Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski siatkarek

2022-05-08, 22:48  Redakcja/PAP
Chemik znów mógł świętować mistrzostwo Polski. Fot.: Marcin Bielecki/PAP

Chemik znów mógł świętować mistrzostwo Polski. Fot.: Marcin Bielecki/PAP

Grupa Azoty Chemik Police pokonał Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 w trzecim meczu finału TAURON Ligi. Policzanki zakończyły tym samym finałową rywalizację, zdobywając 10. tytuł mistrza Polski w historii klubu.

Zaledwie tydzień trwała walka o mistrzostwo. Chemik podejmował rzeszowianki, które przyjechały ze sporym bagażem emocjonalnym. Policzanki prowadziły w rywalizacji już 2:0, więc Developres musiał wejść na wyżyny, by móc odwrócić losy rywalizacji.

Jak się okazało, ostatni mecz finału lepiej rozpoczęły przyjezdne. Podopieczne Stephana Antigi otworzyły starcie, prowadząc 11:5. Później nie działo się za wiele, gdyż zespół z Rzeszowa utrzymywał przewagę. W drugim secie od początku do końca trwała walka punkt za punkt. Chemik miał nawet piłki setowe, ale ostatecznie to rywalki zamknęły seta.

Niekorzystny rezultat pozytywnie wpłynął na policzanki, które zaczęły skuteczniej grać blokiem i na zagrywce. To pozwoliło im przejąć inicjatywę. Efektem było wygranie dwóch kolejnych odsłon. Czwarty set zakończył się pogromem (25:10). W tie-breaku gospodynie postawiły natomiast kropkę nad „i”, pewnie pokonując rywalki.

- To był bardzo ciężki mecz. Wiedziałyśmy, że Developres nie odpuści. Pokazałyśmy jednak siłę i mimo złego początku złapaliśmy rywalki – powiedziała po spotkaniu szczęśliwa Agnieszka Kąkolewska.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7)
Stan rywalizacji: 3:0 dla Chemika

W niedzielę zakończyła się także rywalizacja o trzecie miejsce. O brązowe medale rywalizowały dwie drużyny z Łodzi – ŁKS Commercecon oraz Grot Budowlani. Większych emocji w rywalizacji nie było. ŁKS dość pewnie wygrał trzy spotkania. W niedzielę zwyciężczynie oddały drużynie przeciwnej tylko jedną odsłonę.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:18)
Stan rywalizacji: 3:0 dla ŁKS-u

Agnieszka Kąkolewska po niedzielnym zwycięstwie. Źródło: Redakcja Sportowa PR/A. Dyczewski - PR Szczecin

Magdalena Jurczyk po przegranym finale. Źródło: Redakcja Sportowa PR/A. Dyczewski - PR Szczecin

Sport

Przegrana koszykarzy Anwilu Włocławek z francuskim Pau Orthez w 10. kolejce Ligi Mistrzów

Przegrana koszykarzy Anwilu Włocławek z francuskim Pau Orthez w 10. kolejce Ligi Mistrzów

2020-01-07, 22:30
Portugalski piłkarz nowym nabytkiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, to doświadczony napastnik

Portugalski piłkarz nowym nabytkiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, to doświadczony napastnik

2020-01-07, 14:31
Łyżwiarze figurowi z 37 krajów rywalizować będą w zawodach Mentor Toruń Cup

Łyżwiarze figurowi z 37 krajów rywalizować będą w zawodach Mentor Toruń Cup

2020-01-07, 13:05
Dawid Kubacki zwycięzcą 68. Turnieju Czterech Skoczni, Polak wygrał decydujący konkurs

Dawid Kubacki zwycięzcą 68. Turnieju Czterech Skoczni, Polak wygrał decydujący konkurs

2020-01-06, 19:26
Koszykarze z Włocławka wygrali derby w Arenie Toruń, Anwil ponownie lepszy od Polskiego Cukru

Koszykarze z Włocławka wygrali derby w Arenie Toruń, Anwil ponownie lepszy od Polskiego Cukru

2020-01-05, 20:05
Wysoka wygrana koszykarek Artego w Gdańsku z Politechniką w meczu ekstraklasy

Wysoka wygrana koszykarek Artego w Gdańsku z Politechniką w meczu ekstraklasy

2020-01-05, 17:35
Indywidualny mistrz świata na żużlu wybrany najlepszym sportowcem Polski 2019 roku

Indywidualny mistrz świata na żużlu wybrany najlepszym sportowcem Polski 2019 roku

2020-01-04, 23:06
Porażka koszykarzy Enea-Astorii Bydgoszcz we własnej hali ze Startem Lublin

Porażka koszykarzy Enea-Astorii Bydgoszcz we własnej hali ze Startem Lublin

2020-01-04, 21:36
Dawid Kubacki liderem po trzecim Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku Polak był drugi

Dawid Kubacki liderem po trzecim Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku Polak był drugi

2020-01-04, 18:45
Tenisiści stołowi z regionu po świątecznej przerwie wracają do rywalizacji o mistrzostwo Polski

Tenisiści stołowi z regionu po świątecznej przerwie wracają do rywalizacji o mistrzostwo Polski

2020-01-04, 08:39
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę