Gdy odłoży się telefon, widać obok siebie innych ludzi. „Wylogowani z sieci" w Chełmnie [wideo]

2026-06-08, 17:20  Marcin Doliński/KB
Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie/fot. Marcin Doliński

Nie zakazami, ale dzięki współpracy zbudowali między sobą relację i odłożyli telefony na półkę. A to wszystko w ramach projektu „Wylogowani z Sieci". Nasz reporter pytał o tę akcję w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Celem tego projektu jest przekonanie uczniów do dobrowolnej rezygnacji z używania telefonów komórkowych na lekcjach i na przerwach.

- Miałem nadzieję, że młodzi się zainteresują, natomiast oczywiście bałem się, bo to jest zachowanie dość niepopularne dzisiaj. Aż 105 uczniów z klas wyższych przystąpiło do akcji. 78% przyznało, że akcja miała sens, a ponad 80 proc. chciałoby powtórki tej akcji - mówi Tomasz Jarmołkiewicz, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie.

Nauczyciel chwali uczniów i podaje przepis na sukces
. - Mamy wspaniałą młodzież, ale przede wszystkim trzeba być szczerym wobec uczniów. Chciałbym im bardzo podziękować za zaufanie, podziękować, że dołączyli...

Co mówili uczniowie?
- Nikt nie czuł się przymuszony do udziału w tej akcji. Po prostu lepiej było odłożyć telefon z własnej woli...
- W czasie, gdy nie korzystałem z telefonu, zacząłem więcej rozmawiać z moimi rówieśnikami...
- Ludzie z mojej klasy zaczęli odkładać telefony do takiej specjalnej skrzynki i postanowiłam, że też zacznę go tam zostawiać. Zdecydowanie nie musiałam się skupiać na tym, że coś zaczęło mi pikać w telefonie...

Więcej w relacji Marcina Dolińskiego.



  • Zakaz używania telefonów komórkowych przez uczniów w szkołach podstawowych, w czasie lekcji i w czasie przerw, ma zacząć obowiązywać od 1 września.

Relacja Marcina Dolińskiego

wideo: Marcin Doliński

Region

Uwaga Przejazd kolejowy w Odolinie koło Ciechocinka będzie przez tydzień zamknięty. Zaplanowano objazd [mapa]

Uwaga! Przejazd kolejowy w Odolinie koło Ciechocinka będzie przez tydzień zamknięty. Zaplanowano objazd [mapa]

2025-10-17, 10:56
Pseudokibice pod lupą policji przed weekendowym meczem Zawiszy Bydgoszcz z Elaną Toruń

Pseudokibice pod lupą policji przed weekendowym meczem Zawiszy Bydgoszcz z Elaną Toruń

2025-10-17, 09:50
Piotr Hemmerling: 30 proc. dzieci rodzi się w związkach nieformalnych. Czas, aby to sformalizować

Piotr Hemmerling: 30 proc. dzieci rodzi się w związkach nieformalnych. Czas, aby to sformalizować

2025-10-17, 09:03
Co dalej z Fortem VII w Toruniu Obiekt niszczeje i jest rozkradany. To zasadniczy problem

Co dalej z Fortem VII w Toruniu? Obiekt niszczeje i jest rozkradany. „To zasadniczy problem”

2025-10-17, 08:32
Urząd Miasta w Bydgoszczy nagrodzi najlepsze prace dyplomowe. Termin mija 5 grudnia

Urząd Miasta w Bydgoszczy nagrodzi najlepsze prace dyplomowe. Termin mija 5 grudnia

2025-10-17, 07:46
Spadło tylko 150 ml deszczu, obawialiśmy się. Jednak był to dobry rok. Rolnicy podsumowali zbiory kukurydzy

„Spadło tylko 150 ml deszczu, obawialiśmy się. Jednak był to dobry rok”. Rolnicy podsumowali zbiory kukurydzy

2025-10-16, 21:14
Toruń opuszcza Lokalną Organizację Turystyczną. Różnica zdań wśród radnych

Toruń opuszcza Lokalną Organizację Turystyczną. Różnica zdań wśród radnych

2025-10-16, 20:26
Ludzie przestali się wstydzić. Dyskusja o zdrowiu psychicznym na konferencji w Świeciu

„Ludzie przestali się wstydzić”. Dyskusja o zdrowiu psychicznym na konferencji w Świeciu

2025-10-16, 18:45
Martwa sarna w śmietniku na osiedlu Tatrzańskim w Bydgoszczy Policja bada sprawę

Martwa sarna w śmietniku na osiedlu Tatrzańskim w Bydgoszczy! Policja bada sprawę

2025-10-16, 17:57
Poliklinika Centrum Onkologii w Bydgoszczy ma patrona. Został nim dr Zbigniew Pawłowicz [zdjęcia]

Poliklinika Centrum Onkologii w Bydgoszczy ma patrona. Został nim dr Zbigniew Pawłowicz [zdjęcia]

2025-10-16, 17:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę