Nowa firma śmieciowa w Bydgoszczy, ale gdzie pojemniki na odpady?

2020-03-31, 16:25  Tatiana Adonis/Redakcja
Nowa firma jeszcze nie dostarczyła wszędzie pojemników na śmieci.Fot. ilustracyjna/Pixabay.com

Nowa firma jeszcze nie dostarczyła wszędzie pojemników na śmieci.Fot. ilustracyjna/Pixabay.com

Na bydgoski rynek śmieciowy wkracza nowa firma. Komunalnik - przedsiębiorstwo z dolnośląskiej Nysy będzie od 1 kwietnia odbierać śmieci z trzech dużych sektorów Bydgoszczy. Chodzi m.in. o Nowy Fordon, Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto oraz Czyżkówko, Okole i Osową Górę. Dotąd śmieci z tych miejsc wywoził Remondis.

Komunalnik wygrał przetarg, ale okazuje się, że mieszkańcy mogą mieć problem z wyrzuceniem śmieci. Remondis swoje pojemniki już zabrał, a nowa firma ma kłopoty z dostarczeniem swoich. Co przyznaje Krzysztof Zająkała z Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

- Rzeczywiście występują opóźnienia w podstawianiu pojemników, ale wszystkie zgłaszane do nas braki w pojemnikach przekazujemy do firmy świadczącej usługi odbioru. Chciałbym przeprosić za zaistniałą sytuację. Jednocześnie chciałbym uspokoić, zgodnie z umową od 1 kwietnia odbiór śmieci będzie świadczony zgodnie z harmonogramem, który obowiązywał dotychczas. Oprócz tego zostaną wypuszczone przez firmę dodatkowe samochody na rejon Śródmieścia i na Okole, gdzie te opóźnienia w dostarczaniu nowych pojemników były chyba największe i te wszystkie odpady, które zostały nagromadzone przed nieruchomościami czy to w wiatach śmietnikowych, bo nie było pojemników, firma jest zobowiązana odebrać i wyczyścić wiaty śmietnikowe - powiedział Krzysztof Zająkała.

Zgodnie z umową Komunalnik powinien dostarczyć bydgoszczanom pojemniki na śmieci do końca marca. Wiadomo, że tak nie będzie i ich rozstawianie potrwa dłużej. Urzędnicy przypominają, że jeżeli problem z pojemnikami będzie się przedłużał, może zacząć naliczać dolnośląskiej firmie kary.

Bydgoszcz
śmieci

Region

Ma być wycinka i remont drogi, a nie zabytkowa aleja dębowa. Podpisują petycję

Ma być wycinka i remont drogi, a nie zabytkowa aleja dębowa. Podpisują petycję

2021-04-22, 16:35
Burmistrz Nowego: Prędzej bym się UFO spodziewał, niż tego co nas spotkało

Burmistrz Nowego: „Prędzej bym się UFO spodziewał, niż tego co nas spotkało”

2021-04-22, 14:04
W Białych Błotach ma powstać centrum kultury. Czy plac zabaw będzie musiał zniknąć

W Białych Błotach ma powstać centrum kultury. Czy plac zabaw będzie musiał zniknąć?

2021-04-22, 13:02
W regionie mają powstać nowe instytucje. Czym się będą zajmować

W regionie mają powstać nowe instytucje. Czym się będą zajmować?

2021-04-22, 12:04
Płonie kolejne składowisko odpadów. Tym razem w Łowiczku [aktualizacja, zdjęcia]

Płonie kolejne składowisko odpadów. Tym razem w Łowiczku [aktualizacja, zdjęcia]

2021-04-22, 10:17
Mężczyzna wtargnął w nocy na komendę policji i próbował ją spalić

Mężczyzna wtargnął w nocy na komendę policji i próbował ją spalić

2021-04-22, 09:32
Porozumienie chciałoby, by Polak-astronauta pochodził z naszego regionu

Porozumienie chciałoby, by Polak-astronauta pochodził z naszego regionu

2021-04-22, 07:42
W wypadku stracił palce. Do szpitala eskortowali go zastępca komendanta i naczelnik

W wypadku stracił palce. Do szpitala eskortowali go zastępca komendanta i naczelnik

2021-04-21, 21:00
Po pożarze kamienicy w Inowrocławiu: sąd w Gdańsku podtrzymał wyrok

Po pożarze kamienicy w Inowrocławiu: sąd w Gdańsku podtrzymał wyrok

2021-04-21, 20:07
W wieku 101 lat zmarł Maksymilian Kasprzak, ostatni ułan z regionu [archiwum]

W wieku 101 lat zmarł Maksymilian Kasprzak, ostatni ułan z regionu [archiwum]

2021-04-21, 15:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę