Tadeusz Antkowiak: długo czekaliśmy na sprawiedliwość

2018-02-26, 10:40  Marcin Kupczyk
"Sprawiedliwości stało się zadość" - tak wyrok dla dwóch emerytowanych generałów SB skomentował Tadeusz Antkowiak, przewodniczący Stowarzyszenia Osób Internowanych "Chełminiacy 1982". Fot. Tomasz Kaźmierski

"Sprawiedliwości stało się zadość" - tak wyrok dla dwóch emerytowanych generałów SB skomentował Tadeusz Antkowiak, przewodniczący Stowarzyszenia Osób Internowanych "Chełminiacy 1982". Fot. Tomasz Kaźmierski

"Sprawiedliwości stało się zadość" - tak wyrok dla dwóch emerytowanych generałów SB skomentował Tadeusz Antkowiak, przewodniczący Stowarzyszenia Osób Internowanych "Chełminiacy 1982".

Gość Rozmowy Dnia Radia PiK zwraca uwagę, że działacze długo musieli czekać na sprawiedliwość.

To jest realizacja sprawiedliwości, podstawowej sprawiedliwości i sąd uznając winnych tych dwóch generałów spełnił swój obowiązek, wreszcie się doczekaliśmy, po sześciu latach się doczekaliśmy. A to trzeba przypomnieć, że jeszcze w 2002 roku urzędy państwowe twierdziły, że nas w wojsku w tym czasie w Chełmnie nie było. Przypomnę, że istniało 12 lat już wolne i demokratyczne państwo polskie, a mechanizmy działały jeszcze jak z przeszłości - powiedział Tadeusz Antkowiak.

Wyrok dotyczył prześladowania działaczy Solidarności powołanych na ćwiczenia w wojskowym obozie w 1982 roku. Ponad 300 mężczyzn spędziło trzy zimowe miesiące w namiotach na poligonie pod Chełmnem.

Posłuchaj całej Rozmowy Dnia!

Mówi Tadeusz Antkowiak, przewodniczący Stowarzyszenia Osób Internowanych "Chełminiacy 1982"

Bydgoszcz

Region

Włamywacz złapany na gorącym uczynku

2017-07-31, 10:53

Wiek nie decyduje już o tym, czy dziecko może jeździć bez fotelika - przypominają policjanci

2017-07-31, 08:48

Koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

2017-07-31, 08:20
Rycerstwo polskie i krzyżackie starło się w Toruniu

Rycerstwo polskie i krzyżackie starło się w Toruniu

2017-07-30, 18:16
Inscenizacja bitwy pod Koronowem

Inscenizacja bitwy pod Koronowem

2017-07-30, 18:08

Spacer Górnym Tarasem - śladami znanych w Bydgoszczy postaci

2017-07-30, 12:27
Explo-niedziela w bydgoskim Exploseum

"Explo-niedziela" w bydgoskim Exploseum

2017-07-30, 10:56

"Fabelo znaczy bajka" - spotkanie w toruńskim Muzeum Etnograficznym

2017-07-30, 10:40

"Piątka dla Szymona" - impreza cahrytatywna w Kijewie Królewskim

2017-07-30, 10:29
Zumba dla starych psiaków [wideo]

Zumba dla starych psiaków [wideo]

2017-07-29, 16:46
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę