Lokatorzy kamienicy przy Orłowskiej w Inowrocławiu wrócą do mieszkań. Choć nie tak szybko

2019-10-31, 15:00  Sławomir Jezierski/Redakcja
Kamienica przy ul. Orłowskiej 6 w Inowrocławiu. Fot. Sławomir Jezierski

Kamienica przy ul. Orłowskiej 6 w Inowrocławiu. Fot. Sławomir Jezierski

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Orłowskiej w Inowrocławiu wrócą do swoich mieszkań. Po tragicznym pożarze w miniony poniedziałek, codziennie prowadzone są czynności umożliwiające lokatorom ich powrót.

Na podstawie dotychczasowych ekspertyz budynek będzie przywrócony do użytkowania .

- Na pewno jest możliwość zamieszkania w budynku. Przeprowadziliśmy swoje czynności. Z uzyskanych informacji od właściciela obiektu wiem, że prowadzą przeglądy budynku - sprawdzają stan techniczny przewodów kominowych i pozostałych instalacji. Chcą wiedzieć co należy zrobić, żeby można było bezpiecznie użytkować dany obiekt. Tam, gdzie był pożar na pewno nie będzie można tego budynku użytkować w najbliższym czasie, ale pozostałe mieszkania będzie można dopuścić do użytkowania - powiedział powiedział Paweł Czobot, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Inowrocławiu.

Decyzja przywrócenia budynku do użytkowania powinna zapaść w czasie dwóch, trzech tygodni. Kamienica zostanie wyremontowana przez miasto ze środków zarezerwowanych na tego rodzaju cele. 12 rodzin będzie mogło ponownie zamieszkać.

Mówi Paweł Czobot, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Inowrocławiu

Region

Mieszkaniec Włocławka utonął w Jeziorze Krzywym w gminie Mrągowo

Mieszkaniec Włocławka utonął w Jeziorze Krzywym w gminie Mrągowo

2024-07-20, 17:38
Na stole operacyjnym miś, dookoła lekarze - dzieci. Zabieg wykonany profesjonalnie [zdjęcia]

Na stole operacyjnym miś, dookoła lekarze - dzieci. Zabieg wykonany profesjonalnie [zdjęcia]

2024-07-20, 15:05
Rolnicy zbierają zboże, skupy są czynne do nocy. Żniwa na Kujawach i Pomorzu [zdjęcia]

Rolnicy zbierają zboże, skupy są czynne do nocy. Żniwa na Kujawach i Pomorzu [zdjęcia]

2024-07-20, 13:33
Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego po raz pierwszy zostały rodzicami [zdjęcia]

Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego po raz pierwszy zostały rodzicami [zdjęcia]

2024-07-20, 08:00
Żandarmeria Wojskowa zapobiegła kradzieży paliwa lotniczego. Podejrzani to m.in. żołnierze

Żandarmeria Wojskowa zapobiegła kradzieży paliwa lotniczego. Podejrzani to m.in. żołnierze

2024-07-19, 19:42
Marszałek Elżbieta Witek we Włocławku. W drodze do Senatu wsparła Jarosława Chmielewskiego

Marszałek Elżbieta Witek we Włocławku. W drodze do Senatu wsparła Jarosława Chmielewskiego

2024-07-19, 18:30
Tomasz Sikorowski ubiega się o miejsce w Senacie i wskazuje włocławskie problemy Wisły

Tomasz Sikorowski ubiega się o miejsce w Senacie i wskazuje włocławskie problemy Wisły

2024-07-19, 16:38
Żaneta Walentyn i Michał Słobodzian z PR PiK w finale konkursu Audionomia Award 2024 [posłuchaj]

Żaneta Walentyn i Michał Słobodzian z PR PiK w finale konkursu Audionomia Award 2024 [posłuchaj!]

2024-07-19, 14:01
Stanisław Pawlak: Jest dużo spraw do załatwienia dla regionu, będę to robił w Senacie

Stanisław Pawlak: Jest dużo spraw do załatwienia dla regionu, będę to robił w Senacie

2024-07-19, 13:11
Ks. Sławomir Bar: Przy Bazylice powstanie bar i park przyjazny każdemu człowiekowi [Rozmowa Dnia]

Ks. Sławomir Bar: Przy Bazylice powstanie bar i park przyjazny każdemu człowiekowi [Rozmowa Dnia]

2024-07-19, 08:59
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę