Magdalena Biejat w rozmowie z PR PiK: Spotkania z ludźmi napędzają mnie. Oni wierzą w mój program

2025-05-08, 18:00  Maciej Wilkowski/Redakcja
Magdelana Biejat spotkała się w czwartek z mieszkańcami Bydgoszczy/fot: Maciej Wilkowski

Magdelana Biejat spotkała się w czwartek z mieszkańcami Bydgoszczy/fot: Maciej Wilkowski

Za tydzień, o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Zakończy się kampania wyborcza przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Samo głosowanie odbędzie się w niedzielę 18 maja.

Kandydaci są w trasie po Polsce. Odwiedzają nasz region. Np. Sławomir Mentzen miał być w piątek (9 maja) w Aleksandrowie Kujawskim, Golubiu-Dobrzyniu i Toruniu, ale te spotkania zostały przełożone na przyszły tydzień.

W sobotę (10 maja) w Bydgoszczy będzie Rafał Trzaskowski. Z kolei w czwartek (8 maja) w Ciechocinku był Szymon Hołownia, a na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej z mieszkańcami spotkała się Magdalena Biejat. Z kandydatką Nowej Lewicy rozmawiał Maciej Wilkowski.

Używając terminologii żużlowej, kampania prezydencka wychodzi z ostatniego łuku i wchodzi na ostatnią prostą. Biorąc pod uwagę sondaże, pierwszy jest Rafał Trzaskowski, za nim Karol Nawrocki, trzeci jest Sławomir Mentzen, a o czwarte miejsce walczą zaciekle Szymon Hołownia i Magdalena Biejat.

– Czuję się zmęczona, ale też pełna energii i optymistyczna, bo każdy dzień przynosi zwyżkę w sondażach, coraz więcej głosów wsparcia z bardzo różnych stron – zaznaczyła Biejat.

Co jest najbardziej męczące w kampanii? – Brak snu, ciągła jazda z miejsca na miejsce. Konieczność robienia kilku rzeczy naraz, ale to, co mi to wynagradza, to są spotkania z ludźmi – z osobami starszymi i młodszymi, które mówią, że podoba im się moja kandydatura. Wierzą w mój program, że niektórzy pierwszy raz idą do wyborów po to, żeby zagłosować na mnie. Właśnie to mnie zdecydowanie napędza.

– Powiedziałam, że zdaję sobie sprawę z tego, że daleka jest droga do Pałacu Prezydenckiego. Czy ona jest niemożliwa? Zobaczymy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale oczywiście, też nie ma co oszukiwać. Wszyscy widzimy, jakie są sondaże. Nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Natomiast ja to mówiłam też w kontekście tego, że oczywiście walczę o fotel prezydencki. Od początku traktowałam ten wyścig poważnie, ale zwłaszcza w pierwszej turze to nie jest tylko o tym, kogo wybierzemy na prezydenta. To jest wybór o tym, na jaki program chcą głosować wyborcy. O tym, jakich polityków chcą wesprzeć, jaka będzie rola Lewicy rządzie po wyborach – mówiła wicemarszałek Senatu.

Cała rozmowa dostępna jest poniżej.

Rozmowa Macieja Wilkowskiego z Magdaleną Biejat

Region

Politolożka UKW: Co trzecia uściśnięta dłoń w kampanii prezydenckiej daje głos [Rozmowa Dnia]

Politolożka UKW: Co trzecia uściśnięta dłoń w kampanii prezydenckiej daje głos [Rozmowa Dnia]

2025-02-11, 09:01
Walczył o trzeźwość narodu, jedność rodzin i formację młodych. Zmarł ks. Wacław Dokurno

Walczył o trzeźwość narodu, jedność rodzin i formację młodych. Zmarł ks. Wacław Dokurno

2025-02-11, 07:00
Pacjenci się skarżą, a NFZ sprawdza placówki. Wyniki Wcale nie takie, jak myślicie

Pacjenci się skarżą, a NFZ sprawdza placówki. Wyniki? Wcale nie takie, jak myślicie

2025-02-10, 20:55
Licytacja zakończona Zwycięzca zapłaci 920 złotych, by wesprzeć WOŚP i poznać nasze radio

Licytacja zakończona! Zwycięzca zapłaci 920 złotych, by wesprzeć WOŚP i poznać nasze radio

2025-02-10, 20:15
Z tymi nauczycielami uczniowie z regionu osiągają olimpijskie szczyty. Minister docenia [LISTA]

Z tymi nauczycielami uczniowie z regionu osiągają olimpijskie szczyty. Minister docenia! [LISTA]

2025-02-10, 19:32
Spis powszechny owadów zapylających w Kujawsko-Pomorskiem. Bo jest ich za mało

Spis powszechny owadów zapylających w Kujawsko-Pomorskiem. Bo jest ich za mało!

2025-02-10, 19:16
Koniec podziału na ścisłowców i humanistów Szkoła z ocenami, czy bez Debata w Bydgoszczy

Koniec podziału na „ścisłowców" i „humanistów"? Szkoła z ocenami, czy bez? Debata w Bydgoszczy

2025-02-10, 18:00
Uroczystość w rocznicę wywózek. Sybir był tak straszny, że zesłańcy przez lata bali się wspominać

Uroczystość w rocznicę wywózek. Sybir był tak straszny, że zesłańcy przez lata bali się wspominać

2025-02-10, 16:55
Policyjna zmiana warty. Pożegnanie komendanta z Koronowa i z bydgoskiego Błonia

Policyjna zmiana warty. Pożegnanie komendanta z Koronowa i z bydgoskiego Błonia

2025-02-10, 16:00
Bus przewrócił się na bok, osobówka zatrzymała się na słupie. Zdarzenie w Toruniu

Bus przewrócił się na bok, osobówka zatrzymała się na słupie. Zdarzenie w Toruniu

2025-02-10, 15:19
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę