Dawid W., szef gangu narkotykowego z regionu, zatrzymany w Danii! Był poszukiwany ENA

2025-07-02, 11:05  Tatiana Adonis/Redakcja
Mężczyzna ma zostać doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis, archiwum

Mężczyzna ma zostać doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis, archiwum

Poszukiwany od prawie pół roku szef rozbitego w naszym regionie gangu narkotykowego zatrzymany w Danii – dowiedziało się Polskie Radio PiK. Mężczyzna wpadł, bo popełnił tam wykroczenie.

Dawid W. zbiegł do Danii po policyjnej akcji, której celem było zatrzymanie członków jego grupy. Wówczas 25-latek wymknął się śledczym, podczas ucieczki niemal potrącił jednego z policjantów.

Był poszukiwany od lutego. W maju wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. – Okazał się skuteczny, Dawid W. został zatrzymany. Z naszych informacji wynika, że najprawdopodobniej to zatrzymanie miało charakter przypadkowy – podejrzany został zatrzymany przez policję przy okazji popełnienia wykroczenia. Został sprawdzony w systemach i okazało się, że jest poszukiwany do naszej sprawy, już formalnie został zatrzymany i doprowadzony do sądu w Danii – mówi prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Dodaje, że po stronie duńskiej trwają teraz procedury związane z wydaniem i przetransportowaniem Dawida W. do Polski. – Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni podejrzany zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, ponieważ tutaj czekają na niego zarzuty, musi być przesłuchany do sprawy. Wówczas prokurator podejmie decyzję co do jego dalszych losów – wyjaśnia rzeczniczka.

Dotychczas zarzuty w sprawie usłyszało czterech członków gangu. Do jego rozbicia doszło na początku lutego. Policjanci z Bydgoszczy i Świecia uderzyli wówczas w kilku miejscowościach jednocześnie. W Wielkim Konopacie zlikwidowali laboratorium, a w miejscowości Stary Jasiniec magazyn nielegalnych środków. W sumie przejęli ponad 250 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości około 12 mln zł i zatrzymali czterech mężczyzn.

Mówi prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, cz. 1

Mówi prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, cz. 2

Region

Z rowerowej przejażdżki prosto do aresztu. Policja sprawdziła kieszenie i mieszkanie [zdjęcia]

Z rowerowej przejażdżki prosto do aresztu. Policja sprawdziła kieszenie i mieszkanie [zdjęcia]

2024-12-03, 14:57
Był tak pijany, że nie wiedział czy samochód przed nim stoi, czy jedzie. Po wypadku pod Bydgoszczą

Był tak pijany, że nie wiedział czy samochód przed nim stoi, czy jedzie. Po wypadku pod Bydgoszczą

2024-12-03, 14:03
Dachowanie samochodu osobowego w Ślesinie Koniec utrudnień na krajowej dziesiątce

Dachowanie samochodu osobowego w Ślesinie! Koniec utrudnień na krajowej „dziesiątce"

2024-12-03, 13:45
Firmy prezentują się na pięciu wydziałach UMK. Trwa Mikołajkowy Jarmark Praktyk i Pracy

Firmy prezentują się na pięciu wydziałach UMK. Trwa Mikołajkowy Jarmark Praktyk i Pracy

2024-12-03, 12:00
Grudziądz szykuje się do Wigilii dla Seniora. Trwają telefoniczne zapisy

Grudziądz szykuje się do Wigilii dla Seniora. Trwają telefoniczne zapisy

2024-12-03, 09:47
Jak się żyje w Polsce z niepełnosprawnością Coraz lepiej, ale problemów nie brakuje [Rozmowa Dnia]

Jak się żyje w Polsce z niepełnosprawnością? „Coraz lepiej, ale problemów nie brakuje” [Rozmowa Dnia]

2024-12-03, 09:04
Śmierć na stanowisku pracy to wcale nie rzadkość. Na czele listy zawały i udary

Śmierć na stanowisku pracy to wcale nie rzadkość. Na czele listy zawały i udary

2024-12-03, 07:58
Sprawca wypadku na trasie Stryszek - Bydgoszcz był pijany. Zderzyły się tam trzy auta [zdjęcia]

Sprawca wypadku na trasie Stryszek - Bydgoszcz był pijany. Zderzyły się tam trzy auta [zdjęcia]

2024-12-02, 21:02
Co było przyczyną uszkodzenia mostu Bernardyńskiego w Bydgoszczy Drogowcy już wiedzą

Co było przyczyną uszkodzenia mostu Bernardyńskiego w Bydgoszczy? Drogowcy już wiedzą

2024-12-02, 20:58
Wstęgi przecięte, oby jeździło się bezpiecznie Na tę drogę mieszkańcy czekali od 2012 roku [zdjęcia]

Wstęgi przecięte, oby jeździło się bezpiecznie! Na tę drogę mieszkańcy czekali od 2012 roku [zdjęcia]

2024-12-02, 20:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę