Motocyklista uderzył w drzewo, nie żyje. Policja: Najwięcej wypadków z ich udziałem

2020-06-17, 12:11  Redakcja
Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Policja - pod nadzorem prokuratury w Inowrocławiu - ustala okoliczności wypadku, do którego doszło w Gniewkowie (powiat inowrocławski). Zginął w nim 44-letni mężczyzna, jadący na Kawasaki. Policjanci apelują do motocyklistów o ostrożność.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 19.00. Motocyklem marki Kawasaki jechał 44-letni mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pojazd wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierujący zginął na miejscu. - W tej sprawie prowadzone jest śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie z jakiej dokładnie przyczyny doszło do wypadku i jakie temu towarzyszyły okoliczności - informują policjanci.

Jak dodają, sezon motocyklowy w pełni, a co za tym idzie wzrasta aktywność tych, którzy poruszają się motocyklami. - Obecna aura pogodowa spowodowała, że warunki jazdy są dobre, ale niestety w tym okresie dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem motocykli. Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę. Wszyscy jadący motocyklami powinni pamiętać o bezpieczeństwie na drodze - czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

Policjanci radzą, aby wyjeżdżać na drogę tylko sprawnym motocyklem. Warto zadbać o to, aby jeździć tylko i wyłącznie w kompletnym stroju motocyklowym oraz kasku. - Niekiedy motocykliści po prostu ignorują stosowanie tej zasady „bo jest blisko”, „bo jest ciepło”, „na krótkiej trasie nic mi się nie stanie”. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku, a wtedy brak odpowiedniego ubioru wyrządzi ogromną krzywdę. Warto też być widocznym, czyli pomocna stanie się kamizelka odblaskowa bądź kombinezon, który posiada elementy odblaskowe. Może warto też zrezygnować z jazdy w duże upały. Pełne słońce może bardzo szybko zmęczyć i spowodować uczucie znużenia. Warto pamiętać, aby nie jechać po znakach poziomych (linie na jezdni), gdyż bardzo szybko można spowodować ślizg kół i upadek. To szczególnie ważne, gdy jezdnia jest mokra. Odstęp od pojazdów to kolejna wskazówka. Droga hamowania motocykla może być dłuższa niż samochodu, szczególnie na śliskiej nawierzchni. Nadmierna prędkość to jeden z najczęstszych powodów wypadków motocyklistów - apelują policjanci.

Region

Poznała go przez Internet. Uwierzyła i przelała kilkadziesiąt tysięcy euro

Poznała go przez Internet. Uwierzyła i przelała kilkadziesiąt tysięcy euro

2021-12-01, 12:11
Szpital tymczasowy w Ciechocinku przyjmie w środę pierwszych pacjentów

Szpital tymczasowy w Ciechocinku przyjmie w środę pierwszych pacjentów

2021-12-01, 11:20
Psychiatrzy ze szpitala w Świeciu wrócili do pracy. Ich pensje wzrosną o 50 procent

Psychiatrzy ze szpitala w Świeciu wrócili do pracy. Ich pensje wzrosną o 50 procent

2021-12-01, 10:15
Dar spółki Polski Cukier dla Caritas. Żywność trafi do potrzebujących

Dar spółki Polski Cukier dla Caritas. Żywność trafi do potrzebujących

2021-12-01, 07:55
Najbardziej potrzebne są produkty długoterminowe. Trwa zbiórka żywności

Najbardziej potrzebne są produkty długoterminowe. Trwa zbiórka żywności

2021-12-01, 06:45
Protest pracowników włocławskiego MOPR-u przed Urzędem Miasta

Protest pracowników włocławskiego MOPR-u przed Urzędem Miasta

2021-11-30, 21:20
GlobState 2021 - konferencja żołnierzy, ekspertów z uczelni wojskowych i cywilnych

„GlobState 2021” - konferencja żołnierzy, ekspertów z uczelni wojskowych i cywilnych

2021-11-30, 20:45
Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji bydgoskiej rady miasta

Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji bydgoskiej rady miasta

2021-11-30, 18:35
Sztuczna inteligencja będzie czuwać przy pacjencie To nas czeka

Sztuczna inteligencja będzie czuwać przy pacjencie? To nas czeka!

2021-11-30, 14:20
Krwiobus przed NFZ w Bydgoszczy. Podzielili się najcenniejszym lekiem [wideo]

Krwiobus przed NFZ w Bydgoszczy. Podzielili się najcenniejszym lekiem [wideo]

2021-11-30, 12:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę