ołeha Płotnyckiego i Jesusa Herrerę. Parkiet opuścili Kamil Semeniuk i Kamil Rychlicki. Przyniosło to efekt, ale tylko na moment. Sir Sicoma Monini Perugia prowadziła nawet 10:6.

W polu zagrywki pojawił się David Smith, który swoją świetną zagrywkę dał czas partnerom na ustawienie bloku, i to niejednokrotnie. Z czteropunktowego prowadzenia Perugii zrobiło się 13:10 dla ZAKSY. Ta nie wypuściła przewagi aż do końca, deklasując rywali 25:18. Skutecznym blokiem „Koziołki” przypieczętowały awans, dzięki temu dojdzie do polskiego finału (po raz pierwszy w historii) z Jastrzębskim Węglem.

Choć sprawa dwumeczu była rozstrzygnięta, trzeba było dograć mecz do końca. Obaj trenerzy wpuścili zawodników rezerwowych i to przełożyło się na poziom widowiska, część włoskich kibiców opuściła halę. W pojedynku „drugich garniturów” był remis 1:1, co dało zwycięstwo ekipie z Kędzierzyna–Koźla 3:1. Dzięki temu ZAKSA trzeci raz z rzędu zagra w finale Ligi Mistrzów.

Sir Sicoma Monini Perugia – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn–Koźle 1:3 (23:25, 18:25, 25:19, 25:27)

Polski finał w siatkarskiej Lidze Mistrzów odbędzie się w Turynie 20 maja.

Sport

Gwiazda i Olimpia z wygranymi po deblu. W grze podwójnej przegrała Energa

Gwiazda i Olimpia z wygranymi po deblu. W grze podwójnej przegrała Energa

2022-11-20, 20:07
MŚ w Katarze: Kontrowersje w meczu gospodarzy Pewna wygrana Ekwadoru

MŚ w Katarze: Kontrowersje w meczu gospodarzy! Pewna wygrana Ekwadoru

2022-11-20, 19:05
Śnieg i mróz ich nie przestraszył. Chętni pobiegli w XXII edycji Leśnego Biegu Kolejarskiego

Śnieg i mróz ich nie przestraszył. Chętni pobiegli w XXII edycji Leśnego Biegu Kolejarskiego

2022-11-20, 17:19
Sportis KKP zakończył rok zwycięstwem. Przed piłkarkami długa przerwa

Sportis KKP zakończył rok zwycięstwem. Przed piłkarkami długa przerwa

2022-11-20, 15:00
Startuje piłkarski mundial w Katarze. Pierwszy mecz już dziś, pech lidera kadry Francji

Startuje piłkarski mundial w Katarze. Pierwszy mecz już dziś, pech lidera kadry Francji

2022-11-20, 12:36
BKS Visła z drugą porażką w sezonie. Norwid Częstochowa wyraźnie lepszy

BKS Visła z drugą porażką w sezonie. Norwid Częstochowa wyraźnie lepszy

2022-11-19, 22:15
Astoria znów pokonana. Bydgoszczanie ostatnią drużyną Energa Basket Ligi

Astoria znów pokonana. Bydgoszczanie ostatnią drużyną Energa Basket Ligi

2022-11-19, 21:08
Elana dostanie walkowera, śnieg przeszkodził w rozegraniu 16. kolejki IV Ligi [WYNIKI]

Elana dostanie walkowera, śnieg przeszkodził w rozegraniu 16. kolejki IV Ligi [WYNIKI]

2022-11-19, 19:21
Basket 25 i Energa z porażkami w EBLK. Torunianki bliskie sprawienia sensacji

Basket 25 i Energa z porażkami w EBLK. Torunianki bliskie sprawienia sensacji

2022-11-19, 18:27
Koniec rundy jesiennej w III Lidze. Zawisza wygrał, w derbach Unii lepsi solczanie, a Olimpia nie zagrała

Koniec rundy jesiennej w III Lidze. Zawisza wygrał, w derbach Unii lepsi solczanie, a Olimpia… nie zagrała

2022-11-19, 17:10
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę