Niedziela, 29 stycznia 2023 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Reklama

AKCJE

Gęsina na św. Marcina od marszałka Całbeckiego [akcja]

materiał ilustracyjny/fot. pixabay
materiał ilustracyjny/fot. pixabay
190 gęsich tuszek mamy dla Was do rozdania w ramach akcji „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina". Aby zdobyć voucher na odbiór tradycyjnego mięsiwa należy uważnie słuchać audycji Polskiego Radia PiK.

Kto chce zdobyć gęsinę, powinien słuchać „Rodzinnego PiKniku” w sobotę i niedzielę od 14.00 do 17.00 i codziennie od poniedziałku do piątku audycji „Od ucha do ucha” od 13.00 do 15.00. Akcja na naszej antenie potrwa od 24 września do 2 października.
Szczęśliwcy otrzymają od Urzędu Marszałkowskiego vouchery, uprawniające do odbioru gęsich tuszek, których dystrybucja zaplanowana jest na 22 października (sobota) w wyznaczonych miejscowościach województwa: Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Bydgoszcz, Chełmno, Chełmża, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Lipno, Mogilno, Nakło, Radziejów, Rypin, Sępólno Krajeńskie, Świecie, Toruń, Tuchola, Wąbrzeźno, Włocławek, Żnin.

Urząd zapowiada też, że dla tych mieszkańców, którzy w ramach akcji otrzymają gęś, zorganizuje konkurs na relację ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej, a dla dzieci planuje zabawę plastyczną. Do wygrania będą m.in. gry i przybory plastyczne. W tym roku w planach jest też konkurs skierowany do kół gospodyń wiejskich.

Fundatorem gęsich tuszek i organizatorem akcji "Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina" jest marszałek województwa Piotr Całbecki