Wtorek, 02 marca 2021 r.   Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-01-22, 06:00 Agnieszka Marszał

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski
Robert Kwiatkowski
PR PiK - Rozmowa Dnia - Robert Kwiatkowski
Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był Robert Kwiatkowski - poseł Lewicy. Rozmawialiśmy o bieżących sprawach politycznych, między innymi transferach do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Agnieszka Marszał: Dziś o 6.00 ruszyły zapisy na szczepienia dla osób 70 plus. Czy Pan widział w telewizji obrazki z tego, co dzieje się przed przychodniami?
Robert Kwiatkowski: Nie widziałem, ale mam wystarczająco dużo bolesnych doświadczeń z tym związanych, bo próbujemy z żoną zapisać bliską osobę i jest to niemożliwe, taki chaos panuje. Zarówno przy zapisywaniu, które zapewne prowadzone jest przed przychodniami, jak i na liniach telefonicznych oraz w Internecie. To jest nie do opisania. Nie wiem, co rząd zrobił, jak się przygotowywał, w każdym razie efekt jest opłakany. Ludzie są wściekli i rozgoryczeni. Rozumiem, że jest część takich rzeczy, za które rząd nie może ponosić odpowiedzialności - na przykład za to, że Pfizer obciął część dostaw szczepionek. Natomiast nie rozumiem tego, że nie można w normalny sposób zapisać ludzi i powiedzieć im, kiedy będą szczepieni, jak już przyjdą szczepionki.

Pan zasiada w sejmowej komisji cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii. Są systemy, infolinie, zapisy internetowe, a kończy się na tym, że starsi ludzie po 70. roku życia stoją w kolejkach przed przychodniami od godz. 3.00 w nocy. Dlaczego powstają systemy, a potem one nie działają? Nie można się dodzwonić, zarejestrować, nic nie wiadomo…
- Jak Pani sama powiedziała, te systemy nie działają. To jest jedna wielka fikcja (…). Mogę wyłącznie w imieniu rządu, w stosunku do którego jestem opozycją przeprosić Polaków za ten skandal (…)

Utrudnienia spowodowało z pewnością obcięcie dostaw szczepionek przez Pfizera...
- Rozumiem, że Pfizer nie jest polską firmą i że szczepionki o otrzymujemy w ramach umowy w Unii Europejskiej. Przypomnę na marginesie - jeszcze latem ubiegłego roku prezydent Duda umówił się z prezydentem Trumpem, że jako pierwsi dostaniemy szczepionki i gdzie one są? (...)

Zobacz także

2021-03-01, godz. 06:00 Zbigniew Girzyński Gościem Rozmowy Dnia był historyk i poseł, prof. Zbigniew Girzyński, a rozmawialiśmy o Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz o recepcji tej pamięc ... » więcej 2021-02-26, godz. 06:05 Łukasz Schreiber Gościem Rozmowy Dnia był minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Tematem sytuacja wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Michał Jędryka: Co ... » więcej 2021-02-25, godz. 06:43 Krzysztof Gawkowski Gościem Rozmowy Dnia był poseł Krzysztof Gawkowski, szef Klubu Parlamentarnego Lewicy, a rozmawialiśmy między innymi o skutkach społecznych pandemii. Michał ... » więcej 2021-02-24, godz. 08:14 Tomasz Latos Gościem Rozmowy Dnia był Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, a tematem rozmowy było zagrożenie trzecią falą epidemii i działania władz mają ... » więcej 2021-02-23, godz. 06:00 Piotr Król Gościem Rozmowy Dnia był poseł Piotr Król, wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury. Rozmowa o bydgoskich mostach, w szczególności o Moście Fordońsk ... » więcej 2021-02-22, godz. 06:00 Józef Łyczak Gościem Rozmowy dnia był senator Józef Łyczak z PiS. Rozmawialiśmy o projekcie ustawy odszkodowawczej dla przedsiębiorców oraz sprzeciwie części senatorów wob ... » więcej 2021-02-19, godz. 06:05 prof. Jacek Woźny Gościem Rozmowy Dnia był rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przy okazji Dnia Nauki Polskiej rozmawialiśmy o problemach nauki i pracowników ... » więcej 2021-02-18, godz. 06:00 Bartosz Kownacki Gościem Rozmowy Dnia był poseł Bartosz Kownacki, członek sejmowej komisji obrony narodowej, a rozmawialiśmy między innymi o wolności mediów. Michał Jędryka: ... » więcej 2021-02-17, godz. 05:04 Justyna Orłowska Gościem Rozmowy dnia była Justyna Orłowska, pełnomocnik rządu do spraw Gov-Techu, a rozmowa dotyczyła zastosowania nowych technologii w polskiej administracji ... » więcej 2021-02-16, godz. 06:42 Marcin Sypniewski Gościem Rozmowy Dnia był Marcin Sypniewski - polityk Konfederacji, wiceprezes partii Wolność. Czy Konfederacja uratuje rząd Zjednoczonej Prawicy? Michał Ję ... » więcej
12345