Pieniądze na sprzęt dla dzieci chorych na raka zbierano podczas festynu na stadionie Gwiazdy Bydgoszcz [zdjęcia i wideo]
Pieniądze na kupno wózków, chodzika i materacy dla dzieci chorych na raka zbierali do godz. 15 organizatorzy niedzielnego festynu „Razem dla Onko" na stadionie bydgoskiej Gwiazdy przy ul. Nakielskiej.
Przy okazji wydarzenia można było wziąć udział w mini turniejach piłkarskich, a także pozjeżdżać na dmuchańcach czy obejrzeć motocykle. Stanowiska i występy przygotowały szkoły i przedszkola. Do kupienia było mnóstwo smakołyków i ręcznie wykonanych przedmiotów.
Zarobione pieniądze idą na wsparcie fundacji „Gramy dla Onko". - Naszym celem jest zakup wózka reanimacyjnego, który trafi na onkologię dziecięcą - mówi prezes fundacji Monika Rymer. - Ponadto chcemy pozyskać materace na intensywną terapię oraz chodzik dla dzieci, które potrzebują więcej siły, żeby wrócić do zdrowia po leczeniu białaczki - dodaje.
Imprezę po raz drugi zorganizowali Klub Sportowy Gwiazda, Zespół Szkół nr 8, Rada Osiedla Miedzyń-Prądy i Fundacja „Gramy dla Onko".
Festyn „Razem dla Onko" na stadionie bydgoskiej Gwiazdy przy ul. Nakielskiej/wideo Monika Siwak