Linia autobusowa 132 połączy Toruń i Złąwieś Wielką. Wiemy, ile zaplanowano kursów

2025-08-21, 21:22  Michał Zaręba/Redakcja
Władze Torunia i Złejwsi Wielkiej podpisały porozumienie na uruchomienie linii autobusowej nr 132/fot: Sławomir Kowalski, torun.pl, licencja: CC BY-NC 4.0

Władze Torunia i Złejwsi Wielkiej podpisały porozumienie na uruchomienie linii autobusowej nr 132/fot: Sławomir Kowalski, torun.pl, licencja: CC BY-NC 4.0

Od września Toruń i Złąwieś Wielką połączy nowa linia autobusowa nr 132. Porozumienie w tej sprawie podpisali wójt gminy Marcin Swaczyna i prezydent miasta Paweł Gulewski.

– Dzięki nowej linii autobusowej, która będzie docierała z Torunia do Złejwsi Wielkiej mieszkańcy naszej gminy i gmin ościennych, w tym mieszkańcy Torunia, będą mogli przyjeżdżać do naszej gminy i korzystać z jej walorów. Ona jest piękna, to są lasy, które mogą, chociażby w weekend służyć mieszkańcom Torunia za miejsce wypadowe – mówił Swaczyna.

– Toruń powinien dzielić się funkcjami, które ma rozwinięte. Nasi drogowcy i specjaliści, którzy układali tę linię, obliczyli, że przejechanie zajmie około 40 minut. Pierwszy autobus w zależności od dni będzie wyjeżdżał z pętli Uniwersytet w Toruniu po godzinie 4:00. Ostatni z Torunia będzie wyjeżdżał po 21:00 – dodał Gulewski.

Zaplanowano 11 kursów w dni nauki szkolnej, 10 w wakacje i osiem w dni wolne. Od września nowa linia będzie kursować też do gminy Łysomice.

Relacja Michała Zaręby

Region

Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

2024-11-02, 09:14
Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

2024-11-02, 07:53
Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych Ewangelicy obchodzą dwa święta

Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych? Ewangelicy obchodzą dwa święta

2024-11-01, 21:27
Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

2024-11-01, 20:17
Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

2024-11-01, 18:03
Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

2024-11-01, 16:50
Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

„Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać”. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

2024-11-01, 15:44
Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

2024-11-01, 13:12
Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

2024-11-01, 11:52
22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

2024-11-01, 10:47
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę