Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z NIK. „Rozwijamy wiedzę kontrolerów”

2025-02-20, 18:44  Redakcja
Umowę o współpracy podpisali prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej i Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli/fot: Facebook, Politechnika Bydgoska

Umowę o współpracy podpisali prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej i Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli/fot: Facebook, Politechnika Bydgoska

Bydgoska uczelnia będzie współpracować z Najwyższą Izbą Kontroli przy wspólnych projektach naukowo-dydaktycznych, konsultacjach eksperckich, kursach czy szkoleniach specjalistycznych.

W podpisaniu umowy wzięli udział: Marian Banaś – prezes Najwyższej Izby Kontroli oraz prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej. – Porozumienie dotyczy m.in. prowadzenia szkoleń oraz studiów podyplomowych, organizacji seminariów, sympozjów i konferencji. Współpraca obejmie także praktyki pracownicze oraz opracowywanie przez komórki merytoryczne Politechniki ekspertyz i opinii na potrzeby realizacji konstytucyjnych zadań NIK – poinformowała uczelnia.

– Naszym celem jest, abyśmy poprzez kontrolę wpływali na ulepszenie funkcjonowania instytucji rządowych i samorządowych. Możemy to robić wówczas, gdy korzystamy z wiedzy najlepszych fachowców i temu służy współpraca NIK z uczelniami wyższymi. Mamy podpisaną umowę z uczelnią we Wrocławiu, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Do tego grona dołączyła Politechnika Bydgoska. W ten sposób rozwijamy wiedzę naszych kontrolerów, którzy doświadczenia akademickie przekładają na praktykę kontrolną w różnych obszarach – mówił Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli, cytowany przez Politechnikę Bydgoską.

Region

Qemetica Soda Polska będzie działać na rzecz Inowrocławia. Powstała fundacja

Qemetica Soda Polska będzie działać na rzecz Inowrocławia. Powstała fundacja

2025-06-11, 18:48
Karol Nawrocki odebrał uchwałę PKW o wyborze na urząd prezydenta RP

Karol Nawrocki odebrał uchwałę PKW o wyborze na urząd prezydenta RP

2025-06-11, 18:20
Napadli na nastolatka w kamienicy w Bydgoszczy. Dwaj mężczyźni w areszcie

Napadli na nastolatka w kamienicy w Bydgoszczy. Dwaj mężczyźni w areszcie

2025-06-11, 17:34
Nowoczesny obiekt stanął nad jeziorem Deczno. Ośrodek otwarty po remoncie [zdjęcia]

Nowoczesny obiekt stanął nad jeziorem Deczno. Ośrodek otwarty po remoncie [zdjęcia]

2025-06-11, 16:41
Nowy przystanek kolejowy w Dąbrowie Chełmińskiej. Pierwsze pociągi zatrzymają się tam 15 czerwca

Nowy przystanek kolejowy w Dąbrowie Chełmińskiej. Pierwsze pociągi zatrzymają się tam 15 czerwca

2025-06-11, 15:44
Ciało w Wiśle w pobliżu włocławskiej zapory. Policja ustaliła, kim jest mężczyzna

Ciało w Wiśle w pobliżu włocławskiej zapory. Policja ustaliła, kim jest mężczyzna

2025-06-11, 15:11
Trzej radni powiatu inowrocławskiego bez mandatów. Tak zdecydował wojewoda

Trzej radni powiatu inowrocławskiego bez mandatów. Tak zdecydował wojewoda

2025-06-11, 15:00
Tramwaje wrócą na ul. Focha w Bydgoszczy. Rozpoczynają się prace przy kościele Klarysek

Tramwaje wrócą na ul. Focha w Bydgoszczy. Rozpoczynają się prace przy kościele Klarysek

2025-06-11, 14:26
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przejęła sprawę porzuconych kontenerów przy ul. Toruńskiej

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przejęła sprawę porzuconych kontenerów przy ul. Toruńskiej

2025-06-11, 13:31
Awaria urządzeń na przejeździe w Strzyżawie. Droga była nieprzejezdna [aktualizacja]

Awaria urządzeń na przejeździe w Strzyżawie. Droga była nieprzejezdna [aktualizacja]

2025-06-11, 12:43
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę