Scheuring-Wielgus: Odchodzę z Nowoczesnej

2018-05-09, 08:13  Polska Agencja Prasowa
Była posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus (n/z) na sali obrad podczas 62. posiedzenia Sejmu, 9 bm. w Warszawie.Fot. PAP/Leszek Szymański

Była posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus (n/z) na sali obrad podczas 62. posiedzenia Sejmu, 9 bm. w Warszawie.Fot. PAP/Leszek Szymański

Odchodzę z Nowoczesnej, ale nie odchodzę z polityki - poinformowała w środę posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i to w zasadzie była przekroczona czerwona linia; nie akceptuję fałszu, kłamstwa - mówiła w środę, po ogłoszeniu decyzji o odejściu z Nowoczesnej, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

O odejściu z Nowoczesnej posłanka poinformowała w środę rano. "Odchodzę z .N, ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu!" - napisała na Twitterze, publikując zdjęcie przeciętej legitymacji partyjnej.

Później komentując w TVN24 odejście z Nowoczesnej Scheuring-Wielgus podkreśliła, że jest to decyzja przemyślana. "Wczoraj okazało się, że dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i to w zasadzie była przekroczona czerwona linia" - powiedziała posłanka. W jej ocenie, to ona powinna być osobą prezentującą stanowisko klubu w tej sprawie. "Nie ma mojej zgody na takie działanie. Mnie się to nie podoba i nie chce się pod tym podpisywać" - dodała.

Posłanka wyjaśniła, że o zakazie wypowiadania się zdecydowało prezydium klubu, a o decyzji dowiedziała się "internetowo".

Scheuring-Wielgus zapewniła, że wartości, które są dla niej ważne, "są cały czas takie same". "Ja nie akceptuję fałszu, kłamstwa" - podkreśliła. "Są pewne rzeczy, które są dla mnie nie do zaakceptowania. Jeżeli jest przekroczona czerwona linia, to trzeba po prostu podjąć decyzję, trzeba prostu zejść ze sceny niepokonanym" - powiedziała.

Zaznaczyła, że na razie pozostanie posłem niezależnym. "Ja będę wolnym elektronem, co będzie, to będzie, zobaczymy" - dodała. Jak podkreśliła, nie widzi się w żadnym klubie w Sejmie. "Jestem w polityce przeciw Platformie Obywatelskiej, ale na pewno będę wspierała kandydatów do wyborów samorządowych" - dodała.

Po odejściu Scheuring-Wielgus klub Nowoczesnej będzie liczył 24 posłów.(PAP)

Tak odejście Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej komentują politycy różnych opcji z regionu.

Region

Ogromny baner na 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy [zdjęcia]

Ogromny baner na 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy [zdjęcia]

2019-12-17, 15:29
Włocławek jednak bez izby wytrzeźwień. Caritas nie podpisał umowy

Włocławek jednak bez izby wytrzeźwień. Caritas nie podpisał umowy

2019-12-17, 15:16
Centrum Onkologii najlepszym szpitalem w Polsce. Jak oceniono inne lecznice z regionu

Centrum Onkologii najlepszym szpitalem w Polsce. Jak oceniono inne lecznice z regionu?

2019-12-17, 12:29
Przynieśli nam światełko z Betlejem. Chcemy nieść pokój całej Bydgoszczy

Przynieśli nam światełko z Betlejem. "Chcemy nieść pokój całej Bydgoszczy"

2019-12-17, 11:40
Poseł Tomasz Latos: Likwidacja becikowego w Bydgoszczy to zły pomysł

Poseł Tomasz Latos: Likwidacja becikowego w Bydgoszczy to zły pomysł

2019-12-17, 10:48
Ranne dzieci i dorosły w zderzeniu trzech samochodów. Wypadek w Brzozie

Ranne dzieci i dorosły w zderzeniu trzech samochodów. Wypadek w Brzozie

2019-12-17, 09:48
Zmiany wokół ronda Kujawskiego w Bydgoszczy. Kierowcy i piesi się gubią

Zmiany wokół ronda Kujawskiego w Bydgoszczy. Kierowcy i piesi się gubią

2019-12-17, 09:21
Włocławscy radni PiS wstrzymali sie od głosu w sprawie budżetu. Czują się odsunięci...

Włocławscy radni PiS wstrzymali sie od głosu w sprawie budżetu. Czują się odsunięci...

2019-12-17, 07:16
Gdy zmysły zawodzą, czujnik reaguje i życie ratuje. Kto już kupił czujnik dymu i czadu

Gdy zmysły zawodzą, czujnik reaguje i życie ratuje. Kto już kupił czujnik dymu i czadu?

2019-12-17, 07:01
- To jest optymistyczny budżet - powiedział marszałek Piotr Całbecki po sesji sejmiku

- To jest optymistyczny budżet - powiedział marszałek Piotr Całbecki po sesji sejmiku

2019-12-16, 20:20
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę