Dyplomaci zwiedzali Toruń

2018-07-07, 14:01  Monika Kaczyńska/Redakcja
Goszczący na Kujawach i Pomorzu dyplomaci z 30 krajów świata przyjechali w sobotę do Torunia. Fot. Monika Kaczyńska

Goszczący na Kujawach i Pomorzu dyplomaci z 30 krajów świata przyjechali w sobotę do Torunia. Fot. Monika Kaczyńska

Goszczący na Kujawach i Pomorzu dyplomaci z 30 krajów świata przyjechali w sobotę do Torunia. Odwiedzili m.in. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Ratusz Staromiejski. Było też wspólne zdjęcie przy pomniku Kopernika.

- W Toruniu już byłam parę razy, jest przepiękny - powiedziała Anna Azari - ambasador Izraela w Polsce.

- Potwierdza się teza, że co raz zasmakuje później skutkuje powrotami. Toruń już dwukrotnie gościł przedstawicieli korpusu dyplomatycznego - w 2007, 2013 r. i teraz po raz trzeci. Widzę zadowolenie na twarzach ambasadorów, przedstawicieli dyplomacji i osób im towarzyszących. Podziwiają Toruń, są pełni uznania dla miejsc, które tutaj widzą. Jak słyszę, chcą tu wracać - powiedział Michał Zaleski, prezydent miasta.

- Chcemy pokazać jak najwięcej, jak najlepiej zaprezentować nasze województwo. Łączymy siły, aby pamięć o naszym regionie pozostała na długo u dyplomatów z różnych stron świata i żeby owocowała w przyszłości dobrą współpracą i kontaktami gospodarczymi - dodał Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

W piątek zagraniczni goście byli w Bydgoszczy. W niedzielę odwiedzą Ciechocinek i skansen w Kłóbce.

70-osobowa grupa dyplomatów przyjechała na Kujawy i Pomorze na zaproszenie marszałka województwa, wojewody i prezydenta Torunia.

Dyplomaci zwiedzali Toruń

Toruń

Region

Bliskie spotkanie z kleszczem nie musi się skończyć szpitalem. NFZ ma kilka ważnych rad

Bliskie spotkanie z kleszczem nie musi się skończyć szpitalem. NFZ ma kilka ważnych rad

2024-07-24, 19:55
Zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22:00 To propozycja mieszkańca Inowrocławia

Zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22:00? To propozycja mieszkańca Inowrocławia

2024-07-24, 19:07
Narzekali na warunki, a teraz narzekają na remont. Sanatorium Modrzew nie ma wyjścia

Narzekali na warunki, a teraz narzekają na remont. Sanatorium „Modrzew" nie ma wyjścia

2024-07-24, 18:00
Zabytkowe mundury z Włocławka jadą na dezynfekcję do specjalistycznej komory gazowej

Zabytkowe mundury z Włocławka jadą na dezynfekcję do specjalistycznej komory gazowej

2024-07-24, 17:08
Zamiast zapraszać, odstraszają. Tablice przy Grodzisku Wyszogród pilnie do wymiany [wideo, galeria]

Zamiast zapraszać, odstraszają. Tablice przy Grodzisku Wyszogród pilnie do wymiany! [wideo, galeria]

2024-07-24, 16:21
Pędził 126 km na godzinę w terenie zabudowanym. I niemało za to zapłaci

Pędził 126 km na godzinę w terenie zabudowanym. I niemało za to zapłaci

2024-07-24, 15:40
Pijany wiózł dziewięciolatkę na motorowerze. Może trafić na trzy lata do więzienia

Pijany wiózł dziewięciolatkę na motorowerze. Może trafić na trzy lata do więzienia

2024-07-24, 13:15
Paliła się kamienica w centrum Inowrocławia. Już drugi raz w tym miesiącu

Paliła się kamienica w centrum Inowrocławia. Już drugi raz w tym miesiącu

2024-07-24, 12:32
Sebastian Chmara: Igrzyska Olimpijskie są jedyne i niepowtarzalne [Rozmowa Dnia]

Sebastian Chmara: Igrzyska Olimpijskie są jedyne i niepowtarzalne! [Rozmowa Dnia]

2024-07-24, 09:01
Natura najważniejsza Leśnicy chcą uznania kolejnych rezerwatów przyrody w regionie

Natura najważniejsza! Leśnicy chcą uznania kolejnych rezerwatów przyrody w regionie

2024-07-24, 07:51
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę