Prezydent Torunia chce przeciwdziałać mowie nienawiści!

2019-01-15, 22:14  Michał Zaręba
"Ufam torunianom. Jestem pewien, że nic złego nie może mnie czekać" - mówi prezydent Michał Zaleski. Fot. Michał Zaręba

"Ufam torunianom. Jestem pewien, że nic złego nie może mnie czekać" - mówi prezydent Michał Zaleski. Fot. Michał Zaręba

"Inicjatywa dodatkowych zajęć związanych z przeciwdziałaniem mowie nienawiści jest cenna" - uważa prezydent Torunia Michał Zaleski. Takie polecenie w swoim mieście wydał prezydent Wrocławia.

O podobne działania do prezydenta Michała Zaleskiego zaapelowali przedstawiciele różnych środowisk lokalnych.

- Toruń chce skorzystać z wrocławskiego pomysłu - odpowiada prezydent Torunia i dodaje - to bardzo dobry pomysł. Chcemy z tego pomysłu skorzystać ale nie jako akcja w chwili zadumy po śmierci człowieka, tylko jako działanie, które powinno być przekonywujące, na spokojnie, w zaciszu klas, przeprowadzone przez dobrze przygotowanych do tego nauczycieli i wychowawców. W tym dobre ma być też nauczenie młodych ludzi, czego nie powinni czytać w internecie, w gazetach, co powinni omijać, jak nie powinni komentować tego co widzą, co przeczytają. Tego trzeba nauczyć, bo stąd się bierze mowa nienawiści.

Prezydent Torunia zapowiedział, że w tej sprawie zostaną przeprowadzone rozmowy z dyrektorami szkół, by takie zajęcia stały się stałym elementem procesu nauczania.

Jestem spokojny wśród torunian - odpowiada pytany o swoje bezpieczeństwo Michał Zaleski - ufam torunianom. Jestem pewien, że nic złego nie może mnie czekać. To jest to, czego chcę, czeg na co dzień doświadczam. Spotykam ludzi na ulicach, rozmawiam z nim i uśmiecham się, podaje rękę i widzę, że oni również do mnie mają zaufanie.

15 stycznia w toruńskiej katedrze odprawiona została msza święta w intencji zmarłego prezydenta Gdańska. Przed i po eucharystii torunianie mogli wpisać się do księgi kondolencyjnej, która 16 stycznia zostanie wystawiona w toruńskim Urzędzie Miasta.

Do dnia pogrzebu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Toruń przybierze żałobną oprawę. Flagi miejskie na masztach zostaną opuszczone do połowy, a na ulicach, budynkach oraz w komunikacji miejskiej opatrzone żałobnym kirem.

Od 16 stycznia w holu Dworu Artusa wystawiona będzie księga kondolencyjna. Na elewacjach Areny Toruń i sali koncertowej Jordanki, od zmierzchu wyświetlane będą napisy i symbole solidarności z Gdańskiem.

19 stycznia, w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza zgaśnie iluminacja na toruńskiej Starówce. Odwołane zostaną też miejskie imprezy rozrywkowe. O to samo prezydent Michał Zaleski apeluje do organizatorów prywatnych.

"Toruń chce skorzystać z wrocławskiego pomysłu" - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski

"Jestem spokojny wśród torunian" - odpowiada pytany o swoje bezpieczeństwo Michał Zaleski

Region

Rozgrzewka, rozciąganie i bieg. Terytorialsi zachęcali do oddawania krwi [wideo, zdjęcia]

Rozgrzewka, rozciąganie i bieg. Terytorialsi zachęcali do oddawania krwi [wideo, zdjęcia]

2022-05-13, 14:48
Miałeś stłuczkę, namówili cię, byś nie wzywał policji To byli oszuści [wideo]

Miałeś stłuczkę, namówili cię, byś nie wzywał policji? To byli oszuści! [wideo]

2022-05-13, 13:12
     .

Нові пункти збору подарунків у Бидгощі. І полиця з подорожуючими книжками

2022-05-13, 12:25
Patostreamer na wolności. Ma dozór policyjny i zakaz zbliżania się do posłów

Patostreamer na wolności. Ma dozór policyjny i zakaz zbliżania się do posłów

2022-05-13, 11:42
Obrazów z Buczy i Irpienia nigdy nie zapomnę. Z Brodnicy wozi pomoc na Ukrainę

„Obrazów z Buczy i Irpienia nigdy nie zapomnę”. Z Brodnicy wozi pomoc na Ukrainę

2022-05-13, 11:00
Głos w sprawie planowanej budowy drogi S5 Grudziądz - Ostróda

Głos w sprawie planowanej budowy drogi S5 Grudziądz - Ostróda

2022-05-12, 21:20
Inowrocławska filia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oficjalnie otwarta

Inowrocławska filia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oficjalnie otwarta

2022-05-12, 19:18
Toruń to nie tylko Starówka. Radni przyjęli program rozwoju turystyki

Toruń to nie tylko Starówka. Radni przyjęli program rozwoju turystyki

2022-05-12, 18:20
Święto pielęgniarek i położnych. Oby ich nie zabrakło

Święto pielęgniarek i położnych. Oby ich nie zabrakło!

2022-05-12, 17:35
Starszy, niedowidzący pan z Ukrainy znalazł schronienie w bydgoskim Centrum

Starszy, niedowidzący pan z Ukrainy znalazł schronienie w bydgoskim Centrum

2022-05-12, 15:34
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę