Fascynujące eksperymenty we włocławskim „Elektryku”! Przy szkole parkował naukobus
Wytwarzanie chmur i budowa obwodów elektrycznych, tworzenie elektrolitów i wybuchy pod kontrolą – tak w piątek wyglądały lekcje w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku. Za zajęć w mobilnym laboratorium skorzystało 250 uczniów.
– Nasze mobilne laboratorium naukowe składa się z trzech stref – laboratorium chemiczne, fizyczne – gdzie jest elektrostatyka, prąd elektryczny – oraz zewnętrzna strefa – dużych, fascynujących, wybuchowych eksperymentów – tłumaczy Przemysław Mietlarek, przedstawiciel Fundacji PGNiG.
– Chłopcy będą mogli sami przeprowadzić elektrolizę, zobaczyć w jaki sposób działa anoda, katoda – mówił instruktorka z laboratorium. Uczniom się podobało! – Z takich warsztatów dużo się można nauczyć Zazwyczaj patrzymy, jak to pani nauczyciela robi, bo nie starczy czasu, a fajnie tak – samemu. Na pewno to bardziej zapadnie w pamięć – mówili.
– Uczniowie mogą zobaczyć, jak wyglądają niektóre zjawiska, które na co dzień trudno sobie wyobrazić, a jeżeli ktoś czegoś „dotknie”, to później łatwiej przyswaja wiedzę i umiejętności – podkreśla Piotr Człapiński, dyrektor ZSE.
Z zajęć w mobilnym laboratorium skorzystało 250 uczniów włocławskiego „Elektryka”. Więcej poniżej.