Kilka wejść do szkoły, izolatka, wiele sal egzaminacyjnych. Matury podczas epidemii

2020-06-05, 14:06  Tatiana Adonis, Michał Zaręba, Redakcja
Szkoła musi pilnować, żeby nie było tłoku na korytarzach/fot. Tatiana Adonis

Szkoła musi pilnować, żeby nie było tłoku na korytarzach/fot. Tatiana Adonis

Uczniowie I LO będą pisali egzaminy w auli i 16 innych salach/fot. Tatiana Adonis

Uczniowie I LO będą pisali egzaminy w auli i 16 innych salach/fot. Tatiana Adonis

Kujawsko-pomorskie szkoły przygotowane do matury. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, egzamin dojrzałości odbędzie się wyłącznie w formule pisemnej, a do tego w reżimie sanitarnym.

Licea i technika muszą być wyposażone w środki dezynfekcyjne, a między ławkami powinna być zachowana odległość przynajmniej 1,5 m. - Organizuję matury od 16 lat, ale pierwszy raz robię to z miarą - mówi Jarosław Acalski, wicedyrektor I LO w Bydgoszczy. - Język polski rozpoczynający każdą sesję egzaminacyjną uczniowie pisali w auli i pięciu salach lekcyjnych, w tej chwili oprócz auli tych sal jest 16 – dodaje.

W województwie matura zostanie przeprowadzona w 316 szkołach. Zdających po raz pierwszy będzie 14160 osób. - Przygotowaliśmy cztery wejścia do szkoły po to, żeby nie było tłoku w jednych drzwiach – mówi dyrektor I LO.

- Trzeba było stworzyć izolatkę, czyli wyznaczyć miejsce, gdzie trafiłby uczeń z podejrzeniem zakażenia koronawirusem - dodaje Justyna Ormanowska, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy. - Przygotowujemy też środki czystości i odkażacze. W każdej sali przygotowujemy słowniki, które też muszą być oczyszczone – dodaje.

Matury rozpoczną się w poniedziałek. Sesja egzaminów potrwa do 29 czerwca.

Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

O maturach w Toruniu mówi prezydent Michał Zaleski

Region

20-latek z gminy Lubicz podał się za policjanta i okradł staruszkę [wideo]

20-latek z gminy Lubicz podał się za policjanta i okradł staruszkę [wideo]

2021-09-09, 15:00
Najpierw było zderzenie, później pożar. Obaj kierowcy zginęli na miejscu

Najpierw było zderzenie, później pożar. Obaj kierowcy zginęli na miejscu

2021-09-09, 14:11
Firma podrzuciła gminie Świecie 20 tys. ton śmieci plus robactwo i zniknęła

Firma podrzuciła gminie Świecie 20 tys. ton śmieci plus robactwo i zniknęła

2021-09-09, 12:42
Elektryczny wózek inwalidzki nagle przestał działać. Policja z Błonia pomogła

Elektryczny wózek inwalidzki nagle przestał działać. Policja z Błonia pomogła

2021-09-09, 11:59
Bez odblasków Bez kamizelki Dzieci, nie tędy droga - uczą strażnicy w Toruniu

Bez odblasków? Bez kamizelki? Dzieci, nie tędy droga! - uczą strażnicy w Toruniu

2021-09-09, 07:25
Walka o wrzosowisko w Toruniu. Ludzie chcą ocalić swój kawałek raju

Walka o wrzosowisko w Toruniu. Ludzie chcą ocalić swój kawałek raju

2021-09-08, 21:18
Sokoły zawładnęły kominem PGE Toruń. Są w gnieździe, będą też na grafice

Sokoły zawładnęły kominem PGE Toruń. Są w gnieździe, będą też na grafice

2021-09-08, 20:01
Pani Kasiu, niech się wspaniale jeździ Koniec naszego letniego konkursu [zdjęcia, wideo]

Pani Kasiu, niech się wspaniale jeździ! Koniec naszego letniego konkursu! [zdjęcia, wideo]

2021-09-08, 19:20
Kolizja auta i tramwaju na ul. Gdańskiej. Policja szuka kierowcy [zdjęcia]

Kolizja auta i tramwaju na ul. Gdańskiej. Policja szuka kierowcy [zdjęcia]

2021-09-08, 18:14
Pamiątka z holenderskiego pola bitwy. Fragment czołgu dla Ośrodka im. gen. Maczka

Pamiątka z holenderskiego pola bitwy. Fragment czołgu dla Ośrodka im. gen. Maczka

2021-09-08, 17:28
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę