Protest pracowników obsługi UMK. „Profesorowie mają podwyżki, u nas nic się nie zmienia”

2019-10-30, 12:41  Katarzyna Prętkowska/Redakcja
W budynkach UMK zawisły plakaty z żądaniami protestujących/fot. Katarzyna Prętkowska

W budynkach UMK zawisły plakaty z żądaniami protestujących/fot. Katarzyna Prętkowska

Kadra techniczna, portierzy i woźni Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu domagają się podwyżek i godnego traktowania.

W budynkach UMK zawisły plakaty z żądaniami protestujących. - Obecnie pracuję na pół etatu. Wiadomo, jakie to są pieniądze - mówi jeden z portierów. - Zarabiamy najniższą krajową, od lat nic się nie mienia. Nie jest tak, jak u profesorów, że co jakiś czas są podwyżki. Uważam, że wysokość wypłaty pokazuje szacunek dla pracownika. Człowiek, który nie zarabia godnie, nie jest w stanie utrzymać swojej rodziny, czy utrzymuje, ale na najniższym, możliwym poziomie, nie czuje się szanowany przez pracodawcę - dodaje portier.
 
Protestujący wystosowali w tej sprawie pismo do rektora UMK. Władze uczelni zapowiadają rozmowy.

– Spełnienie postulatów płacowych może być trudne – mówi dr Ewa Walusiak- Bednarek z Biura Prasowego UMK. – Obowiązuje nas dyscyplina finansowa. Uniwersytet przeszedł głęboką reformę finansów, udało nam się wyjść z wielomilionowych strat i musimy pilnować, żeby to się nie powtórzyło. Dostajemy dodatkowe środki z ministerstwa na podwyżki dla nauczycieli akademickich, administracja i obsługa niestety są traktowane trochę gorzej. Musimy sami te pieniądze wypracować, a to zupełnie inna sytuacja, niż w przypadku nauczycieli akademickich – dodaje.  

Akcja plakatowa ma potrwać do 8 listopada. Obsługa UMK to około 500 osób. 

Mówi dr Ewa Walusiak- Bednarek z Biura Prasowego UMK

Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)

Toruń

Region

Prezydent Torunia ma COVID-19. Jestem zaszczepiony, więc nie jest źle

Prezydent Torunia ma COVID-19. „Jestem zaszczepiony, więc nie jest źle”

2021-11-25, 12:24
Kapłan, który kochał ludzi. Ostatnie pożegnanie ks. Władysława Mielcarka

Kapłan, który kochał ludzi. Ostatnie pożegnanie ks. Władysława Mielcarka

2021-11-25, 11:12
Źle zaparkowałeś samochód i odholowali go W Bydgoszczy zapłacisz więcej

Źle zaparkowałeś samochód i odholowali go? W Bydgoszczy zapłacisz więcej

2021-11-25, 07:40
Są dwie takie placówki w Polsce. W podtoruńskim Gronowie będzie trzecia

Są dwie takie placówki w Polsce. W podtoruńskim Gronowie będzie trzecia

2021-11-24, 18:50
Powróci szpital tymczasowy w Ciechocinku. Kiedy szczyt czwartej fali

Powróci szpital tymczasowy w Ciechocinku. Kiedy szczyt czwartej fali?

2021-11-24, 15:35
Śmierć na torach kolejowych. Dwa wypadki, nie żyją dwie osoby

Śmierć na torach kolejowych. Dwa wypadki, nie żyją dwie osoby

2021-11-24, 14:35
O Polskim Ładzie i braku pieniędzy. Sesja Rady Miasta w Bydgoszczy

O Polskim Ładzie i braku pieniędzy. Sesja Rady Miasta w Bydgoszczy

2021-11-24, 12:40
Kolejna atrakcja turystyczna w Świeciu. Tym razem szlak murali

Kolejna atrakcja turystyczna w Świeciu. Tym razem szlak murali!

2021-11-24, 11:30
Przez 32 lata był proboszczem na Szwederowie. Ks. Władysław Mielcarek nie żyje

Przez 32 lata był proboszczem na Szwederowie. Ks. Władysław Mielcarek nie żyje

2021-11-24, 10:17
Wielkie sadzenie drzew w Bydgoszczy. W najbliższym czasie głównie w Fordonie

Wielkie sadzenie drzew w Bydgoszczy. W najbliższym czasie głównie w Fordonie

2021-11-24, 09:16
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę