Oliwia Tobołek srebrną medalistką MŚ w boksie

2022-05-20, 14:00  Redakcja/PAP
Oliwia Toborek osiągnęła duży życiowy sukces. Fot.: Andrzej Lange/PAP

Oliwia Toborek osiągnęła duży życiowy sukces. Fot.: Andrzej Lange/PAP

Oliwia Toborek została wicemistrzynią świata w boksie. W finale kategorii do 81 kilogramów Polka przegrała 0:5 z Gabrielą Stonkute. To drugi medal dla Polski w imprezie rozgrywanej w Stambule. Wcześniej brązowy krążek wywalczyła Lidia Fidura.

Toborek świetnie radziła sobie w Stambule. W ćwierćfinale 20-latka pokonała Alexandrę Petcu 3:0, a w półfinale Jessice Bagley 3:2.

Pierwsze starcie między finalistkami prowadzone było w półdystansie. W nim Toborek zaprezentowała się z dobrej strony, dzięki czemu prowadziła 3:2. Z czasem inicjatywę przejęła Stonkute. Polska pięściarka wprawdzie często trafiała ciosami, lecz rywalka nie pozostawała dłużna. W ostatniej rundzie Litwinka zdominowała przeciwniczkę, dlatego triumfowała jednogłośnie.

Mimo tego Toborek i tak wyjedzie z imprezy szczęśliwa. Oprócz sukcesu sportowego bokserka wzbogaciła się o 50 tysięcy dolarów. Łącznie zawodniczki, które znajda się na podium 12. mistrzostw świata w boksie kobiet zarobią natomiast 2,4 miliona dolarów.

W Stambule krążek wywalczyła jeszcze Lidia Fidura, walcząca w kategorii powyżej 81 kilogramów. Fidura zdobyła brązowy medal, w półfinale ulegając utytułowanej Sennur Demir. Polska medalistka otrzymała czek na 25 tysięcy dolarów.

Jak poinformował Polski Związek Bokserski, przed Toborek tylko trzy Polki wystąpiły w finałach mistrzostw – Karolina Michalczuk w 2008 roku (złoto) i 2006 (srebro) w kategorii do 54 kilogramów, Sandra Kruk w 2012 (srebro) w kategorii do 57 kilogramów oraz Magdalena Wichrowska w 2012 (srebro) w kategorii do 64 kilogramów.

Sport

Ogromna radość w Toruniu Płakali i rodzice srebrnej medalistki, i prezes klubu [wideo]

Ogromna radość w Toruniu! Płakali i rodzice srebrnej medalistki, i prezes klubu [wideo]

2021-07-28, 08:49
Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio

Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05
Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

2021-07-28, 06:05
PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

2021-07-27, 22:54
IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

2021-07-27, 19:32
Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

2021-07-27, 08:45
Enea Abramczyk Astoria Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

Enea Abramczyk Astoria! Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

2021-07-26, 18:15
IO w Tokiotenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

IO w Tokio/tenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

2021-07-26, 14:15
IO w Tokiotenis - Iga Świątek odpada z turnieju

IO w Tokio/tenis - Iga Świątek odpada z turnieju

2021-07-26, 12:52
PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

2021-07-26, 10:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę