Toruń opuszcza Lokalną Organizację Turystyczną. Różnica zdań wśród radnych

2025-10-16, 20:26  Michał Zaręba/Redakcja
Toruńscy radni debatowali o Lokalnej Organizacji Turystycznej/fot.: Michał Zaręba

Toruńscy radni debatowali o Lokalnej Organizacji Turystycznej/fot.: Michał Zaręba

Po długiej dyskusji toruńska rada zdecydowała o wystąpieniu miasta z Lokalnej Organizacji Turystycznej. Przesądził o tym klub radnych Koalicji Obywatelskiej. Projekt uchwały miał związek z powołaniem Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolii Toruńskiej.

– Zabrakło dyskusji i konsultacji, jeśli chodzi o toruński LOT. Powinniśmy dawać szansę takiej organizacji, która wykonywała pewne projekty związane z naszym miastem, zresztą bardzo ciekawe i multimedialne – mówił Adrian Mól, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Działanie Lokalnej Organizacji Turystycznej z udziałem gminy powinno być kontynuowane. Niezależnie od szerokiego zasięgu Metropolitalnej Organizacji Turystycznej taka organizacja, która działa tylko na rzecz Torunia, z udziałem własnej gminy naszym zdaniem byłaby wskazana – zaznaczył Michał Zaleski z klubu Wspólny Toruń.

– Toruń występuje z członkostwa w tej organizacji. Skupia się na pracy w tej metropolitalnej organizacji, o wymiarze szerszym wraz z ościennymi gminami. To jest poważne przedsięwzięcie. Natomiast Lokalna Organizacja Turystyczna, ta stricte toruńska dalej może uczestniczyć, aplikować ośrodki, funkcjonować, zdobywać granty i rozwijać swoją działalność – stwierdził Bartłomiej Jóźwiak, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

Relacja Michała Zaręby

Region

Kolizja na drodze krajowej nr 15 w Wielkiej Łące. Drewno wysypało się na jezdnię [zdjęcia]

Kolizja na drodze krajowej nr 15 w Wielkiej Łące. Drewno wysypało się na jezdnię [zdjęcia]

2025-05-05, 15:23
Ulica będzie zamknięta, autobusy pojadą inaczej. Budują ścieżkę rowerową w Toruniu

Ulica będzie zamknięta, autobusy pojadą inaczej. Budują ścieżkę rowerową w Toruniu

2025-05-05, 14:47
Po wypadku hulajnogi, w którym zginęła 17-latka: chłopiec wyszedł ze szpitala, trwa śledztwo

Po wypadku hulajnogi, w którym zginęła 17-latka: chłopiec wyszedł ze szpitala, trwa śledztwo

2025-05-05, 13:50
Wiemy, co się wydarzyło na przejeździe w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie zginął kierowca

Wiemy, co się wydarzyło na przejeździe w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie zginął kierowca!

2025-05-05, 12:41
Sprawdzali, czy kierowcy są trzeźwi. Bezpieczny poranek w podbydgoskim Borównie

Sprawdzali, czy kierowcy są trzeźwi. „Bezpieczny poranek” w podbydgoskim Borównie

2025-05-05, 12:00
Zderzenie pociągu osobowego z samochodem dostawczym. Kierowca zginął na miejscu

Zderzenie pociągu osobowego z samochodem dostawczym. Kierowca zginął na miejscu

2025-05-05, 09:34
Podkomisarz Rakowski: Hulajnogi elektryczne są bardzo niebezpieczne [Rozmowa Dnia]

Podkomisarz Rakowski: Hulajnogi elektryczne są bardzo niebezpieczne! [Rozmowa Dnia]

2025-05-05, 09:05
We wtorek w Świeciu rozpoczyna się festiwal książki dla najmłodszych

We wtorek w Świeciu rozpoczyna się festiwal książki dla najmłodszych

2025-05-04, 21:02
Strażacy z regionu spotkali się w Toruniu, aby uczcić swoje święto [zdjęcia]

Strażacy z regionu spotkali się w Toruniu, aby uczcić swoje święto [zdjęcia]

2025-05-04, 19:30
Majówka z historią. Nocą zaglądali w zakamarki toruńskiego Fortu IV

Majówka z historią. Nocą zaglądali w zakamarki toruńskiego Fortu IV

2025-05-04, 13:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę