Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski siatkarek

2022-05-08, 22:48  Redakcja/PAP
Chemik znów mógł świętować mistrzostwo Polski. Fot.: Marcin Bielecki/PAP

Chemik znów mógł świętować mistrzostwo Polski. Fot.: Marcin Bielecki/PAP

Grupa Azoty Chemik Police pokonał Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:2 w trzecim meczu finału TAURON Ligi. Policzanki zakończyły tym samym finałową rywalizację, zdobywając 10. tytuł mistrza Polski w historii klubu.

Zaledwie tydzień trwała walka o mistrzostwo. Chemik podejmował rzeszowianki, które przyjechały ze sporym bagażem emocjonalnym. Policzanki prowadziły w rywalizacji już 2:0, więc Developres musiał wejść na wyżyny, by móc odwrócić losy rywalizacji.

Jak się okazało, ostatni mecz finału lepiej rozpoczęły przyjezdne. Podopieczne Stephana Antigi otworzyły starcie, prowadząc 11:5. Później nie działo się za wiele, gdyż zespół z Rzeszowa utrzymywał przewagę. W drugim secie od początku do końca trwała walka punkt za punkt. Chemik miał nawet piłki setowe, ale ostatecznie to rywalki zamknęły seta.

Niekorzystny rezultat pozytywnie wpłynął na policzanki, które zaczęły skuteczniej grać blokiem i na zagrywce. To pozwoliło im przejąć inicjatywę. Efektem było wygranie dwóch kolejnych odsłon. Czwarty set zakończył się pogromem (25:10). W tie-breaku gospodynie postawiły natomiast kropkę nad „i”, pewnie pokonując rywalki.

- To był bardzo ciężki mecz. Wiedziałyśmy, że Developres nie odpuści. Pokazałyśmy jednak siłę i mimo złego początku złapaliśmy rywalki – powiedziała po spotkaniu szczęśliwa Agnieszka Kąkolewska.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7)
Stan rywalizacji: 3:0 dla Chemika

W niedzielę zakończyła się także rywalizacja o trzecie miejsce. O brązowe medale rywalizowały dwie drużyny z Łodzi – ŁKS Commercecon oraz Grot Budowlani. Większych emocji w rywalizacji nie było. ŁKS dość pewnie wygrał trzy spotkania. W niedzielę zwyciężczynie oddały drużynie przeciwnej tylko jedną odsłonę.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:18)
Stan rywalizacji: 3:0 dla ŁKS-u

Agnieszka Kąkolewska po niedzielnym zwycięstwie. Źródło: Redakcja Sportowa PR/A. Dyczewski - PR Szczecin

Magdalena Jurczyk po przegranym finale. Źródło: Redakcja Sportowa PR/A. Dyczewski - PR Szczecin

Sport

Remont łazienek, oświetlenia, wymiana okien. Hala sportowa w remoncie

Remont łazienek, oświetlenia, wymiana okien. Hala sportowa w remoncie

2020-05-13, 21:05
Kolejni dwaj siatkarze zostają w Bydgoszczy

Kolejni dwaj siatkarze zostają w Bydgoszczy

2020-05-13, 16:37
Czołowy toruński hokeista nadal chciałby grać w rodzinnym mieście, ale nie jest pewny swojej przyszłości

Czołowy toruński hokeista nadal chciałby grać w rodzinnym mieście, ale nie jest pewny swojej przyszłości

2020-05-13, 12:42
Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

2020-05-12, 13:23
Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

2020-05-11, 16:29
Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

2020-05-11, 13:27
Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

2020-05-08, 14:27
Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM

Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM!

2020-05-08, 08:37
Nasze sportowe audycje z ciekawymi tematami dotyczącymi regionu w sobotę i niedzielę od godziny 17:05

Nasze sportowe audycje z ciekawymi tematami dotyczącymi regionu w sobotę i niedzielę od godziny 17:05!

2020-05-07, 14:20
Wioślarka Lotto-Bydgostii kocha przyrodę, gustuje w owocach morza, a kilka lat temu zamieniła Wisłę na Brdę

Wioślarka Lotto-Bydgostii kocha przyrodę, gustuje w owocach morza, a kilka lat temu zamieniła Wisłę na Brdę

2020-05-07, 12:09
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę