Deszcze podtopiły Czarne Błoto i inne miejscowości

2020-06-22, 20:05  Andrzej Krystek/Redakcja
Nawałnica spowodowała sporo szkód, miejscowe podtopienia, zalanie łąk, terenów mieszkalnych, wystąpienie górnego kanału wody. Fot. Adam Gajewski

Nawałnica spowodowała sporo szkód, miejscowe podtopienia, zalanie łąk, terenów mieszkalnych, wystąpienie górnego kanału wody. Fot. Adam Gajewski

Intensywne deszcze nawalne spowodowały w ostatnich dniach zalanie miejscowości i wyrządziły wiele szkód także na terenach przy Wiśle. Takie sygnały nadchodzą zwłaszcza z Doliny Dolnej Wisły m.in. z Czarża w gminie Dąbrowa Chełmińska i rozległych terenów w gminie Zławieś Wielka.

Szczególnie dotkliwie odczuwają to mieszkańcy wsi Czarne Błoto - mówi sołtys wsi Adam Gajewski.

- Piątkowa nawałnica, która nawiedziła naszą miejscowość spowodowała sporo szkód, szczególnie miejscowe podtopienia, zalania łąk, terenów mieszkalnych, wystąpienie górnego kanału wody, która podtopiła kilka domów. Bardzo dużo szkód spowodowała szczególnie nawałnica z gradem, która zniszczyła wszystkie uprawy rolników i przydomowe ogródki - relacjonuje Adam Gajewski.

- Mam też jeden bardzo niepokojący sygnał od jednego z mieszkańców, który zauważył, że płytki w łazience płytki rozdzieliły się od siebie około centymetr. W niektórych miejscach poopadały chodniki, jakby grunt był niestabilny po przyjęciu tak dużej ilości wody. Porobiły się szczeliny. Wygląda to bardzo źle. Wieczorem w niedzielę również przechodziły bardzo obfite opady deszczu. Na razie nie widać poprawy. Było bardzo dużo interwencji, ciągle było słychać straż. Na największe podziękowania zasługują tutaj nasze jednostki OSP z gminy Zławieś Wielka - powiedział Adam Gajewski.

Według informacji rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu od piątku do poniedziałku strażacy - zawodowi i ochotnicy - interweniowali 37 razy przy zalaniach w gminie Zławieś Wielka.

Deszcze podtopiły Czarne Błoto i inne miejscowości (Popołudnie z nami)

Region

Łączą pracę w biurach ze służbą wojskową. Dzień Dumy z Munduru w Urzędzie Marszałkowskim

Łączą pracę w biurach ze służbą wojskową. Dzień Dumy z Munduru w Urzędzie Marszałkowskim

2024-05-10, 18:15
Prezydent Torunia Paweł Gulewski wskazał swoich zastępców. Już podzielili się obowiązkami

Prezydent Torunia Paweł Gulewski wskazał swoich zastępców. Już podzielili się obowiązkami

2024-05-10, 17:22
Dwa tysiące nóg na starcie w Inowrocławiu To 15. Piastowski Festiwal Biegowy [zdjęcia]

Dwa tysiące nóg na starcie w Inowrocławiu! To 15. Piastowski Festiwal Biegowy [zdjęcia]

2024-05-10, 14:10
Padnij, powstań, biegiem Młodzież z regionalnych klas mundurowych na poligonie [zdjęcia, wideo]

Padnij, powstań, biegiem! Młodzież z regionalnych klas mundurowych na poligonie [zdjęcia, wideo]

2024-05-10, 13:17
We Włocławku sensacyjny finał sesji Rady Miasta. Poglądów nie zmieniają, ale się dogadają

We Włocławku sensacyjny finał sesji Rady Miasta. Poglądów nie zmieniają, ale się dogadają

2024-05-10, 12:39
Zwykle ścigają przestępców, ale czasem ścigają się ze śmiercią. Zawody z pierwszej pomocy [zdjęcia]

Zwykle ścigają przestępców, ale czasem ścigają się ze śmiercią. Zawody z pierwszej pomocy [zdjęcia]

2024-05-10, 10:07
Pulmonolodzy z całej Polski obradują w Bydgoszczy. Mamy już młode pokolenie lekarzy

Pulmonolodzy z całej Polski obradują w Bydgoszczy. „Mamy już młode pokolenie lekarzy”

2024-05-10, 09:43
Marszałek Całbecki: Minęło 18 lat, a ja wciąż czuję się młodo. Dziękuję wyborcom [Rozmowa Dnia]

Marszałek Całbecki: Minęło 18 lat, a ja wciąż czuję się młodo. Dziękuję wyborcom [Rozmowa Dnia]

2024-05-10, 08:58
Walczą na planszy, na makiecie i w komputerze. Gry wojenne to trening dla żołnierzy

Walczą na planszy, na makiecie i w komputerze. Gry wojenne to trening dla żołnierzy

2024-05-10, 06:45
W niebezpieczeństwie spieszą z pomocą. Strażacy świętowali w Bydgoszczy

W niebezpieczeństwie spieszą z pomocą. Strażacy świętowali w Bydgoszczy

2024-05-09, 21:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę