Magdalena Biejat w rozmowie z PR PiK: Spotkania z ludźmi napędzają mnie. Oni wierzą w mój program

2025-05-08, 18:00  Maciej Wilkowski/Redakcja
Magdelana Biejat spotkała się w czwartek z mieszkańcami Bydgoszczy/fot: Maciej Wilkowski

Magdelana Biejat spotkała się w czwartek z mieszkańcami Bydgoszczy/fot: Maciej Wilkowski

Za tydzień, o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Zakończy się kampania wyborcza przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Samo głosowanie odbędzie się w niedzielę 18 maja.

Kandydaci są w trasie po Polsce. Odwiedzają nasz region. Np. Sławomir Mentzen miał być w piątek (9 maja) w Aleksandrowie Kujawskim, Golubiu-Dobrzyniu i Toruniu, ale te spotkania zostały przełożone na przyszły tydzień.

W sobotę (10 maja) w Bydgoszczy będzie Rafał Trzaskowski. Z kolei w czwartek (8 maja) w Ciechocinku był Szymon Hołownia, a na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej z mieszkańcami spotkała się Magdalena Biejat. Z kandydatką Nowej Lewicy rozmawiał Maciej Wilkowski.

Używając terminologii żużlowej, kampania prezydencka wychodzi z ostatniego łuku i wchodzi na ostatnią prostą. Biorąc pod uwagę sondaże, pierwszy jest Rafał Trzaskowski, za nim Karol Nawrocki, trzeci jest Sławomir Mentzen, a o czwarte miejsce walczą zaciekle Szymon Hołownia i Magdalena Biejat.

– Czuję się zmęczona, ale też pełna energii i optymistyczna, bo każdy dzień przynosi zwyżkę w sondażach, coraz więcej głosów wsparcia z bardzo różnych stron – zaznaczyła Biejat.

Co jest najbardziej męczące w kampanii? – Brak snu, ciągła jazda z miejsca na miejsce. Konieczność robienia kilku rzeczy naraz, ale to, co mi to wynagradza, to są spotkania z ludźmi – z osobami starszymi i młodszymi, które mówią, że podoba im się moja kandydatura. Wierzą w mój program, że niektórzy pierwszy raz idą do wyborów po to, żeby zagłosować na mnie. Właśnie to mnie zdecydowanie napędza.

– Powiedziałam, że zdaję sobie sprawę z tego, że daleka jest droga do Pałacu Prezydenckiego. Czy ona jest niemożliwa? Zobaczymy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale oczywiście, też nie ma co oszukiwać. Wszyscy widzimy, jakie są sondaże. Nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Natomiast ja to mówiłam też w kontekście tego, że oczywiście walczę o fotel prezydencki. Od początku traktowałam ten wyścig poważnie, ale zwłaszcza w pierwszej turze to nie jest tylko o tym, kogo wybierzemy na prezydenta. To jest wybór o tym, na jaki program chcą głosować wyborcy. O tym, jakich polityków chcą wesprzeć, jaka będzie rola Lewicy rządzie po wyborach – mówiła wicemarszałek Senatu.

Cała rozmowa dostępna jest poniżej.

Rozmowa Macieja Wilkowskiego z Magdaleną Biejat

Region

Monika Matowska zostanie kanclerzem UKW Według uczelni decyzja nie zapadła

Monika Matowska zostanie kanclerzem UKW? Według uczelni decyzja nie zapadła

2025-01-15, 21:05
Przestrzeń do rozmowy o Bydgoszczy  dla młodych. Miejskie laboratorium w Młynach Rothera

Przestrzeń do rozmowy o Bydgoszczy – dla młodych. Miejskie laboratorium w Młynach Rothera

2025-01-15, 21:03
Węzeł przesiadkowy przed Dworcem Wschodnim nie powstanie Inwestycja wstrzymana

Węzeł przesiadkowy przed Dworcem Wschodnim nie powstanie? Inwestycja wstrzymana

2025-01-15, 19:19
Trzy miesiące aresztu dla 39-latka, który miał postrzelić mężczyznę w Bydgoszczy

Trzy miesiące aresztu dla 39-latka, który miał postrzelić mężczyznę w Bydgoszczy

2025-01-15, 19:01
Dwie szkoły z regionu wysoko w rankingu Perspektyw. Szóste i dziesiąte miejsce

Dwie szkoły z regionu wysoko w rankingu „Perspektyw”. Szóste i dziesiąte miejsce

2025-01-15, 18:43
Parlamentarzyści z regionu zabiegają o Via Pomerania. To inicjatywa ponadpartyjna

Parlamentarzyści z regionu zabiegają o Via Pomerania. „To inicjatywa ponadpartyjna”

2025-01-15, 17:31
Inspektorat Służby Kontrwywiadu Wojskowego w Bydgoszczy oficjalnie otwarty

Inspektorat Służby Kontrwywiadu Wojskowego w Bydgoszczy oficjalnie otwarty

2025-01-15, 16:47
Zabytkowy basen solankowy znowu będzie dostępny. Ale najpierw czeka go remont

Zabytkowy basen solankowy znowu będzie dostępny. Ale najpierw czeka go remont

2025-01-15, 14:48
Komunikacja miejska darmowa dla seniorów, a niebawem dla wszystkich mieszkańców

Komunikacja miejska darmowa dla seniorów, a niebawem dla wszystkich mieszkańców

2025-01-15, 13:51
Jak żyje się w Toruniu Na to pytanie ma odpowiedzieć miejskie laboratorium

Jak żyje się w Toruniu? Na to pytanie ma odpowiedzieć miejskie laboratorium

2025-01-15, 09:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę