Wokół podwyżek dla pracowników samorządowych w gminie Świecie

2018-02-06, 18:56  Marcin Doliński/Redakcja

Kontrowersje wokół planowanych podwyżek dla pracowników samorządowych w gminie Świecie. Kilka tygodni temu o 500 zł zwiększone zostały wynagrodzenia zatrudnionych w Urzędzie Miejskim. Teraz dodatkowe pieniądze mają otrzymać wszyscy, w sumie 600 osób.

- Pomysł zrodził się praktycznie już po grudniowej sesji, kiedy część radnych wnioskowała o podwyżki tylko i wyłącznie dla pracowników Urzędu Miejskiego. Nasz klub mówił dość wyraźnie o tym, że nie możemy się na to zgodzić, ponieważ jest to tylko wybrana - nie wiadomo dlaczego - grupa pracowników opłacana z budżetu samorządowego, natomiast cała pozostała reszta została potraktowana według nas bardzo niesprawiedliwie - powiedział Tomasz Chyliński, przewodniczący klubu radnych Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego.

Podwyżki w wysokości 500 zł dla wszystkich pracowników to rocznie koszt 4 mln zł. Tomasz Chyliński nie zgadza się z opiniami, że to "kiełbasa wyborcza".

- Jest to raczej odpowiedź na to, co zrobiła większa część radnych na grudniowej sesji, kiedy jakby podzielono pracowników samorządowych, wyróżniono pewną grupę. Jeżeli mowa o "kiełbasie wyborczej" to raczej należy wspomnieć o niej w tym momencie, kiedy radni, głównie z PiS-u, zawnioskowali o tę podwyżkę dla pracowników urzędów. To już była taka "kiełbaska wyborcza", to już był według nas początek jakiejś kampanii wyborczej, ale nie traktujemy tego jako kampanię wyborczą. To jest po prostu wyrównanie tej niesprawiedliwości - dodał Tomasz Chyliński.

- W pierwszej części skupiliśmy się na pracownikach Urzędu Miejskiego, w drugiej części na jednostkach organizacyjnych. W pierwszym podejściu nie udało nam się wywalczyć tych podwyżek dla całej grupy. Czekaliśmy na pieniądze, które znajdą się z oszczędności w 2017 roku. Nie zostawiamy pracowników. Wiemy, że wpłynął wniosek od pana Chylińskiego - przewodniczącego klubu OPS, w sprawie podwyżek dla pozostałych pracowników. Ten wniosek oczywiście popieramy, bo od początku taki był masz zamiar, aby dać podwyżki pracownikom urzędu i pozostałych jednostek organizacyjnych - odpowiada radny miejski Bogdan Tarach z PiS.

Dodał też, że sami pracownicy zwrócili się do radnych PiS z prośbą, aby w ogóle zająć się tematem ewentualnych podwyżek, bo nikt inny nie chciał się tego podjąć.

Pomimo różnicy zdań wszystko wskazuje na to, że radni zagłosują za podwyżkami.

Burmistrz Świecia i Skarbnik Miasta na razie nie komentują propozycji podwyższenia wynagrodzeń wszystkim pracownikom samorządowym w gminie.

Świecie nad Wisłą

Region

Jan Krzysztof Ardanowski o sytuacji sadowników i walce z ASF

Jan Krzysztof Ardanowski o sytuacji sadowników i walce z ASF

2016-09-12, 10:13

Dni Spirometrii - bezpłatne badania także w Kujawsko-Pomorskiem

2016-09-12, 09:26
Festyn Historia wciąż żywa w Toruniu

Festyn "Historia wciąż żywa" w Toruniu

2016-09-11, 18:52
Święto ziemniaka w Świeciu

Święto ziemniaka w Świeciu

2016-09-11, 16:28
Ułani w Bukowcu

Ułani w Bukowcu

2016-09-11, 15:48
Regionalne wybory w KOD

Regionalne wybory w KOD

2016-09-11, 14:04
Jarmark Kujawsko-Pomorski w Myślęcinku

Jarmark Kujawsko-Pomorski w Myślęcinku

2016-09-11, 13:58
Festyn archeologiczny w Wietrzychowicach

Festyn archeologiczny w Wietrzychowicach

2016-09-11, 10:14

Smaczna promocja na Starym Rynku w Bydgoszczy

2016-09-10, 17:27
Mennonicki Szlak Kulinarny otwarty

"Mennonicki Szlak Kulinarny" otwarty!

2016-09-10, 14:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę