Poliklinika Centrum Onkologii w Bydgoszczy ma patrona. Został nim dr Zbigniew Pawłowicz [zdjęcia]

2025-10-16, 17:08  Agata Raczek/Redakcja
Poliklinika Centrum Onkologii w Bydgoszczy ma patrona. Podczas uroczystości nadano jej imię dr. n. med. Zbigniewa Pawłowicza/fot.: Agata Raczek

Poliklinika Centrum Onkologii w Bydgoszczy ma patrona. Podczas uroczystości nadano jej imię dr. n. med. Zbigniewa Pawłowicza/fot.: Agata Raczek

Poliklinika Centrum Onkologii w Bydgoszczy od dzisiaj nosi imię doktora nauk medycznych Zbigniewa Pawłowicza – wieloletniego dyrektora Centrum Onkologii. Podczas uroczystości był wspominany jako lekarz oddany pacjentom i wizjoner, który znacząco przyczynił się do rozwoju bydgoskiej onkologii.

– Ś.p. dr Pawłowicz był człowiekiem ambitnym i skutecznym, który zostawił trwały ślad nie tylko w murach szpitala, ale przede wszystkim w sercach pacjentów i współpracowników – mówi Janusz Kowalewski, dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

– Wszystkie inwestycje, które tutaj rozbudował i urzeczywistnił, bardzo często były określane jako pierwsze w kraju, czy pierwsze w naszym regionie. Opisywano je jako innowacyjne, dające wyraźny postęp i marsz do przodu. Natomiast pan dyrektor Pawłowicz miał jedną bardzo ważną cechę, która wymaga podkreślenia – zdolność do tworzenia określonych zespołów ludzkich – zaznacza Kowalewski.

– Z perspektywy 10 lat mojego urzędowania mogę powiedzieć, że ci ludzie nie są przypadkowi. Oni działają bardzo profesjonalnie i przede wszystkim są oddani Centrum Onkologii. Są gotowi służyć temu szpitalowi w imię dobra pacjentów – dodaje.

– Ta tablica i ten tytuł Polikliniki to piękny i trwały gest – mówi Alicja Pawłowicz, żona dyrektora, doktora Zbigniewa Pawłowicza.

– Moment, w którym zostanie nadane imię doktora nauk medycznych Zbigniewa Pawłowicza Poliklinice Centrum, czyli inwestycji, którą sam wymyślił i zbudował wspólnie ze wszystkimi pracownikami centrum, to ogromna przyjemność i niesamowite uczucie dumy, że mogłam być jego córką – podkreśla Monika Pawłowicz.

Dr Zbigniew Pawłowicz był wieloletnim dyrektorem Centrum Onkologii w Bydgoszczy, był również senatorem, posłem i radnym sejmiku wojewódzkiego. Zmarł 26 sierpnia 2023 roku po przegranej walce z rakiem. Miał 80 lat.

W Poliklinice Centrum Onkologii imienia dr. Zbigniewa Pawłowicza w Bydgoszczy znajduje się 18 poradni specjalistycznych. Rocznie udzielanych jest w niej około 250 tysięcy porad (skierowanych do 90 tysięcy pacjentów).

Relacja Agaty Raczek

Region

Ile naliczyli schronów i miejsc ukrycia Rozmowa Dnia o spisie w Toruniu

Ile naliczyli schronów i miejsc ukrycia? „Rozmowa Dnia” o spisie w Toruniu

2025-04-10, 08:58
Tarcze balistyczne, kamizelki i broń. Policjanci pokazują sprzęt i zapraszają chętnych [zdjęcia]

Tarcze balistyczne, kamizelki i broń. Policjanci pokazują sprzęt i zapraszają chętnych [zdjęcia]

2025-04-09, 20:51
Ciało mężczyzny znalezione w centrum Torunia. Policja ustala tożsamość i prosi o pomoc [zdjęcia]

Ciało mężczyzny znalezione w centrum Torunia. Policja ustala tożsamość i prosi o pomoc! [zdjęcia]

2025-04-09, 19:59
Doradza jako psycholog, mimo podejrzeń o sfałszowanie dyplomu. Śledztwo PR PiK

Doradza jako psycholog, mimo podejrzeń o sfałszowanie dyplomu. Śledztwo PR PiK!

2025-04-09, 19:05
Jaskinie hazardu w Mogilnie już bez automatów. Skonfiskowała je skarbówka [wideo, zdjęcia]

Jaskinie hazardu w Mogilnie już bez automatów. Skonfiskowała je „skarbówka" [wideo, zdjęcia]

2025-04-09, 17:25
Dramatyczny zwrot akcji podczas wymarzonych wakacji. Bydgoszczanie apelują o wsparcie

Dramatyczny zwrot akcji podczas wymarzonych wakacji. Bydgoszczanie apelują o wsparcie

2025-04-09, 15:45
Ta placówka to dla uczniów drugi dom. Ośrodek Braillea zaprasza na Drzwi Otwarte

Ta placówka to dla uczniów drugi dom. Ośrodek Braille'a zaprasza na Drzwi Otwarte

2025-04-09, 14:51
Bielika z Łącka nikt nie zastrzelił - wynika z sekcji zwłok ptaka. Kto więc go podziurawił

Bielika z Łącka nikt nie zastrzelił - wynika z sekcji zwłok ptaka. Kto więc go podziurawił?

2025-04-09, 12:55
Przedświąteczne spotkanie dla samotnych i biednych. Stół zastawi Caritas Diecezji Bydgoskiej

Przedświąteczne spotkanie dla samotnych i biednych. Stół zastawi Caritas Diecezji Bydgoskiej

2025-04-09, 10:53
Debata o bezpieczeństwie w Fordonie rok po tragicznych wypadkach. Jest lepiej

Debata o bezpieczeństwie w Fordonie rok po tragicznych wypadkach. Jest lepiej?

2025-04-09, 09:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę